شناسایی بیش از 1000 میلیارد نوع کالای انباشته در کشور


گزارش جام جم آنلاینسرهنگ جلال امینی در این خصوص گفت: بر اساس برنامه عملیاتی سالانه پلیس امنیت اقتصادی دومین طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه اقلام ضروری، معیشتی و راهبردی در هفته پایانی خرداد ماه سال جاری انجام شد. در سراسر کشور و با استفاده از تمامی امکانات و پتانسیل های پلیس و مرزبانی.

وی با اشاره به یافته های طرح مذکور گفت: در اجرای این طرح دام زنده، آرد، گندم، برنج، روغن و شکر، خوراک دام، منابع کشاورزی از جمله کودها و سموم شیمیایی، ادوات جنگلداری، محصولات دخانی، معدنچیان ، لوازم خانگی، لوازم خانگی و تجهیزات الکترونیکی، لوازم جانبی تلفن همراه و قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، دارو، آرایشی و بهداشتی، فرآورده های سوختی و غیره.

فرجی رئیس اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی گفت: کارشناسان ارزش این کشفیات را یک هزار و 384 میلیارد ریال برآورد کردند که در این رابطه 533 متهم نیز دستگیر و 392 متهم سبک و سنگین. خودروها توقیف شد.

به گزارش سایت پلیس، امینی افزود: اموال شناسایی شده در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته و متهمان دستگیر شده به همراه پرونده های مربوطه جهت ادامه روند رسیدگی به جرم تحویل مراجع قضایی شدند.