سلامت چشم – 3 نکته برای حفظ سلامت چشم و بینایی واضح

بینایی ما برای توانایی ما در تعامل با جهان کاملاً حیاتی است. در نتیجه، مهم است که اقدامات لازم را برای حفظ سلامت چشم‌ها انجام دهید و بینایی خود را تا زمانی که ممکن است واضح نگه دارید. این 3 مرحله به شما کمک می کند تا به این هدف دست یابید، و از همه مهمتر، بسیار سریع و آسان در برنامه روزانه خود گنجانده می شوند.

1. به چشمان خود غذا بدهید

چشمان ما یکی از ظریف ترین قسمت های بدن ما هستند. آنها از مواد بسیار نرم که به راحتی آسیب می بینند ساخته شده اند و دائماً توسط گرد و غبار، خاک و سایر ذرات معلق در هوا مورد حمله قرار می گیرند. خوشبختانه آنها به خوبی طراحی شده اند تا بتوانند این آسیب را ترمیم کنند – به شرطی که مواد مغذی مناسب برای این کار تامین شده باشند. برخی غذاها از جمله سبزیجات سبز، زردآلو و زغال اخته به چشم شما در ترمیم خود کمک می کنند. سعی کنید هر روز مقداری از اینها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

2. کاهش فشار چشم

هنگامی که چشمان خود را تحت فشار قرار می دهیم، می تواند عضلات را خسته کند، درست مانند کار کردن با هر عضله دیگری. با گذشت زمان، این ماهیچه‌ها می‌توانند برای همیشه ضعیف شوند و این می‌تواند منجر به شرایطی مانند کوتاه‌بینی و تاری دید شود. شما می توانید با به حداقل رساندن فشار روی چشم از این امر جلوگیری کنید. هنگام مطالعه، همیشه مطمئن شوید که اتاق به خوبی روشن است، تا کلمات را روشن کنید. هنگام استفاده از صفحه نمایش کامپیوتر، حتماً به طور منظم استراحت کنید تا به چشمان خود فرصت بهبودی داده شود و دوباره به تمرکز بر روی اجسام دورتر عادت کنید.

3. آنها را تمیز نگه دارید

مهم است که پوست اطراف چشم را مرتباً تمیز کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که ذرات کثیف به کره چشم راه پیدا نمی کنند و باعث تحریک یا عفونت می شوند. این به ویژه در صورتی که آرایش می کنید صادق است. با استفاده از پشم پنبه، اطراف چشم خود را به آرامی پاک کنید تا آن را تمیز کنید و سپس با پاشیدن مقداری آب سرد روی صورت خود ادامه دهید. برای نتایج بهتر، می توانید از کمپرس سرد یا ماسک صورت استفاده کنید که باید حدود 10 دقیقه روی چشمان خود بگذارید تا تورم کاهش یابد و چشم ها تسکین یابد.

مراقبت از چشمان شما نیازی به یک کار وقت گیر نیست و در واقع می تواند به راحتی در برنامه روزانه شما گنجانده شود. دنبال کردن این مراحل به طور منظم به سلامت و قوی نگه داشتن چشمان شما برای سال های طولانی کمک می کند.