شیرجه ای عمیق برای درک آبگرم آیورودا و شیوه های آن

طب آیورودا برای قرن ها در هند دنبال می شده است. یکی از اجزای اصلی آن ماساژ آیورودا و اسپا است. این عمل که به نام ابیانگا نیز شناخته می شود، با ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی، بهزیستی و سلامت متعادل را در فرد ارتقا می دهد. رویکرد آیورودا به سالم بودن به معنای ماندگاری یک عمر است، این رویکرد همه جنبه های زندگی را در بر می گیرد و در آن ریشه دوانده است.

 • آشنایی با آیورودا و کاربرد تاریخی آن

آیورودا به زبان ساده و ساده به معنای علم زندگی است. منشا آیورودا باستانی است و مورخان معتقدند که متخصصان پزشکی تنها حدود 2500 سال پیش شروع به ثبت اعمال آیورودا به صورت مکتوب کردند. قبل از آن، به صورت شفاهی تمرین می شد و آن را به یکی از قدیمی ترین روش های شفا در کل جهان تبدیل می کرد. حتی امروزه، در برخی از نقاط جهان، اولین رویکرد برای درمان بیماری ها است. در بخش‌های دیگر، مانند ایالات متحده، ماساژ آیورودا و دارو همراه با تکنیک‌های پزشکی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حال حاضر اثربخشی این رویکرد باعث محبوبیت فوق العاده آن در کشورهای غربی شده است. هزاران و هزاران نفر از شهروندان کشورهای توسعه یافته در حال استفاده از شیوه های آیورودا در رژیم مراقبت های بهداشتی خود هستند به جای اینکه آن را به عنوان یک روش جایگزین در نظر بگیرند.

 • درک مفید بودن آن از طریق یک آزمایش

محققان در چند سال گذشته شروع به مطالعه روش سنتی ماساژ آیورودا برای درک بهتر آن کردند. در یک مطالعه خاص که روی 20 نفر انجام شد، سه عامل قبل و بعد از 60 دقیقه آبیانگا مشاهده شد:

 1. ضربان قلب
 2. فشار خون
 3. سطح استرس

نتیجه ماساژ درمانی سنتی روغن آیورودا ثابت کرد که سطح استرس و ضربان قلب افراد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اما یک مشاهده شگفت انگیز وجود داشت. سطح فشار خون تنها شرکت کنندگانی تغییر کرد که از پیش فشار خون رنج می بردند. این آزمایش ثابت کرد که ماساژ آیورودا تنها نتایج سازنده ای دارد. این می تواند تعادل را در بدن هایی که از یک بیماری غمگین هستند بازگرداند، اما در افرادی که از قبل سلامتی عالی دارند، مشکلی ایجاد نمی کند.

آبگرم آیورودا یکی از عناصر سبک زندگی آیورودا است. گفته می شود که ماساژ آیورودا می تواند از شر مواد شیمیایی سمی که در بدن تجمع می کنند خلاص شود. که به عنوان آما شناخته می شود، سطوح بالای آن منجر به افزایش وزن و سایر پیامدهای نامطلوب بر روی بدن فیزیکی می شود. با به کارگیری مجدانه ماساژ آیورودا و سبک زندگی که مستلزم آن است تقریباً نیمی از سموم بدن را می توان از بین برد. از طریق ماساژ درمانی سنتی، افراد می توانند موارد زیر را بهبود بخشند:

 1. آرامش
 2. تغذیه
 3. عادات خوابیدن
 4. رژیم ورزش
 5. کاهش وزن
 • بخش افراد برای ماساژ درمانی آیورودا

آیورودا قرن ها و قرن ها به طور مؤثر انجام می شود زیرا مردم را به سه دسته سازمان می دهد. این تقسیم بندی بر اساس چهار عنصر حیات است: آب، خاک، آتش و هوا.

 1. واتا: تمام اشکالی که دارای قاب نازک و لاغری هستند با عنصر هوا مرتبط هستند و معمولاً مشکلات مربوط به جذب مواد مغذی را دارند.
 2. کافا: تمام بدن هایی که ساختار بزرگی دارند و از نوعی چاقی رنج می برند به آب یا عنصر زمین مرتبط هستند.
 3. پیتا: تمام فیگورهایی که دارای قاب متوسط ​​هستند به عنصر آتش متصل هستند و از مشکلات هضم رنج می برند.

برخی از انواع بدن وجود دارند که می توانند از بیش از یک عنصر تشکیل شوند. هنگامی که یک فرد دارای انرژی اضافی در یک یا چند جزء باشد، می تواند به طور قابل توجهی از ابیانگا بهره مند شود. ماساژ آیورودا به تعادل عنصر اضافی و مشکلات ناشی از آن عدم تعادل کمک می کند.

 • درمان آیورودا و یکپارچگی آن

یک اسپای حرفه‌ای که ماساژ آیورودا را ارائه می‌دهد برای افرادی که می‌خواهند سبک زندگی طولانی‌مدت خود را تغییر دهند که منجر به کاهش وزن و بدنی سالم‌تر می‌شود، بسیار سودمند خواهد بود. لازم به ذکر است که آبیانگا یک رویکرد کل نگر برای ایجاد هماهنگی بدن است. گاهی اوقات نیاز به تغییرات زیادی در عادات روزانه یک فرد دارد. این تغییرات بر vikruti یا عدم تعادل یک بدن واجب است. برخی از تنظیماتی که ممکن است لازم باشد انجام شود می تواند به شرح زیر باشد:

 1. غذایی
 2. برنامه خواب
 3. مراقبه
 4. یوگا
 5. مدیریت استرس
 6. درمان های گیاهی

یک جمع بندی مختصر

ماساژ آیورودا یک ماساژ کل بدن است که در آن یک درمانگر متخصص روی سر، گردن، تنه، بازوها، دست‌ها، پاها و پاها با استفاده از روغن خاصی کار می‌کند. روغنی که به طور کلی با مخلوط های گیاهی دم کرده است، به پوست نفوذ می کند و به مولکول هایی می رسد که تغییرات ایجاد می کنند. اینها باعث کاهش ضربان قلب و کاهش استرس می شوند. درمان آیورودا برای همه انواع بدن با درمان های خاص متمرکز بر نیازهای خاص مفید است. علاوه بر ماساژهای منظم، به تعهد شرکت کننده در زمینه های دیگر زندگی مانند غذا، ورزش و خواب نیز نیاز دارد.