سینمای کودک و نوجوان را نمی توان نادیده گرفت/لزوم تامین 3000 سالن سینما در کشور.


در مراسم افتتاحیه سینما مهر شهید تهران عنوان شد؛

سینما شهید مهر تهران شامگاه یکشنبه 8 آبان ماه با حضور مسئولان سازمان سینمایی کشور، حوزه هنری، سازمان سینمایی سوره و شهردار منطقه نظام آباد و همچنین اکران ویژه انیمیشن لوپتو افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فیلم صبامراسم افتتاحیه سینما مهر شهید تهران یکشنبه 8 آبان ماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی سوره پشت تریبون حاضر شد و ضمن خیر مقدم به بچه ها و مسئولان گفت: امیدوارم بعد از این مراسم بتوانند انیمیشن ببینند.احمقانه» لذت ببرید و برای محمد حسین صادقی و دوستانی که این فیلم را ساخته اند دعا کنند که خوب کار کنند و بتوانند برای شما فیلم بسازند و اگر دوست داشتید از دوستان خود دعوت کنید که به تئاتر بیایند و فیلم را تماشا کنند.

وی ادامه داد: ما در سازمان سینمایی سوره جدا از فعالیت هایی که در زمینه تولید فیلم، سریال و انیمیشن ایجاد می کنیم، یکی از وظایف اصلی خود را توسعه سینماها و زیرساخت ها در کشور و تلاش مصطفی می دانیم. حسینی و همکارانش در موسسه بهمن سبز دستاوردهای خوبی داشته اند باید گفت تا دو ماه آینده کار 200 سینمای کشور را به طرح توسعه سینمای هنر منتقل خواهیم کرد. سینماهایی که در دو سه سال گذشته بازسازی شده اند کم کم افتتاح می شوند.

رئیس سازمان فیلم سوره گفت: اگرچه در این مسیر مشکلات و محدودیت های زیادی داشتیم، اما دوستان تلاش کردند تا بر آن ها فائق آیند و کار خود را به درستی انجام دهند. امیدوارم از این اتفاقات مبارک، افتتاح همزمان سینما با اکران انیمیشن تکرار شود و در سال های آینده بتوانیم چنین اتفاقاتی را انجام دهیم، زیرا کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهیم. .

جعفریان با بیان اینکه در صنعت سینما در کشور عقب هستیم، گفت: مهمترین تحول در فاز دوم توسعه سینما افتتاح پردیس سینمایی مهر کوه سنگی است که طی هفته های آینده در مشهد مقدس افتتاح می شود. . همچنین سعی کردیم سینماها را در نقاط مختلف کشور پراکنده کنیم و در یک مکان متمرکز نباشیم.

رئیس سازمان سینمایی «سوره» در ادامه خطاب به کودکان حاضر در سالن خاطرنشان کرد: مهم این است که برای خود و آینده خود ارزش قائل باشید. آینده از آن شماست و اگر ما به عنوان بزرگتر کاری برای شما انجام دهیم این است که کشور و جامعه را به شما بسپاریم. امیدوارم هرگز در زندگی ناامید نشوید، زیرا اولین چیزی که به دنبال ناامیدی می آید شکست است و بین ناامیدی و شکست فاصله کمی است.

وی افزود: آینده روشن است و پدر و مادر و پدران ما به ما آموختند که در برابر مشکلات و چالش ها هرگز تسلیم نشویم و باید مقاوم باشیم زیرا اینگونه پیشرفت می کنیم و اگر متوقف شویم به عقب برمی گردیم. امیدوارم مسئولان این امید را به خوبی نشان دهند، از ناامیدی صحبت نکنند و امیدوار باشند که اگر اتفاقی در کشور بیفتد، فکر نکنند که نمی شود کاری کرد. اگر مسئولان و کسانی که مسئولیت دارند کار خود را به درستی انجام دهند قطعاً پیشرفت برای ما حاصل می شود و می توانیم در مقابل دشمن مقاومت کنیم.

جعفریان ادامه داد: همچنین امیدوارم با کمک سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که تاکنون در بازسازی سینماها از ما حمایت کرده اند، بتوانیم مراحل بعدی طرح توسعه هنری را پیش ببریم. سینماها

در ادامه فیلمی از مرمت سینما شهید به نمایش گذاشتند.

سپس محمد خزایی رئیس سازمان سینمایی به روی صحنه رفت و در سخنانی گفت: از دوستانم در سازمان سینمایی حوزه هنری و همکارانشان که انصافا نقش اساسی در پیشرفت سینماهای کشور داشتند تشکر می کنم. در این مدت در هر استانی که می روم زحمات دوستانی را می بینم که اگر نبودند مشکلات زیادی از نظر زیرساختی در کشور داشتیم.

