زیرساخت های مناسب برای تقویت سینما در استان ها فراهم شده است


محمد خزاعی معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت: سازمان سینمایی به دنبال ایجاد زیرساخت های مناسب و تخصیص اعتبارات بودجه ای برای حوزه تولید فیلم در استان ها است.

گزارش صبا به گزارش اداره کل روابط عمومی سازماندهی فیلم، محمد خزایی وی در سفر یک روزه خود به استان لرستان گفت: سازمان سینمایی به دنبال ایجاد زیرساخت های مناسب و تخصیص اعتبارات بودجه ای برای حوزه تولید فیلم در استان ها است.

محمد خزاعی در سفر یک روزه به استان لرستان و دیدار با استاندار استان با بیان اینکه کشور دارای نیروی انسانی خوبی است و باید از همه این فرصت ها استفاده کنیم، گفت: در سال 1385 در این استان به ثمر رساند. وی بیان کرد: حدود 600 سینما در سراسر کشور داریم و این نشان می دهد که مشکلات زیرساختی در استان ها وجود دارد و در این راستا تلاش می کنیم با رویکرد عدالت محوری صنعت سینما را در استان ها توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه رویکرد عدالت محوری به استان ها در دولت سیزدهم با هدف توسعه زیرساخت های سینمایی است، تصریح کرد: رویکرد استاندار لرستان به حوزه فرهنگ و هنر قابل توجه است و این رویکرد می تواند منجر به توسعه زیرساخت های سینمایی شود. رشد و توسعه فرهنگ و هنر لرستان. به دنبال ایجاد زیرساخت های مناسب و تخصیص اعتبارات بودجه ای برای حوزه های تولیدی در استان ها هستیم.

استاندار لرستان همچنین شعار و منش دولت سیزدهم را طی یک سال گذشته مشخص کرد و گفت: سینما ابزار مهمی برای ارائه انقلاب اسلامی به جهانیان است و باید زیرساخت های سینماهای استان ها را تقویت کنیم. تا از ظرفیت ها و پتانسیل های استان ها بهتر استفاده شود.

وی در ادامه با بیان شهدای لرستان در دوران انقلاب اسلامی افزود: برگزاری یادواره ملی شهدای لرستان فرصت مناسبی برای معرفی بیشتر شهدا و جانباختگان است و در این راستا نیازمند ثبت فیلمی فوق العاده از رشادت های شهدا هستیم. رزمندگان لرستان هنرمندان لرستانی توانستند فیلمنامه و زیرساخت های اولیه این آثار را آماده کنند اما حمایت سازمان سینمایی کشور نیاز است.

مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی لرستان نیز با بیان اینکه امیدواریم این سفر زمینه ساز رشد و توسعه سینمای لرستان باشد، گفت: در حوزه ایثار و شهادت نیازمند فیلم های فاخر برای ارائه ایثارگری ها هستیم. شهدا بیشتر.»

در این جلسه تفاهم نامه همکاری بین سازمان سینمایی کشور و استانداری لرستان در خصوص توسعه سینمای استان منعقد شد.

محمدرضا سوهندی مدیر کل امور حقوقی مجلس و استان های سازمان سینمایی، هاشم میرزهانی مدیرکل موسسه سینما مشار و مهدی آذرپندار مدیرکل انجمن فیلم جوانان امسال رئیس سازمان سینمایی را همراهی کردند. سفر یک روزه

انتهای پیام/