سلامت کارکنان خود را بهبود بخشید – و در پول خود صرفه جویی کنید!

به عنوان صاحبان مشاغل، ما مسئول محیط کار خود هستیم. عملیات و بهره وری روزمره به نیروی کار سالم وابسته است، اما اغلب اوقات اینطور نیست. طبق گزارش اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA)، کیفیت پایین هوای داخل ساختمان (IAQ) با سردرد، خستگی، مشکل در تمرکز و تحریک چشم‌ها، بینی، گلو و ریه‌ها مرتبط است.

عوامل زیادی بر IAQ تأثیر می گذارند. آنها شامل تهویه ضعیف (فقدان هوای بیرون)، مشکلات کنترل دما، رطوبت، به علاوه بازسازی، و سایر فعالیت هایی هستند که می توانند بر هوای تازه وارد ساختمان تأثیر بگذارند. در برخی موارد، آلاینده‌هایی مانند گرد و غبار ناشی از ساخت‌وساز یا نوسازی، قالب، مواد تمیزکننده، آفت‌کش‌ها یا سایر مواد شیمیایی موجود در هوا ممکن است باعث IAQ ضعیف شوند.

گویی این کافی نیست، بیماری های خاصی مانند آسم با آلاینده های خاص هوا یا محیط های داخلی مرتبط هستند. علاوه بر این، موادی مانند آزبست و رادون علائم فوری ایجاد نمی‌کنند، اما می‌توانند پس از سال‌ها قرار گرفتن در معرض سرطان منجر به سرطان شوند.

IAQ ضعیف تأثیر چشمگیری بر سلامت و اقتصاد دارد

IAQ ضعیف یک نگرانی عمده برای سلامتی است. وجود دارد 4.5 میلیون بازدیدهای سالانه اورژانس برای بیماری های حساس به محیط زیست. این درمان های اتاق اورژانس نشان دهنده بیش از حد است 20 میلیارد دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی هر سال در ایالات متحده و این حتی شامل دستمزد از دست رفته برای یک کارمند یا کاهش بهره وری برای کارفرما نمی شود.

وقتی هزینه های مراقبت های بهداشتی، دستمزدهای از دست رفته و بهره وری از دست رفته را جمع آوری کنید، هزینه سالانه بیماری های محیطی بیشتر از بودجه های EPA و OSHA است. ترکیب شده. این بیش از آن چیزی است که ما به عنوان یک ملت برای تنظیم و نظارت بر محیط های کار توسط این سازمان ها هزینه می کنیم!

چه باید کرد؟ ابتدا به علائم توجه کنید

افرادی که در ساختمان هایی با IAQ ضعیف کار می کنند ممکن است متوجه بوی نامطبوع یا کپک زدگی شوند یا ممکن است احساس کنند که ساختمان داغ و گرفتگی است. همچنین علائم ذکر شده قبلی مانند سردرد، خستگی، سوزش چشم، بینی، گلو و همچنین علائم دیگری مانند تب و تنگی نفس وجود دارد.

بهینه سازی IAQ تنها پاسخ واقعی است – اما چگونه؟

اما همه مواجهه ها باعث ایجاد علائم نمی شوند، بنابراین هیچ جایگزینی برای مدیریت خوب ساختمان وجود ندارد. این ما را به نقطه دو می رساند.

کارفرما باید سیستم HVAC کسب و کار را ارتقا دهد. او باید نصب یک کنترل کننده تهویه خودکار را در نظر بگیرد. همانطور که از نام آن پیداست، “کنترل کننده های” مدرن با کنترل یا گره زدن هر یک از جنبه های سیستم HVAC – گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع – برای حداکثر کارایی، انقلابی در صنعت HVAC ایجاد می کنند. این کارایی ضروری است زیرا شما نمی توانید OAQ (کیفیت هوای خارج از منزل) را به جز یکی تعمیر کنید می توان بهینه سازی IAQ

بدون تهویه مناسب – که به عنوان تبادل هوای داخل خانه و هوای بیرون تعریف می شود – آلاینده هایی مانند رادون، فرمالدئید، ترکیبات آلی فرار (VOCs) و سایر آلاینده ها می توانند ایجاد شوند. در داخل خانه، منجر به مشکلات سلامتی بالقوه جدی مانند مواردی که قبلا در این مقاله ذکر شد. این می تواند به ویژه در مشاغل تجاری کوچک که مواد شیمیایی مضر زیادی در هوا دارند صادق باشد. یک سالن ناخن کوچک تنها یک نمونه خواهد بود.

چطورکار می کنند؟ کنترل‌کننده‌های تهویه هوشمند به سیستم کانال متصل می‌شوند و از حسگرهای داخلی و خارجی استفاده می‌کنند تا به‌طور خودکار AC را هنگامی که رطوبت کم است و دما راحت است – کشیدن هوای تازه و خنک به داخل – در حالی که هوای بد را با آلاینده‌های آن بیرون می‌کشند، خاموش می‌کنند. برخلاف سیستم‌های تهویه هوای داخلی قدیمی‌تر مانند تخلیه‌کننده‌های دود در بارها و هواکش‌های ASHRE در خانه‌ها و مشاغل کوچک، کنترل‌کننده‌های تهویه هوشمند فقط زمانی هوای داخل را با هوای بیرون شستشو می‌دهند که کیفیت هوای بیرون (OAQ) بهتر از IAQ باشد. اساساً، با یک کنترل کننده تهویه SMART، IAQ 24/7 رسیدگی می شود.

خلاصه

درست است که کنترل کننده های تهویه SMART ارزان نیستند. به‌روزرسانی‌های ارزان‌تر دیگری نیز وجود دارد که به بهبود IAQ کمک می‌کند، مانند تعویض منظم فیلترهای تهویه مطبوع، و گزینه‌های دیگری که در مقالات دیگر این مجموعه توضیح داده شده است.

با این حال، هنگامی که تخلیه مالی IAQ ضعیف بر اقتصاد و سلامت مردم را در نظر می‌گیریم، یک کنترل‌کننده تهویه هوشمند پیشرفته سرمایه‌گذاری است که می‌توان انتظار داشت که در طول زمان سودهای زیادی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، آیا سلامت کارکنان شما ارزش آن را ندارد؟