زندگی پایدار: آیا می توانید ادامه دهید؟

مگر اینکه در داخل یک سنگ زندگی کنید، همه باید همین الان از آسیب هایی که ما در طول سال ها به زمین وارد کرده ایم آگاه باشند. چه خوب که افرادی هستند که گامی در جهت زندگی پایدار برداشته اند که سبک زندگی آن تاثیرات زیست محیطی را کاهش می دهد. این نوع سبک زندگی هم برای زمین و هم برای انسان مفید است. برخی از راه‌های زندگی پایدار عبارتند از کمپوست کردن، استفاده از حمل‌ونقل عمومی، محدود کردن استفاده از منابع، ممانعت از استفاده از پلاستیک یک‌بار مصرف، استفاده از منابع انرژی پاک، خرید محلی و غیره.

راه هایی برای داشتن یک زندگی پایدار

  1. مصرف انرژی را کاهش دهید. با استفاده از انرژی کمتر، انتشار کربن را نیز کاهش می دهید. برای انجام این کار لازم نیست کاملاً از شبکه خارج شوید زیرا راه های ساده ای مانند خاموش کردن وسایل آماده به کار، آویزان کردن لباس ها برای خشک کردن به جای استفاده از خشک کن، خاموش کردن سیستم گرمایشی و کاهش زمان صرف شده برای وسایل برقی مانند رایانه و تلفن های همراه می توانند کمک زیادی کنند.

  2. مینیمالیسم را تمرین کنید. خنده دار است که چگونه برخی مینیمالیسم را با زندگی بدون هیچ چیز یکی می دانند. مینیمالیسم به سادگی به این معنی است که شما مطمئن می شوید که همه چیزهایی را که دارید و استفاده می کنید به حداکثر می رسانید. از طریق سبک زندگی مینیمالیسم، شما تشویق می‌شوید بیشتر بازیافت کنید و به محصولاتی که خریداری می‌کنید بیشتر توجه کنید. به عنوان مثال، شما سعی می کنید پلاستیک های یکبار مصرف را به حداقل برسانید و جایگزین های سازگار با محیط زیست را انتخاب کنید.

  3. از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید. برای تحقیق در مورد گزینه های سازگار با محیط زیست برای پاک کننده های طبیعی کمی وقت بگذارید. به عنوان مثال، استفاده از سرکه و آب می تواند جایگزین پاک کننده های شیمیایی خانگی شما شود. همچنین می توانید از ساپونین کینوآ به عنوان شوینده لباسشویی استفاده کنید. برای کمک به خشک شدن لباس‌هایتان، می‌توانید از توپ‌های پشمی استفاده کنید که سازگار با محیط زیست هستند و قطعاً به کاهش مصرف انرژی کمک می‌کنند. با توجه به محصولاتی که در داخل خانه خود استفاده می کنید، می توانید بر دوستان و اعضای خانواده خود تأثیر بگذارید تا همین کار را انجام دهند.

  4. سوار یک رفت و آمد عمومی شوید. اگر می خواهید به تنهایی با استفاده از یک وسیله نقلیه گازسوز به محل کار خود بروید، در مورد گازهای گلخانه ای که تولید می کنید فکر کنید. برای کارآمدتر شدن، می‌توانید پیاده‌روی کنید، دوچرخه‌سواری کنید یا روی یک ماشین الکتریکی سرمایه‌گذاری کنید. اگر اینها غیرممکن است، حداقل از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. برخی از دوستداران محیط زیست همچنین استدلال می کنند که هواپیماهای پرنده ردپای محیطی بیش از حد ایجاد می کنند، بنابراین آنها در ازای سفر با قطار، این عمل را کنار گذاشته اند.

  5. خرید دست دوم. یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن یک سبک زندگی پایدار این است که اصلاً خرید نکنید. اما البته این برای برخی غیرممکن است. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به سراغ وسایل دست دوم بروید. قبل از اینکه هر چیزی بخرید، می‌توانید به فروشگاه اجناس محلی خود مراجعه کنید تا کسی که ممکن است آن کالا را بفروشد. این گزینه نه تنها ارزان تر است، بلکه به کاهش زباله ها در محل های دفن زباله کمک می کند. برای مواردی که نمی‌توانید دست دوم تهیه کنید، حداقل به دنبال شرکت‌هایی باشید که از مواد طبیعی و بازیافتی استفاده می‌کنند و شرکت‌هایی که از شیوه‌های تجاری پایدار پیروی می‌کنند.

  6. غذای خود را رشد دهید باغبانی در طول دوره قرنطینه که مردم کار زیادی برای انجام دادن ندارند، روند بزرگی بوده است. بنابراین بسیاری توانستند به زیبایی تولید غذای خود نگاه کنند. این نه تنها ارزان‌تر است، بلکه تضمین می‌کند که غذای شما عاری از مواد شیمیایی و آفت‌کش‌هایی است که می‌توانند بیشتر به آلودگی هوا و آب کمک کنند.

  7. مواردی را که دیگر استفاده نمی کنید اهدا کنید. به جای اینکه اجازه دهید همه این موارد گرد و غبار بیشتری جمع کنند، بهترین انتخاب اهدای اقلامی است که دیگر استفاده نمی کنید. مغازه های خیریه زیادی وجود دارد که می توانید لباس های قدیمی و وسایل خانه را به آنها هدیه دهید. در غیر این صورت، می توانید آنها را به دوستان یا اقوام خود نیز اهدا کنید. نه تنها می توانید روز آنها را روشن کنید، بلکه می توانید زندگی پایداری داشته باشید.

  8. مصرف آب را کاهش دهید. راه های بی شماری وجود دارد که می توانید برای کاهش مصرف آب خود انجام دهید. به عنوان مثال، می‌توانید تعداد دفعاتی را که سیفون توالت می‌شویید محدود کنید. لباس‌هایتان را به رخت‌شویی نیندازید مگر اینکه واقعاً کثیف باشند. هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید. ساعاتی را که برای دوش گرفتن می گذرانید محدود کنید. همچنین، چمن خود را کمتر آبیاری کنید.

  9. ضایعات کمتری ایجاد کنید. حواستان به میزان ضایعات باشد. برای مثال می توانید به جای استفاده از دستمال کاغذی از لباس های قابل شستشو استفاده کنید. یک بیده نیز انتخاب خوبی است! فهرستی از اقلام شخصی خود ایجاد کنید تا ببینید آیا می توانید به جای خرید کالای جدید، برخی از آنها را دوباره پر کنید. از شامپوها و میله های نرم کننده به جای آنهایی که در ظرف پلاستیکی هستند استفاده کنید.

  10. از شرکت های دوستدار محیط زیست خرید کنید. به سراغ شرکت هایی بروید که راه حل های سازگار با محیط زیست را در تولید و فرآیندهای تجاری خود ارائه می دهند. شرکت هایی وجود دارند که مطمئن می شوند در نتایج اجتماعی و زیست محیطی مشارکت دارند.