شهردار: کهریزک 6 طبقه شد


علی کلهر شهردار کهریزکا در گفتگو با پایگاه خبری با قضاوت از اخبار، اعلام کرد: دو خبر خوب برای کهریزک دارم. اولین خبر حاکی از آن است که طرح جامع شهر کهریزک رسما ابلاغ و در دستور کار قرار گرفت. این طرح به سازندگان و عموم امکان ساخت و ساز از 5 تا 6 طبقه را با رعایت طرح جامع می دهد.

شهردار کهریزک در ادامه به موضوع بافت های فرسوده پرداخت و گفت: یکی از دغدغه های رهبری کهریزک بحث ساختمان های خطرناک و بافت های فرسوده در شرایط بحرانی است. دومین خبر خوب این است که با مطالعه طرح شهرداری بافت های فرسوده، شهروندان می توانند از مزایای ویژه ساخت این تسهیلات مسکن بهره مند شوند.

کلهر درباره طرح جامع شهر کهریزک گفت: این طرح در خرداد 1388 تدوین شد و تهیه و توسعه آن حدود دو سال به طول انجامید تا اینکه در اردیبهشت 1400 مطالعات تکمیلی برای بررسی نهایی به کارگروه ویژه ارسال و در نهایت به تصویب رسید. در فوریه 1400 . و رسماً در اسفند 1400 اعلام شد.

علی کلهر سپس از کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد و گفت: با ابلاغ این قانون وضعیت ساختمان ها در شهرستان کهریزک بهتر می شود و دیگر شاهد ساخت و ساز 100 درصدی نخواهیم بود. شهردار کهریزک در خصوص مجوز زمین مدیران گفت: این زمین آماده صدور پروانه است که پس از ارائه UTM کار به اتمام رسید. پروژه های عمرانی خوبی نیز در دستور کار داریم و برای تامین منابع تلاش می کنیم. کلهر در خصوص آتش سوزی زمین روبروی اداره برق کهریزک گفت: این زمین در محدوده شهرداری منطقه 19 واقع شده و ربطی به شهرداری کهریزک ندارد و فقط به موضوع آن پرداخته ایم. سرسبزی ».

وی در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد در شهرستان کلهر گفت: این آسیب مربوط به شهر ما نیست بلکه مربوط به سگ هایی است که باید در مرکز شهر آرادکوه نگهداری و عقیم شوند اما متاسفانه در منطقه باقی ماندند. شهر.” و این بی توجهی پیمانکاران شهرداری تهران است. با این حال برای جمع آوری این سگ ها با شرکت ها صحبت کردیم.

کلهر درباره وضعیت نامناسب خیابان 60 متری گفت: این مشکل امروز و دیروز نیست، بلکه میراث گذشته است. با این حال شهرداری می خواهد با کمک صنعت معابر را اصلاح کند که شروع شده است.

علی کلهر درباره تخریب بخشی از میراث فرهنگی در کهریزک گفت: نگاه اجمالی خوبی به میراث فرهنگی داریم و قطعا برنامه داریم. ما برای بهبود و مرمت، مکاتبه با اوقاف و مؤسسات مرتبط برنامه داریم.

کلهر در خصوص نبود بازار و فضا در شهرستان کهریزک گفت: این دو موضوع حقیقت تلخی است و مردم خواهان این موضوع هستند و برای ایجاد بازار به دنبال سرمایه گذار هستیم. به عنوان شهردار کهریزک رسماً اعلام می کنم که فرصت های سرمایه گذاری را برای ایجاد مراکز تجاری – اجتماعی در این شهر ایجاد و حفظ خواهیم کرد.

وی درباره میدان شهر نیز گفت: منطقه ای هم هست که بهترین مکان برای ایجاد محدوده چهارراه حکیم زاده است. این در برنامه های ماست. شهردار کهریزک در پاسخ به اینکه چه تعداد کارمند و کارگر در شهرداری مشغول به کار هستند، گفت: در شهرداری کهریزک 246 نفر و در مجموع 760 کارگر با پیمانکاران کار می کنند. به تعداد کمی از نیروهای کلگور که در شهرداری کهریزک خدمت می کردند اشاره کردیم.

شهردار: کهریزک 6 طبقه شد