رونویسی پزشکی – یک شغل بدون رکود تا کنون!

رونویسی پزشکی یک فرآیند سخت کوش و هدف اصیل برای بشریت با ارائه خدمات به بیمارانی است که نیاز به درمان توسط پزشکان متخصص و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی دارند. مشاغل رونویسی پزشکی به دلیل عرضه فراوان و حرفه مالی آن اهمیت پیدا کرده است، اما نیازی به صلاحیت ها و مهارت های زیادی ندارد. با تغییر عادات غذایی و بی نظمی های آب و هوایی، زندگی انسان برای رسیدن به سن بلوغ در زندگی با چالش مواجه شده است.

و این رونویس‌نویسان پزشکی هستند که می‌توانند با رونویسی یادداشت‌های دیکته شده از پزشکان متخصص و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی مستقر در مکان‌های مختلف این سیاره، در درمان واقعی کمک کنند. بنابراین، فرآیند تبدیل توصیه های شفاهی به فرمت خواندنی را رونویسی پزشکی می گویند.

موارد زیر وظایفی است که یک رونویس‌نویس پزشکی باید به آنها پایبند باشد، به عنوان مثال:

الف- سابقه بیماران و احتمال وقوع بیماری ها،

ب- گزارشات روحی و جسمی

ج- یادداشت های مطب و درمانگاه،

د. پاتولوژی و گزارش های عمل،

E. رونویسی مشاوره با پزشکان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و توصیه های آنها،

F. خلاصه ترخیص بیماران،

G. گزارش های آزمایشگاهی و اشعه ایکس،

ح- سایر مشاغلی که برای تهیه پرونده پزشکی لازم است.

تقاضا برای رونویسی های پزشکی خوب روز به روز در حال افزایش است. داده های اخیر از وزارت ایالات متحده. کار نشان می دهد که مشاغل رونویسی پزشکی در برچسب ورودی 25000-27000 دلار PA ارائه می دهند در حالی که بسته به مهارت ها و صلاحیت ها به 50000-60000 دلار افزایش می یابد. AAMT مدارک و دیپلم را به صورت آفلاین و آنلاین ارائه می دهد. پس از اتمام دوره، داوطلبان موفق شایستگی مهارت های زیر را دارند.

الف- توانایی استفاده صحیح از واژگان، علائم نگارشی و املا.

ب. قرار گرفتن در معرض خوب در اصطلاحات پزشکی به آناتومی، پزشکی عمومی و جراحی، آسیب شناسی و گزارش های آزمایشگاهی مربوط می شود.

ج- دانش پایه نرم افزار کامپیوتر و فناوری اینترنت.

د. سرعت در عملکرد صفحه کلید 60-80 wpm و توانایی در تصحیح.

E. درک خوب HIPAA، ICD-9، CPT-4 و کاربردهای آن در رونویسی پزشکی.

حرفه رونویسی پزشکی سخت نیست اما به آسانی مشاغل ورود اطلاعات نیست. نشستن طولانی در مقابل کامپیوتر نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. علاوه بر این، برای انجام موفقیت آمیز کارها، به برخی از مدارک کوتاه مدت یا بلند مدت نیاز است.