سال‌ها تمام تلاشم را برای باج‌گیری انجام دادم


دیوید فتحعلی بییی در مراسم نورافشانی شب مبارک در ژاپن گفت:

مراسم نورافشانی شب مبارک در ژاپن در شامگاه چهارشنبه اول ماه جولای در تئاتر سنگالای برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل از گروه روابط عمومی، نمایش “خوشحال در ژاپن” کارگردان علی فتحعلی وی اجرای رسمی خود را با حضور تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان نمایش های آیینی و سنتی از اول تیرماه در تماشاخانه سنگلایی آغاز کرد.

در این مراسم استادان داود فتحعلی بیگی، هادی مرزبان، فرهاد ناظرزاده کرمانی، علی یداللهی، مجید افشار، جواد انصافی، شهرام مسعودی، مهدی صفاری نژاد، رهام مهدومی و گیتا بهادری حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم علی فتحعلی مدیر هپی در ژاپن ضمن خوشامدگویی و تشکر از مهمانان گفت: و بزرگتر. امیدوارم با کمک شما بتوانیم با اجرای نمایش سیاه و سفید و بیلیارد بخشی از سنت ها و تاریخ خود را حفظ کنیم. این سنتی است که بزرگان آن را امتحان کرده اند.

ناظرزاده کرمانی ادامه داد: در عرصه نمایش های سنتی هنرمندان گمنامی داشتیم که ژان پل سارتر آنها را به عنوان «هنرمند شهید» معرفی می کرد، یعنی کسی که با شهادت دیگران را می خنداند یا سرگرم می کند! انتقاد از وضعیت موجود و تمایل به وضعیت مطلوب در تمامی صنایع سنتی ایران رواج دارد. خوشبختانه این رشته به برکت اساتیدی چون استاد فتحعلی بیگی که دانشجوی دانشگاه هم بودند، ماندگار شده است. به گفته حافظ «از این سموم که از باغ گذشت / چه عالی که رنگ گل و بوی ستاره است»

پروفسور داوود فتحعلی بیگی در بخشی دیگر از مراسم نورافشانی شب مبارک در ژاپن با ابراز خرسندی از گردهمایی هنرمندان نمایش ایرانی گفت: اینها تئاتری هستند و متاسفم که هنوز بسیاری از ایده های آنها به خود نگرفته است. رنگ، کارایی امیدوارم زندگی آبرومندانه و سالمی داشته باشند تا بتوانند آنچه را که در یک نمایش سنتی ایرانی درست است انجام دهند و ما بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وی درباره حضور استاد مجید افشار در این مراسم گفت: ایشان یکی از هنرمندان پیشکسوت با سابقه نزدیک به 50 سال و شاید بیشتر در عرصه سیاه نمایی هستند. تخصص او بازی در نقش سیاه پوستان است و به گفته خودشان مدتی در حضور استاد مهدی مصری سیاه بازی کردند. همچنین آقای جواد انصافی که بیش از چهار سال است سیاه بازی می کند و به بهانه های مختلف سیاه بازی می کند روی صحنه رفتم و خسته نشدم. من لجبازی کردم و نباختم! داود فتحعلی بیگی همچنان در حال کار است و انشالله به لطف شما ایرانیان عزیز چراغ نمایش های ایرانی همیشه روشن خواهد بود.

در پایان مراسم شمع توسط استاد فتحعلی بیگی روشن شد.

علی فتحعلی فیلمنامه نویس و کارگردان نمایش مبارک در ژاپن است. داود داداشی، علی فتحعلی، محمود موسوی، نگار مقداشی، حمیدرضا جهانگیری، حمیدرضا مرادی، مهدی نوری، اسماعیل یوسف پور و محمد حاج محمدی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

علاقه مندان به نمایش های ایرانی می توانند هر شب (به جز شنبه) ساعت 19:30 در تماشاخانه سنگلج واقع در خیابان وحدت اسلامی، پایین میدان حسن آباد، جنوب پرشهر، خیابان بهشت، به تماشای مبارکه در ژاپن بنشینند. همچنین می توانید از طریق سایت تیوال به نشانی https://www.tiwall.com/p/mobarak.japan2، بلیط این نمایش را رزرو و خریداری کنید.

انتهای پیام/