سازندگان «عنکبوت مقدس» ایرانیان را نشناختند/ توهین به امام رضا جایی برای تمجید ندارد.


سعید حدادیان، اسلاو شناس و شاعر اهل بیت، تصویر امام رضا را در عنکبوت مقدس محکوم کرد.

به گزارش صبا، سعید حدادیان شاعر و خواننده اهل بیت(ع) با اشاره به حضور فیلم «عنکبوت مقدس» با محتوای توهین آمیز برای امام رضا (ع) در جشنواره بین المللی کن گفت: نفی رسالت ابدی سکولاریسم مقدس است. چیزی که خودشان همیشه فریاد می زنند قابل استتار نیست. مشکل مردم در نقد فنی و هنری این فیلم نیست پس آدرس اشتباه را مشخص نکنید و نسخه اشتباه بگیرید.

فیلم ما این را جدی نمی گیریم، اما توهین به امام رضا(ع) را باید جدی گرفت

وی با اشاره به اینکه این فیلم مورد تمجید قرار نگرفت، گفت: باید به کارشناسان و فرهیختگانی که توصیه می کنند چگونه به بی توجهی به فیلم تشویق شود، یادآور شد که این موضوع مردمی است. ما فیلم را جدی نمی گیریم، اما تصویر امام رضا(ع) را باید جدی گرفت.

حدادیان افزود: توهین به امام رضا (ع) اهانت به اعتقادات مردم در عرصه رسانه ای گسترده نیز هست که قطعا بی پاسخ نخواهد ماند.

قیام مردم پس از توهین به امام خمینی (ره) یکی از پایه های پیروزی انقلاب بود.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه در تحلیل و تقابل این فیلم باید افراد را به درستی و درستی شناخت، خاطرنشان کرد: دشمن به دلیل شناخت نادرست مردم ایران همواره اشتباهات بزرگ و سختی مرتکب شده است و دو نمونه. آیا این اشتباهات است نخست عواقب و عواقب انتشار مطلب توهین آمیز درباره امام خمینی (ره) در 17 آذر 1356 که دو روز بعد در 19 دی 1356 اعتراض و تظاهراتی را علیه ایشان برانگیخت.

وی افزود: به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، این اعتراض و تظاهرات یکی از عوامل اصلی تسریع انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب در 22 بهمن 1357 بود که مردم چهلمین سالگرد شهدا را جشن گرفتند. آن روز، که منشأ قیام های بعدی شد.»

دشمن مردم ایران را خوب نمی شناسد

حدادیان با اشاره به اینکه این قیام مردم ایران است، دنیا و تحلیلگران آمریکایی، انگلیسی و شوروی انگشت به دهان او گرفتند، گفت: این افراد به این نتیجه رسیده اند که انقلاب ایران تمام شده است و نمی جوشد. گفتند تا 10 سال آینده در ایران خبری از انقلاب نخواهد بود. دلیل این تحلیل ها همه سوءتفاهم مردم ایران است.

سرافراز اهل بیت(ع) افزودند: دستگیری اربعین شهدا در 19 دی موجب تداوم این حرکت شد تا سرانجام در 22 بهمن سال آینده پیروز شدیم. لازم به ذکر است که مقاله ای علیه امام خمینی منتشر شد و در نهایت انقلاب بود.

میلیون ها نفر در تشییع جنازه حاج قاسم با تحلیل های غربی تناقض داشتند

به گفته وی، حادثه دوم حدود 40 سال پس از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی رخ داد. این اصلا ارزیابی آنها نبود، اما باعث انسجام بیشتر مردم شد. دلیلش هم این است که مردم ایران را نمی شناختند.

حدادیان خاطرنشان کرد: مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی یکی از بزرگترین اجتماعات جهان به شمار می رود. یکی دیگر از اجتماعات پرجمعیت دنیا راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی است و اتفاقاً چند سال پیش در جشن سال نو در حرم امام رضا (ع) تجمع پرجمعیت دیگری برگزار شد. این تحولات به جای ورود به حوزه مخالفت با عقاید مردم در ناشناخته ها، باید تحلیلگران را نسبت به مردم بیشتر آگاه کند.

سازندگان «عنکبوت مقدس» باید درباره سرنوشت سلمان رشدی تجدید نظر کنند

مداح اهل بیت(ع) افزود: این افرادی که امروز وارد این عرصه شدند گمنام هستند، از این رو سرنوشت سلمان رشدی ملعون را پس از صدور حکم اعدام توسط امام خمینی (ره) به آنها یادآوری می کنم. شب بعد از حکم بد خوابید.

پیش زمینه فیلم اهداف شوم سازندگان را نشان می دهد

وی با بیان اینکه برخی در پاسخ به اعتراض مردم می گویند اگر فیلمی را ندیده اید چگونه آن را تحلیل می کنید؟ وی بیان کرد: نمی خواهم مسائل فنی و هنری فیلم را تحلیل کنم، هرچند در این زمینه صحبت های زیادی شده است، اما معتقدم اصلی ترین موضوعی که در این فیلم باید به آن توجه شود، تصویر امام رضا (ع) است. ) و بقیه تحلیل ها حاشیه ای است. این فیلم امروز پخش شد و خیلی ها آن را دیده اند. در پیش زمینه فیلم نقشه و هدف شوم سازندگان آن به وضوح قابل مشاهده است. با این شعارها نور غیرت مردمی را خاموش نمی کنید.

مردم از مسئولان انتظار اقدام جدی دارند

حدادیان در ادامه با صدور 4 اخطاریه در خصوص این حادثه به مردم، هنرمندان و مسئولان خاطرنشان کرد: نخست اینکه واکنش مردم به این اقدام جدی است و نشان دهنده انزجار آنها از این اقدام است. ثانیاً انتظارات جدی مردم از مسئولان داخل و خارج از کشور. مسئولان ما در خارج از کشور باید برای احقاق حقوق مردم اقدام قانونی کنند. این افراد به منبع مهمات مردمی و نماد ایران توهین کرده اند پس باید محاکمه شوند.

ایجاد دوگانگی بین هنرمندان خواست دشمن است

این شاعر و خواننده اهل بیت(ع) ادامه داد: البته در مواجهه با این فیلم نباید فراموش کرد که بسیاری از هنرمندان ما اهل بیت(ع) هستند و زائر و زائر جلسه هستند. اهل بیت (ع). بنابراین نباید با این فیلم یکسان برخورد کرد. بسیاری از هنرمندان ما اصول ایمان را رعایت می کنند، پس نباید همه هنرمندان از عده معدودی آزرده شوند.

وی گفت: بحث دوقطبی شدن در این حوزه خواست دشمن است و نباید تشویق شود.

همکلام با هنرمندان روستایی

حدادیان در خاتمه گفت: من به عنوان خادم امام رضا (ع) به هنرمندان کشور هم می گویم که بحث صنفی نیست بلکه مسئله ایمان مردم است که دوست داشته باشید و زندگی خود را وقف آنها کنید و مهمتر از همه بحث توهین شما امام رضا. بنابراین لزومی به سکوت نیست.

انتهای پیام/