زمان آن فرا رسیده است که هزاره ها به وضعیت مالی خود بپردازند

اکثر هزاره ها اکنون در دهه 20 و 30 زندگی می کنند، شروع یک صعود حرفه ای و همچنین زمانی که شما تصمیمات مالی بزرگی می گیرید. این تصمیمات مالی می تواند شامل مالکیت خانه، استراتژی های سرمایه گذاری و برنامه ریزی خانواده باشد. مطمئناً شما می خواهید سعی کنید از برخی از خطرات مالی که در زندگی نسل های گذشته رخ داده است جلوگیری کنید.

سواد مالی به ندرت در مدرسه آموزش داده می شود، بنابراین اگر در دوران رشد آن را در خانه یاد نگرفتید، اولین باری که در «دنیای واقعی» هستید ممکن است شما را دچار مشکلات مالی کند. زیر را بخوانید تا با برخی از نکات مالی برتر آشنا شوید که به هزاره ها کمک می کند تا تصمیمات مالی هوشمندانه بگیرند.

در دوره های آنلاین مدیریت پول شرکت کنید

از آنجایی که بیشتر هزاره ها در فناوری برتر هستند، پیشنهاد می کنم در دوره های پایه اقتصاد، حسابداری و بودجه ثبت نام کنید. این نوع دوره ها می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و توسط استاد آنلاین بسیار خوب ارائه شود. من احساس می کنم این یک راه بسیار کارآمد برای به روز رسانی خود در مورد موضوعات مالی است که ممکن است زندگی مالی شما را ساده و بهبود بخشد.

پس انداز بازنشستگی خود را ایجاد کنید

آیا می دانستید که ولز فارگو فاش کرد که تقریباً 50 درصد از هزاره ها برای بازنشستگی برنامه ریزی نمی کردند؟ اطمینان حاصل کنید که در طرح 401 (k) کارفرمای خود شرکت می کنید، حتی اگر فقط می توانید هر ماه حداقل هزینه را بپردازید.

فهرستی از کل تصویر مالی خود تهیه کنید

توصیه می کنم فهرستی از همه چیزهایی که هر ماه خرج می شود تهیه کنید. پس از هضم این اطلاعات، این سوال را از خود بپرسید. چگونه می خواهم برای این همه هزینه کنم؟ همچنین چهار چیز اساسی وجود دارد که همه باید در مورد امور مالی خود بدانند: درآمد، هزینه، دارایی و بدهی. داشتن درک دقیق از این موارد به شما کمک می کند تا وضعیت مالی خود را درک کنید. ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند همه حساب های خود را متصل کنید – Mint، Quicken فقط به نام چند. من معتقدم این اولین قدم شما برای بهبود وضعیت مالی است.

تحقیق در مورد فرصت های درآمد غیرفعال

بسیاری از ما تمام زندگی خود را برای پول کار می کنیم و هرگز واقعاً آن را برای خودمان کار نمی کنیم. این امکان وجود دارد که از درآمد شغلی خود برای درآمد غیرفعال از سرمایه گذاری های خود استفاده کنید. برای مثال، IRS می‌گوید درآمد غیرفعال می‌تواند از دو منبع به دست آید: ملک اجاره‌ای یا کسب‌وکاری که شما فعالانه در آن شرکت نمی‌کنید. هیچ اشتباهی نکن؛ درآمد غیرفعال به معنای بدست آوردن چیزی برای هیچ چیز نیست. این شامل کار زیادی است و قطعاً یک طرح “سریع پولدار شدن” نیست.

یک حساب پس انداز راه اندازی کنید

حتی اگر نمی توانید به طور منظم سپرده گذاری کنید، یک حساب سهام در اتحادیه اعتباری خود باز کنید. می توانید از این حساب برای کنار گذاشتن پول اضافی برای اهداف کوتاه مدت و حتی بلند مدت خود استفاده کنید. این همچنین می تواند به عنوان صندوق اضطراری شما استفاده شود. برای 3-12 ماه هزینه شلیک کنید، برای موارد اضطراری کنار بگذارید.

اول به خودت پرداخت کن

هنگامی که از چک حقوق، بازپرداخت IRS و غیره پول در دست دارید، همیشه ابتدا خودتان را پرداخت کنید. ترتیب انتقال خودکار از حساب جاری خود را مستقیماً به حساب سهام خود هر روز پرداخت یا به صورت ماهانه انجام دهید.

آیا از تاثیر امتیاز اعتباری خود می دانید؟

همه، به ویژه هزاره های کارآفرین باید بدانند که اعتبار شخصی آنها می تواند عامل تعیین کننده ای برای به دست آوردن سرمایه در گردش در آینده باشد. زمانی که امتیاز اعتباری شما پایین است، دریافت تاییدیه وام می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. یاد بگیرید که چگونه گزارش اعتباری خود را بخوانید و مرتباً آن را بررسی کنید.

بدهی خود را سریعتر کاهش دهید

ابتدا بدهی های کوچک را بپردازید و به تدریج با بدهی های بزرگتر مقابله کنید. این به شما امکان می دهد نتایج را ببینید و با انگیزه بمانید.

از یک مربی قابل اعتماد کمک بگیرید

اطلاعات آنلاین در مورد سواد مالی بسیار زیاد است. با این حال، انتخاب مغز فردی که می شناسید و به او اعتماد دارید بهتر است. بینش آنها اغلب بر اساس نیازهای خاص شما ساخته می شود.

هزینه های اضافی را حذف کنید

این یک واقعیت ثابت شده است که هزاره ها عادت های گران قیمتی دارند (هر روز لاته 5 دلاری، غذا خوردن در بیرون از خانه به طور منظم، مدهای طراحان و غیره). مراقب مخارج خود باشید و آنها را تا جایی که می توانید کوتاه کنید.

فرزندان خود را به گونه ای تربیت کنید که از نظر مالی باهوش باشند

در این مرحله ممکن است در حال حاضر فرزندان خردسال داشته باشید یا قصد تشکیل خانواده داشته باشید. به آنها بیاموزید که پس انداز پول ضروری است. وقتی آنها به اندازه کافی بزرگ شدند آنها را به اتحادیه اعتباری خود ببرید و به آنها کمک کنید تا حساب های خود را باز کنند. امیدواریم این امر آنها را برای ادامه پس انداز پول خود هیجان زده کند.

امیدوارم از این نکات مالی برای حفظ وضعیت مالی خود در دوران جوانی استفاده کنید. به یاد داشته باشید، اگر از همین حالا شروع کنید و به آن پایبند باشید، آینده مالی بسیار روشنی در پیش دارید!