سگ هاوانز – فهرستی سریع از مشکلات سلامتی این نژاد

سگ‌های هاوانی که قبلاً به‌طور رسمی توسط باشگاه لانه‌داری و کلوپ لانه آمریکا به رسمیت شناخته شده‌اند، متعلق به نژادی هستند که سگ‌های همراه عالی را تشکیل می‌دهند. هاوانی، اگر نمی دانستید، سگ ملی کوبا است. سگ هاوانی بسیار باهوش است، مشتاق جلب رضایت صاحبش است و طبیعتاً مهربان است. همچنین بر خلاف سایر نژادهای سگ کوچک که تمایل دارند بچه های کوچک را تحت فشار قرار دهند، برای بچه ها شرکت عالی است. همچنین باید بدانید که هاوانی ها می توانند نگهبانان بسیار قابل اعتمادی باشند.

برخی از مسائل بهداشتی در مورد این نژاد وجود دارد که باید در مورد آنها مطلع شوید. اگر به طور جدی به فکر اضافه کردن این سگ کوچک به خانواده خود هستید، باید در مورد این مشکلات بدانید.

آتروفی شبکیه – وضعیتی که ممکن است هاوانی مبتلا را کور کند

این نژاد در برابر شرایطی به نام آتروفی پیشرونده شبکیه آسیب پذیر است. در این وضعیت، شبکیه هاوانس یا لایه بافت پشت چشمش تحلیل می‌رود. این وضعیت، با گذشت زمان، می‌تواند به نابینایی کامل تشدید شود – هیچ کاری نمی‌توان برای جلوگیری از زوال شبکیه (بافت‌های غنی از خون در چشم) انجام داد.

آنچه در اینجا واضح نیست این است که زوال تدریجی بافت برای سگ های هاوان چقدر بدون درد است. با گذشت زمان، دید سگ کم می شود تا زمانی که کاملاً محو شود، اما محو شدن آسیبی نمی بیند. در حال حاضر هیچ درمان یا درمانی برای این بیماری وجود ندارد. اما اگر پرورش دهنده سگ بررسی هایی را انجام دهد تا از استفاده پرورشی او از سگ با این بیماری جلوگیری کند، این بیماری ارثی منتقل نمی شود. به همین دلیل است که خرید یک سگ اصیل و سالم از یک پرورش دهنده می تواند گران باشد – یک پرورش دهنده خوب به راحتی پیدا نمی شود.

آب مروارید نوجوانان – نقاط ابری که بینایی سگ را کاهش می دهد

سگ های مسن معمولاً کسانی هستند که تحت تأثیر این شرایط قرار می گیرند، حداقل برای بیشتر نژادها. اما در زبان هاوانی، جوانان می توانند نشانه هایی از این را نشان دهند. وقتی یک ناحیه ابری را روی عدسی چشم هاوانی می بینید، آن آب مروارید است. یک نقطه کوچک در ابتدا، این به مرور زمان رشد خواهد کرد. در بسیاری از توله سگ های هاوانی، تشخیص این وضعیت ممکن است آسان نباشد. اگر آب مروارید از بین نرود سگ به مرور زمان نابینا می شود. جراحی تنها گزینه شناخته شده ای است که کار می کند.

لوکساسیون کشکک – یا کاسه زانو لغزیده

کشکک کشکک، یک کاسه زانو لیز خورده است که در سگ های هاوانی نیز رایج است. سگ های مبتلا به این بیماری تمایل دارند با لنگی شدید و دردناک راه بروند. مانند شرایط قبلی، جراحی راه حل است.

یک هاوانی همچنین ممکن است از بدشکلی مفاصل ران که منجر به آرتریت، عفونت گوش و عفونت چشم و موارد دیگر می شود، رنج ببرد. یک پرورش دهنده خوب توله ها و سگ های خود را بررسی می کند و مدارک لازم را طبق بررسی های بهداشتی در اختیار شما قرار می دهد.