زانوها و سلامتی شما

زانوها اخیراً بالا رفته اند؟ آیا این فقط نشانه افزایش سن است یا می تواند به مسائل دیگری اشاره کند؟ هنگامی که زانوهای شما درد می کند، حرکت کردن را ناخوشایند می کند. بالا و پایین رفتن از پله ها، زانو زدن، باغبانی، رقصیدن و ورزش کردن. همه اینها و خیلی بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد. دلایل شایع زیادی برای زانو درد وجود دارد. ممکن است جراحتی داشته باشید یا فقط استفاده بیش از حد داشته باشید، به این معنی که موقتی است. با این حال علل جدی تری مانند آرتریت وجود دارد. با این حال، برخی از علل کمتر آشکار هستند.

یکی از اولین چیزهایی که باید به آن سوال کنید که اگر به نحوی از زانوهای خود بیش از حد استفاده نکرده اید این است که به وزن خود نگاه کنید. آیا اضافه وزن دارید و زانوهایتان تحت فشار هستند؟ آیا می دانستید که زانوها می توانند تا پنج برابر وزن بدن شما فشار را احساس کنند؟ بنابراین اگر به غیر از رعایت رژیم غذایی و برخی ورزش‌ها اضافه وزن دارید، باید تمرین‌های تقویت عضلات را به‌طور خاص برای آن ناحیه از بدن خود انجام دهید.

یا اینکه خیلی سخت یا زیاد ورزش می کنید؟ این می‌تواند باعث فشار شدید بر روی تمام مفاصل شما شود و ورزش‌های نادرست می‌توانند بر غضروف‌ها تأثیر بگذارند و به تحلیل رفتن زانو بیفزایند. بنابراین مهم است که قبل از هر تمرینی بدن خود را گرم کنید و کشش دهید و برای جلوگیری از آسیب دیدگی خود را خنک کنید.

البته ما نمی توانیم این واقعیت را که شما در حال پیر شدن هستید نادیده بگیریم. سن به تمام قسمت های بدن شما استرس وارد می کند. توده عضلانی شما کاهش می یابد و همچنین قدرت بدن شما کاهش می یابد، بنابراین طبیعی است که اگر از خود مراقبت نمی کنید، کمی درد و درد وجود داشته باشد. راه مبارزه با این مسئله داشتن یک رژیم غذایی متعادل، تعادل در برنامه ورزشی، تعادل خواب، آرامش، کار و مصرف مکمل های مناسب برای سن شما است.

با کمال تعجب، افرادی که افسرده هستند نسبت به افرادی که از سبک زندگی خود راضی هستند بیشتر دچار درد و درد می شوند. این به این دلیل است که وقتی شما افسرده هستید، تمایل دارید که رژیم غذایی، ورزش و ارتباطات اجتماعی خود را نادیده بگیرید. همچنین تمایل به پرورش و نگرانی بیشتر دارید. همه اینها باعث می شود سبک زندگی بی تحرک تری داشته باشید و عضلات شما تمرین مناسبی نداشته باشند. افسردگی یک اثر روانی دارد که باعث یک اثر فیزیولوژیکی می شود به این صورت که شما به اندازه کافی حرکت نمی کنید و تبدیل به چرخه ای می شود که یک علامت به علامت دیگر اضافه می شود. بنابراین اگر مضطرب و افسرده هستید، حتماً به یک درمانگر طبیعی مراجعه کنید که می‌تواند یک بسته ابزار در مورد نحوه مقابله با افسردگی و برخی مکمل‌های طبیعی برای ایجاد احساس بهتر در اختیار شما قرار دهد.

با این حال، بیماری هایی وجود دارد که بر زانوهای شما و همچنین سایر قسمت های بدن شما تأثیر می گذارد. آیا نقرس دارید؟ نقرس را می توان با رژیم غذایی مناسب و مکمل ها کنترل کرد. شاید به دلیل مصرف زیاد گوشت قرمز یا نوشیدن بیش از حد الکل باشد. همچنین بیماری کرون و کولیت اولسراتیو دو بیماری دستگاه گوارش هستند که می توانند باعث درد در مفاصل شوند. بیماری های دیگری نیز وجود دارند که این کار را انجام می دهند. بنابراین زمانی که در هیچ قسمتی از بدن احساس خوبی ندارید، همیشه ابتدا به رژیم غذایی خود نگاه کنید. باز هم می توان با مراجعه به متخصص طبیعی یا متخصص تغذیه که رژیم غذایی مناسبی را برای کنترل علائم به شما ارائه می دهد، این مشکل را برطرف کرد.