سیستم برق پشتیبان


این شنبه باتری های خود را شارژ کنید به آن قلب یو پی اس می گویند، زیرا بدون آن یو پی اس نمی تواند کار کند.

منبع تغذیه بدون وقفه به پشتیبان گیری باتری در صورت بروز مشکلات رایج برق مانند قطع برق، افت یا نوسانات برق متکی است. هنگامی که برق ورودی از سطح ولتاژ ایمن پایین می‌آید یا از آن فراتر می‌رود، UPS به برق باتری DC تغییر می‌کند و سپس برای تغذیه تجهیزات متصل به برق AC برمی‌گردد. این مدل ها برای لوازم الکترونیکی مصرفی، رایانه های سطح ابتدایی، سیستم های POS، سیستم های امنیتی و سایر تجهیزات الکترونیکی اولیه طراحی شده اند.

باتری صبا که توسط کارخانه باطری صبا در آمپرهای مختلف تولید می شوند با توجه به مقدار ولتاژ و تعداد آمپری که دارند در بدنه های مختلف قابل استفاده می باشند.

یو پی اس تعاملی خطی دارای فناوری است که اجازه می دهد تا نوسانات جزئی برق (کم ولتاژ و اضافه ولتاژ) بدون تغییر به باتری اصلاح شود. این نوع یو پی اس دارای یک اتوترانسفورماتور است که بدون نیاز به تعویض باتری، ولتاژ کم (مانند انفجار) و اضافه ولتاژ (مانند تورم) را کنترل می کند. مدل‌های UPS تعاملی خطی معمولاً در لوازم الکترونیکی مصرفی، رایانه‌های شخصی، سیستم‌های بازی، لوازم الکترونیکی سینمای خانگی، تجهیزات شبکه و سرورهای میان‌رده استفاده می‌شوند. آنها برق را در هنگام حوادثی مانند خاموشی، ولتاژ کم، نوسان یا اضافه ولتاژ تامین می کنند.

باطری صبا 7.5 آمپر این یکی از باتری های یو پی اس است که توسط کارخانه صبا باتری تولید می شود و در سازمان هایی مانند مراکز داده، کارگاه ها، خودروهای باطری و … مورد استفاده قرار می گیرد.

یک یو پی اس با تبدیل دوگانه (آنلاین) بدون توجه به شرایط برق ورودی، برق ثابت، تمیز و تقریباً کامل را ارائه می دهد. این یو پی اس ولتاژ ورودی AC را به DC و سپس به AC تبدیل می کند. سیستم های یو پی اس با این فناوری 100% مواقع از یک منبع DC ایزوله کار می کنند و زمان سوئیچینگ صفر دارند زیرا هرگز نیازی به سوئیچ به برق DC ندارند. سیستم‌های برق اضطراری دو تبدیلی برای محافظت از تجهیزات حیاتی فناوری اطلاعات، مراکز داده، سرورهای پیشرفته، برنامه‌های کاربردی بزرگ مخابراتی و ذخیره‌سازی داده، و تجهیزات شبکه پیشرفته در برابر آسیب‌های ناشی از قطع برق، کمبود ولتاژ، نوسانات و نوسانات طراحی شده‌اند. ولتاژ، بهره ولتاژ، نویز فرکانس، نوسانات فرکانس یا اعوجاج هارمونیک.

به عنوان مثال، شما می توانید در خانه با باطری صبا 28 آمپر از آن برای استفاده از باتری در صورت قطع برق استفاده کنید، البته توجه داشته باشید که استفاده از یک باتری امکان پذیر نیست و باید تمام تجهیزات لازم برای راه اندازی یک سیستم برق پشتیبان مانند دستگاه UPS، ارائه اتصال و …
خروجی موج سینوسی: بالاترین کیفیت سیگنال خروجی یک موج سینوسی است که یک نوسان صاف و تکراری برق AC است. سیستم های یو پی اس درجه سازمانی برای کار با تجهیزات الکترونیکی حساس نیروی سینوسی تولید می کنند. خروجی موج سینوسی تضمین می کند که تجهیزاتی که از منابع تغذیه فعال استفاده می کنند هنگام تغییر از شبکه به باتری خاموش نمی شوند.

