سینمای ایران کاشمر در زمان آتش سوزی خالی بود/ قول افتتاح 3 ماه دیگر داده شد


به گفته مسئولان فرهنگی کاشمر، سینمای ایران این شهر که آتش گرفت تا سه ماه دیگر افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی صبا، شب گذشته 25 خرداد خبری در مورد آتش سوزی در سینما ایران در کاشمر منتشر شده در استان خراسان رضوی. این سالن که متعلق است شهرداری کشمیر تنها سینمای این شهر.

سید مهدی هاشمی، مسئول امور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشمر وی در گفت و گو با صبا توضیح داد: ساعت 18:30 دیروز به دلیل اتصالی که در سیستم برق کولر گازی رخ داد، در لابی مجموعه سینمای ایران آتش سوزی رخ داد. از آنجایی که دیوار داخلی سینما از چوب و تعویذ ساخته شده بود، آتش شدت گرفت و تقریباً 100% لابی را از بین برد.

وی ادامه داد: آتش نشانان در محل حاضر شده و به سرعت آتش را مهار کردند. سالن سینما تخریب شد اما آتش به سینما نرسید و سالن به سادگی دود گرفته بود.

اخبار نادرست را تکذیب کنید

این مدیر شهری خبر منتشر شده در رسانه های محلی کاشمر مبنی بر خروج تماشاگران پس از آتش سوزی را تکذیب کرد و گفت: در زمان آتش سوزی هیچ تماشاگری در سالن نبود و فقط رئیس سینما حضور داشت.

هاشمی در پاسخ به سوالی درباره میزان خسارت وارده به سینما گفت: کارشناسان بیمه در محل حاضر شدند و ساختمان را بررسی کردند اما هنوز آماری ارائه نشده است.

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشمر درباره روند بازسازی این سینما گفت: این سالن یک سالن بیمه است بنابراین پس از کار کارشناسان بیمه قطعاً می خواهیم هر چه سریعتر بازسازی را آغاز کنیم. ممکن است.”

سید مهدی هاشمی همچنین زمان احتمالی برای از سرگیری کار این سینما را به مدت 3 ماه اعلام کرد.

تنها سینمای شهر در حال حاضر از تیراژ خارج شده است

حامد ناصری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر وی در گفتگو با خود درباره آتش سوزی سینمای ایران این شهر گفت: مسائل این سینما را در دستور کار ویژه قرار داده ایم و اوایل هفته آینده با متولیان امر جلسه خواهیم داشت. کمیسیون تخصصی منطقه با حضور مسئولین ادارات ذیربط در نظر دارد سالن سینما را تصویب و تصمیم گیری کند.

وی افزود: سالنی نیز در مجموعه سرو در اختیار مدیریت شهری داریم که نیاز به اصلاح و استانداردسازی دارد که در صورت انجام، انشالله از آن به عنوان سینما استفاده خواهیم کرد. امیدواریم شهر بدون سینما نماند.

این مدیر فرهنگی شهرستان کاشمر همچنین حضور تماشاگران در سینما پس از آتش سوزی را تکذیب کرد و گفت: در زمان آتش سوزی سینما دیده نشد و سینما خالی بود.

عکس از کشمیر و حومه آن.

مصطفی هاشمیان

انتهای پیام/