شهادت زمان و مکان ندارد


شهادت آنها نه زمان خاصی دارد و نه مکان خاصی. در هر دقیقه از 24 ساعت، در هر نقطه از زمین، یک افسر پلیس می تواند بمیرد. هیچ سرباز، درجه دار و افسری وجود ندارد. همه نیروهای عملیاتی «فرجا» در یک قدمی شهادت هستند.

چرا دور برو! امسال تا لحظه نگارش اینجانب که تا آخرین روزهای شهریور 1401 است، نیروی انتظامی در راه امنیت و آرامش عمومی 39 شهید تقدیم کرده است که احتمال می رود در روزهای آینده این تعداد افزایش یابد. . با همه اینها نمی دانم چرا رسانه های کشورمان توجه چندانی به فداکاری شهدای فرادید نمی کنند. شاید ندانند که تکریم شهدای رزمنده و تعظیم در برابر مصیبت آنها باعث دلگرمی و تغییر هویت کارکنان این نیرو می شود. اگر رسانه ها و از همه مهمتر عموم مردم ارزش و اهمیت کار بچه های پلیس را بدانند و بدانند جایگاه «پلیس» در جامعه تغییر خواهد کرد.
شهادت بچه های پلیس زمان و مکان ندارد. گروه شهدای فرجی مرزبانان بی باک کشورمان هستند. مرزبانان چه در آب و چه در خشکی باید هوشیار باشند تا شرور و تروریست وارد سرزمین ما نشوند. آنها باید عقل خود را جمع کنند تا جلوی فعالیت قاچاقچیان را بگیرند. تنوع اقلیمی زیاد ایران از یک سو و وضعیت آشفته کشورهای همسایه از سوی دیگر، امنیت مرزها را به یک ماموریت پیچیده و حرفه ای تبدیل کرده است. اگر لحظه ای مرز رها شود، امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور به خطر می افتد. این را گفتم تا سطح بالای شهدای مرزبان بیشتر و بهتر دیده شود. هم سربازان فاراژ و هم سربازان عزیز با جانشان از جان، مال و آرامش شما محافظت می کنند. صحبت نکردن از این مخلصین و فراموش کردن شهدایشان بی انصافی است.

پلیس در شهرها برای تامین آسایش و امنیت مردم جان آنها را به دست گرفته است. بارها اوباش سیاهپوست یا اراذل باتجربه با سلاح سرد و گرم در کوچه و خیابان می کشند. قرار گرفتن در مرکز چنین نبردی برای کودکان بی گناه دردناک است… پلیس برای جلوگیری از وقوع جنایت یا مقابله با ایجاد رعب و وحشت و نقض امنیت روانی مردم، هر خطری را انجام می دهد. گاهی اوقات یک سارق یا یک دیوانه با شلیک گلوله یا چاقو و قمه به پلیس حمله می کند. به همان پلیسی که خانه اش را ترک کرد تا امنیت افرادش را تضمین کند و از آن محافظت کند. هامان از لحظه دریافت خبر شهادتش به خانه برمی گردد.

من یک چیز خوبی شنیدم که کنعان پیر گفت

خداحافظ یار چیزی نیست که بتوان گفت

البته فرج هنوز در جایگاهی قرار نگرفته که مردم انتظار دارند، اما جایگاهی که دارد بسیار بالاست و با خون شهدا و جانفشانی نیروهای دیگر به دست آمده است. انشاالله به همت مسئولین و رشادت های نیروی انتظامی و به برکت خون شهدا و صبر و شکیبایی خانواده هایشان چشم بد از کشورمان دور خواهد شد و مردم بتواند به یک کار و زندگی امن برود. و حرف آخر این است که این مهم است، فقط با کمک رسانه های گروهی تخصصی امکان پذیر است.