خروجی موج سینوسی شبیه سازی شده: شکل تقریبی سیگنال خروجی موج سینوسی. از مدولاسیون موج پالس برای تولید یک موج سینوسی پلکانی تقریبی استفاده می کند تا برای تجهیزاتی که نیازی به خروجی موج سینوسی ندارند، پشتیبان باتری مقرون به صرفه تری ارائه دهد. فناوری مورد استفاده برای تولید این نوع توان خروجی هزینه کمتری برای ساخت دارد و در سیستم‌های UPS آماده به کار و خط تعاملی رایج است.

باتری دیگری که می توان آن را در دستگاه یو پی اس قرار داد و از آن استفاده کرد. باطری صبا 18 آمپر به دلیل جریان و ولتاژ می توان از آن در ویلچر استفاده کرد.

چه در حال برق رسانی به تجهیزات پزشکی حیاتی یا یک سری از دوربین های مداربسته باشید، یک سیستم UPS باتری می تواند از شما در برابر از دست دادن پوشش در صورت قطع برق محافظت کند. UPS مخفف منبع تغذیه بدون وقفه است، قطعه ای که فوراً به قطع برق پاسخ می دهد، اما نه به عنوان پشتیبان باتری. درک تفاوت بین این دو سیستم به شما کمک می کند تا برای نیازهای الکتریکی خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

سیستم باتری یو پی اس یک بافر بین منبع تغذیه اصلی و پشتیبان است. مشکل این است که حتی با یک باتری پشتیبان یا یک ژنراتور قدرتمند، ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا سیستم شما به از دست دادن منبع برق اولیه پاسخ دهد و شروع به مصرف برق از یک منبع جایگزین کند. در بیمارستان‌ها، بانک‌ها و دیگر امکانات حیاتی، آن چند دقیقه گرانبها می‌تواند موضوع مرگ یا زندگی باشد. یو پی اس ها به گونه ای طراحی شده اند که این مشکل را با پاسخگویی فوری، تامین انرژی کافی برای سیستم، و سپس تحویل همه چیز به سیستم پشتیبان شما به محض راه اندازی، حل کنند.

یکی از راه های استفاده از آن باطری صبا 9 آمپر قرار دادن آنها به صورت سری در رک هایی که عمدتاً در مراکز داده استفاده می شوند.

مهمترین چیزی که باید درک کنید این است که خود سیستم UPS به عنوان پشتیبان طراحی نشده است. باتری متصل به سیستم یو پی اس شما قادر به تحمل بار مداوم برای بیش از چند دقیقه نخواهد بود. به همین دلیل بسیار مهم است که یک سیستم پشتیبان در مقیاس کامل داشته باشید که در اسرع وقت آماده تحویل گرفتن آن باشد.

در حالی که وظیفه اصلی یک باتری یو پی اس پر کردن شکاف بین قطع برق و برق پشتیبان است، همچنین می تواند سیستم شما را در شرایط عادی قابل اعتمادتر کند. زیرا UPS باید به نوسانات منبع تغذیه ورودی بسیار حساس باشد تا در صورت قطع برق فورا پاسخ دهد.

بنابراین، اگر در منطقه‌ای هستید که برق ناپایدار دارد، مانند یک دفتر صحرایی یا یک بیمارستان روستایی، یک یو پی اس می‌تواند برای حفظ سطح برق در طول افت‌ها و افزایش ناگهانی برق از منبع اصلی برق شما کار کند. در این حالت، یو پی اس در واقع هرگز مسئولیت را به سیستم پشتیبان شما منتقل نمی کند، بلکه نقش مهمی در تامین انرژی کوتاه مدت برای پر کردن شکاف ها قبل از بازگشت همه چیز به حالت عادی ایفا می کند. این در صورتی امکان پذیر است که بین منبع تغذیه اصلی و تجهیزات محافظت شده یک یو پی اس نصب شده باشد. در صورت قطع برق اولین نقطه مرجع باشد. این تنظیم همچنین به سیستم یو پی اس اجازه می دهد تا باتری را در چرخه های کوچک به طور مداوم در طول کار شارژ کند.