سگ شما نابغه

از آنجایی که امروز صبح به ساحل آویلا رسیدیم، ساعت نزدیک به ده بود، جان و سایه با مهربانی منتظر ماندند تا من برای گرفتن لاته خود رفتم. سپس نیم تا سه ربع مایل یا بیشتر به سمت اسکله سان لوئیس راه افتادیم، جایی که سگ‌ها می‌توانند تمام روز را در اطراف بدون افسار مسابقه دهند. من تمام صبح با سایه در مورد این موضوع صحبت می کردم که قرار است او را به ساحل ببریم، اما از آنجایی که صف قهوه خانه بیست دقیقه بود، فکر کردم که او به این فکر می کند که من به او قول داده ام. چیزی که نتوانستم تحویل دهم… دوباره.

وقتی به اسکله سن لوئیس رسیدیم و افسارش را از تنش برداشتم، سایه ایستاد، به اطراف نگاه کرد، سپس به آرامی، با احتیاط از سطح شیب دار قایق سیمانی به سمت ساحل رفت، سپس ایستاد، برگشت و به وضوح به من نگاه کرد و پرسید: دوباره به من زنگ میزنی؟” وقتی کاری جز پوزخند به او نکردم، او شروع به یورتمه زدن به سمت ساحل کرد، سپس دوید، ابتدا به سمت مردم و سپس به سمت سگ هایشان.

وقتی به سایه، مردم و سگ‌هایشان رسیدم، طبق عادتم ابتدا به سگشان سلام کردم، سپس به آن شخص سلام کردم تا در مورد سگشان بپرسم. او چه جوریه که به سگ و مردم و سایه پوزخند میزنه، اگر بلافاصله مشخص نیست. و متوجه شدم که در این نوع مکالمه معمولی، من واقعاً خوب هستم: صحبت کردن در مورد سگ ها، سگ آنها، جایی که آنها را پیدا کرده اند، اگر نجاتی هستند، چه مرکز نجاتی هستند، جزئیات زیادی که آنها می خواهند ارائه کنند. این روزها یک دستور کار دارم – امیدوارم بتوانیم سگ دیگری پیدا کنیم، اما وقتی به این فکر می کنم که چرا راه رفتن در ساحل و تماشای بازی مردم با سگ هایشان برای من بسیار سرگرم کننده است، برای میلیاردمین بار متوجه می شوم که سگ ها به ما خوشبختی می آموزند. . آنها استادان و متخصصان شادی هستند.

اخیراً یک وبلاگ لذت بخش را کشف کرده ام به نام قهوه با سگ سگ و کتابی به نام نابغه سگ ها که در سایت مارشال تبلیغ می شود. چنین عنوانی البته برای من غیرقابل مقاومت بود، بنابراین آن را خریدم و در کیندل خود دانلود کردم. نویسندگان برایان هار و ونسا وودز ادعا می کنند که سگ ها موفق ترین پستانداران روی سیاره در کنار ما هستند. تحقیقات سگ‌ها یک «واژگان» متوسط ​​را برای سگ‌ها کشف کرده است که بین 100 تا 500 کلمه بین ما و سگ‌ها قابل درک است. اما اخیراً، تحقیقات بر روی توانایی تقریباً باورنکردنی سگ‌ها در تفسیر دقیق رفتار انسان متمرکز شده است. هار و وودز تحقیقات را در یک ادعای جالب تغییر می دهند که هوش آنها پس از این واقعیت بهبود یافته است.

بعد از چه واقعیتی؟

پس از اینکه آنها از دوستی ذاتی خود استفاده کردند، علاقه به انسان – نبوغ آنها – در نتیجه دوستی آنها شکل گرفت. Shadow دوست‌داشتنی‌ترین سگ روی این سیاره است، بنابراین یک نابغه.