سریال «تازه» بخشی از پیشرفت صدا و سیما/ معرفی 8 کارگردان به تلویزیون


در مراسم افتتاحیه سریال «نوبی» خاطرنشان شد:

مراسم افتتاحیه سریال «نوبی» با حضور معاون سیما و مدیرعامل شبکه سه برگزار شد.

به گزارش صبا، مراسم افتتاحیه سریال «نوبی» با حضور محسن برمهانی قائم مقام سیما، علی فروغا کارگردان سه و هشت کارگردان این اثر پنج شنبه ۱۹ خرداد ماه در سالن اجتماعات سیما برگزار شد. بسیج صداو سیما.

علی فروگی کارگردان شبکه سه سیما با بیان اینکه در مرحله نگارش فیلمنامه مؤسسه اوج با این سریال حضور دارد، گفت: در این مجموعه سه گروه از جبهه فرهنگی انقلاب در کنار هم بودند که این همکاری یکی از تاثیرات خوشایند بود. همکاری

وی به مراسم افتتاحیه این سریال اشاره کرد و افزود: سریال ها و برنامه هایی با فضای جدی و تجهیزات عالی کم نداشتیم. ما معمولا مراسم افتتاحیه این آثار را برگزار نمی کنیم. اما دارای برخی ویژگی های متمایز است. اولین ویژگی آن این است که به موضوع جمعیت به عنوان یکی از مسائل مهم کشور توجه دارد که مورد تاکید مقام معظم رهبری است. من معتقدم فرمایشات رهبر معظم انقلاب را نباید فقط در برنامه های گفت وگو محور در نظر گرفت، بلکه باید درباره آنها سریال سازی کرد.

فروگی گفت: مهمتر از نتیجه این کار هدایت هشت برادر موفق و مؤمن است. در این سریال 11 قسمتی، هشت برادر حضور دارند که در یک چارچوب تولید کاملا حرفه ای کار می کردند. ما نگران بودیم. چون این برادران فقط در کارهای کوتاه و مستند تجربه داشتند. کار که تمام شد دیدم کار کیفیت خوبی دارد و قطعه بدی نداریم. تمامی سریال های این مجموعه باکیفیت هستند و در بین این گروه چند برادر به کارگردانی برجسته و درجه یک تبدیل خواهند شد. افشای هشت چهره موفق و آینده دار در عرصه ادبیات داستانی برای ما مهمتر از افشای سریال است و نتیجه اصلی این کار برای ما سرمایه انسانی است.

وی در پایان خطاب به مدیران تاکید کرد: سعی کنید شریک زندگی خود را پیدا کنید و خود را بازآفرینی کنید. بسیار مهم است که نیروهایی مانند شما در مقابل رهبران نمایندگی شوند. من همیشه از خانه تولیدات جوان دفاع می کنم. این سریال گلایه ای ندارد و به فکر آنتن است.

ما بازیگران بالقوه کمی داریم

محسن برمهانی معاون سیما نیز با بیان اینکه تحول با کلیدی ترین عناصر آغاز می شود، خاطرنشان کرد: تحول در صدا و سیما فقط به ساختار و عنوان برنامه مربوط نمی شود. این چیزی است که در سریال “تازه کار” اتفاق افتاد بخشی از تحول است. شما به دستور رهبری انقلابی حرکت کردید. پروژه ای که 10 سال پیش توسط پسری از حزب الله آغاز شد، اکنون جدید است.

قائم مقام سیم با تاکید بر اینکه علاوه بر تولید فیلمنامه نویس و کارگردان باید به فکر بازیگر هم بود، گفت: کمبود بازیگر بالقوه داریم و باید فکری برای آن کرد.

وی افزود: توسعه در عرصه نمایش دو بال دارد یکی کشف و شناسایی جوانه ها و دیگری تولید صنعتی. هر دو باید با هم ترکیب شوند. تولید استاندارد حرفه ای به این صورت است که متن در جایی تولید می شود و بدون بازنویسی توسط کارگردان حرفه ای ساخته می شود.

قائم مقام سیم در پایان گفت: بهشت ​​بازیگری سینما را در دانشگاه به ما آموخت. بچه های حزب اللهی در کارشان به ریتم اهمیت می دهند. اما معمولاً تحت تأثیر تأثیر قرار می گیرند. اثر باید یک اثر داشته باشد. بد نیست آقای راعی بیایند و درس بدهند.

برای کارگردان اول جذب بازیگر سخت است

محمدجواد موحد، تهیه کننده این سریال با بیان اینکه سفر بسیار مهمی را آغاز کرده ایم، گفت: حفظ این هشت کارگردان سخت است و باید به فکر قدم بعدی آنها باشیم. البته سه گروه هشت نفره دیگر هم داریم که می توانند سریال بسازند.

وی درباره روند تولید این سریال توضیح داد: متن این اثر در مجموعه اوج نوشته شده بود که اگر خودمان آن را می نوشتیم بهترین متن ها را می داد. من و تیمم 11 فیلم تلویزیونی ساختیم. در این سریال حدود 150 لوکیشن و 35 بازیگر اصلی داشتیم. هر قسمت در هفت تا هشت روز ساخته می شود. آوردن بازیگر برای تلویزیون سخت تر است و برای سریال اپیزودیک و کارگردان اول سخت تر.

سریال 11 قسمتی «نوبی» به تهیه کنندگی محمدجواد موحد به کارگردانی 8 نفر از شبکه سه پخش می شود.

حسن حبیب زاده، رضا محبی، میلاد محمدی، سجاد معارفی، رضا کشاورز، احمد حیدریان، محسن امانی و محمدجواد صالحی از جمله هشت کارگردان جوانی هستند که قسمت های مختلف فیلم تازه وارد را جلوی دوربین برده اند.

این سریال 11 قسمتی با بازی و بازی بیش از 45 بازیگر نقش اول در 140 لوکیشن مختلف به یکی از موضوعات اجتماعی یعنی پیری جمعیت و تولد فرزندان می پردازد.

از میان رضا بنفسخا، آشا محرابی، سپیده هداوردی، امیرمحمدزند، علی عامل هاشمی، زهرا داودنژاد، الهام طهموری، محمد ندری، مهدی نساج، حسین شهبازی، سالار کریمهانی، سهی بانو ذوالگاوا.

انتهای پیام/