زنان کارآفرین اغلب زنان سالم تری هستند


گزارش جام جم آنلاینمطالعه ای روی بیش از 4600 زن شاغل در ایالات متحده نشان داد که زنان خوداشتغال تمایل بیشتری به ورزش دارند و کمتر احتمال دارد که چاق، فشار خون بالا یا دیابت داشته باشند.

به گفته کارشناسان، نتایج ثابت نمی کند که خوداشتغالی سلامت را بهبود می بخشد. دکتر کیمبرلی ناراین، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت: اما سوال این است که آیا جنبه های خاصی از خوداشتغالی می تواند به سلامت قلب زنان کمک کند.

به گفته ناراین، «این ساختار کاری می تواند به زنان این امکان را بدهد که در طول روزهای کاری خود آزادی بیشتری داشته باشند، مثلاً برخی ورزش ها را انجام دهند».

او گفت: بیماری قلبی قاتل شماره 1 زنان است که بسیاری از مردم آن را نمی دانند.

با توجه به زمان زیادی که افراد در محل کار می گذرانند، درک اینکه چگونه محیط کار می تواند از افراد در یک سبک زندگی سالم حمایت کند، مهم است.

این یافته ها بر اساس نظرسنجی سال 2016 آمریکا در مورد بزرگسالان است که شامل 4624 زن شاغل می شد: 16 درصد خوداشتغال بودند و بقیه گفتند که برای شخص دیگری کار می کردند.

به طور کلی زنان خوداشتغال فعالیت بدنی بیشتری داشتند. آنها همچنین کمتر به چاقی، فشار خون بالا یا دیابت مبتلا بودند.

زنان خوداشتغال همچنان 30 تا 43 درصد کمتر در معرض فشار خون بالا یا دیابت بودند و 68 درصد بیشتر احتمال داشت که حداقل دو بار در هفته ورزش کنند.

به گفته محققان، خوداشتغالی ممکن است مزایای سلامتی داشته باشد: زنانی که رئیس خودشان هستند ممکن است بیشتر کار کنند، اما همچنین احتمالاً استقلال بیشتری در انتخاب زمان و مکان کار خواهند داشت.

منبع: مهر