وی افزود: همت، آن دوستان سازمان سینمایی حوزه هنری به ویژه محمدمهدی دادمان و حمیدرضا جعفریان در دوره اخیر باعث بهبود سینماهای ما و زیرساخت های آن در کشور شده است. ما یکی از کشورهایی هستیم که سینما در آن وجود دارد، اما مشکلات زیرساختی زیادی داریم. ما با افتتاحیه های اخیر تنها 700 سالن در کل کشور داریم و حداقل سالنی که در کشور ارائه می شود تقریبا 3000 سالن است.

رئیس سازمان سینمایی یادآور شد: از نظر زیرساختی عقب هستیم و اکنون 225 شهر بالای 50 هزار نفر بدون سالن سینما داریم. در طول این سال‌ها تمرکز ما همیشه بر تولید فیلم بوده است تا زیرساخت‌ها و اکنون این نیاز احساس شده است و با تلاش حوزه هنری و بخش خصوصی تلاش می‌کنیم تا سال 1404 کشور را بهبود بخشیم. .

خزایی با بیان اینکه یکی از لحظات هوشمندانه دوستان از سازمان سینمایی سوره این بود که افتتاحیه این سینما را با حضور کودکان و نوجوانان برگزار کردند، گفت: این کار پیام های بسیار بسیار زیادی دارد. یکی از این پیام ها این است که باید به سینمای کودک و نوجوان توجه جدی داشته باشیم که از آن غفلت کرده ایم.

وی ادامه داد: حضور بچه ها این نیاز را به ما یادآوری می کند که ما به عنوان مدیران سینما حداقل ماهی یک بار به فکر تولید فیلم های کودک و نوجوان باشیم و سعی کنیم سینماها هیچ گاه از چنین فیلم هایی برای این گروه سنی بی بهره نباشند. زیرا این حق طبیعی کودکان و نسل آینده است که هر ماه به صورت خانوادگی به سینما سر بزنند و فیلم های متناسب با سن خود را تماشا کنند.

رئیس سازمان سینمایی کشور خاطرنشان کرد: سال آینده نیز برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد و چه خوب است که دوستان سازمان سینمایی سوره امروز ناخواسته یادآوری کردند که سینمای کودک و نوجوان در کشور نباید فراموش شود. .

خزایی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات جالب سازمان سینمایی حوزه هنری این است که سینمای ویژه کودک و نوجوان در شهرستان ها در نظر گرفته و برنامه ای برای آن در نظر گرفته است که باید به آن عمل شود. از همه کسانی که برای پیشرفت و زیرساخت های سینمای ایران تلاش می کنند تشکر می کنم و امیدوارم فضایی ایجاد شود که دیگر مشکل زیرساخت و تولید آثار خوب در عرصه داخلی و بین المللی نداشته باشیم.

در ادامه مراسم عروسکی، شخصیت های کارتون «لوپتو» برنامه ای برای کودکان به نمایش گذاشتند و سپس اسیران جلیل این بازیگر جوان منتخب مسابقه «عصر جدید» نیز نمایشی با موضوع وطن اجرا کرد.

بهروز افخمیاین کارگردان همچنین در سخنانی کوتاه گفت: امیدوارم در سینمای مهر شهید که به تازگی بازسازی شده، فیلم های جذاب و سرگرم کننده به ویژه برای کودکان و نوجوانان نمایش داده شود. یادم می آید، در دفتری که کارمان را شروع کردیم، کارمان با فیلم «دزد عروسکما با فیلمی که در زمان خودش خوب بود شروع کردیم. فیلمی که بارها از تلویزیون پخش شده و فکر می کنم بتوان دوباره آن را ساخت.

وی گفت: جوانانی که در ایران در زمینه انیمیشن فعالیت می کنند، کارشان بسیار پیشرفته و خوب است. اگر از این اقوام حمایت کنیم، آن‌ها نمی‌ترسند و از فیلم‌هایشان درآمد خوبی کسب می‌کنند، در کشور می‌مانند و از ما فیلم‌های جذاب‌تر و بهتری می‌سازند. به نظر من بچه های امروزی آنقدر بازی کرده اند که با پرکردن اطلاعات می توانند از 15 سالگی شروع به کار در زمینه انیمیشن کنند.

در آخرین قسمت این برنامه انیمیشن «لوپتو» برای حاضران به نمایش درآمد.

در این مراسم محمد خزایی مدیرعامل سازمان سینمایی، محمدمهدی دادمان مدیر حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان مدیرعامل سازمان سینمایی سوره، هاشم میرزهانی مدیرعامل موسسه سینماشهر، فاطمه ثانه شهردار منطقه هشت تهران، عبدالحمید کاراداقی، معاون اداری و مالی معاونت هنری، محمدرضا فرجی، مدیرکل سینما و رسانه های سمعی و بصری معاونت توسعه فناوری، غلامرضا فرجی، عضو انجمن سینماگران، بهروز افهمی، کارگردان، احسان کاوه معاون و مدیرکل تولیدات تئاتر سازمان صدا و سیما، امیررضا مافی مدیر مرکز پویانمایی سوره، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی و جمعی از مدیران سازمان سینمایی سوره حضور داشتند. و رسانه ها .

انتهای پیام/