صباح صباح لهجه ها و گویش های محلی را آموزش می دهد / فصل های جدیدی اضافه شد


امیر اکبری تهیه کننده برنامه صبح صبا از نوآوری ها و اهداف این برنامه که مربوط به یادگیری گویش های محلی ایرانی است گفت.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا برنامه زنده “صبح صبح” از شنبه تا چهارشنبه به اطلاع ایران و جهان روی آنتن برسانیم رادیو صبا پخش روزانه ساعت 6:15 این برنامه به صورت طنز به اطلاع بینندگان از اخبار اجتماعی و فرهنگی می رساند. با شروع پاییز فصل جدید این برنامه با تغییراتی منتشر می شود.

امیر اکبری تهیه کننده برنامه صبح صبا خاطرنشان کرد: علاوه بر حفظ قسمت های جذاب و جذاب برای شنوندگان، در فصل جدید موارد جدیدی به این برنامه اضافه شده است. «گفتگوی پزشکی»، «گفتگو با مسئولان»، «اخبار فرهنگی و اجتماعی»، «هشتک بیزنگ» و «آموزش گویش ها و لهجه های مختلف ایرانی» بخش هایی هستند که به صبح صباح اضافه شده اند.

وی افزود: حفاظت از میراث کهن و فرهنگی ایران، تقویت و توجه به زبان ها، گویش ها و گویش های مردمان از وظایف صدا و سیما برای حفظ و حراست از زبان در کشور است. در این برنامه سعی داریم لهجه ها و گویش های مردم کشورمان را در فضایی متفاوت آموزش دهیم.

اکبری در پایان در توضیح این قسمت از برنامه گفت: هر روز در برنامه صبح صبا با خبرنگاران شهرستان ها تلفنی صحبت می کنیم و در حین گفتگو با خبرنگاران از خبرنگاران می خواهیم که به ما بگویند. و مخاطبان رادیو هر روز سه کلمه از گویش محلی آن منطقه. صبا آموزش می دهد، ما نیز با تکرار این جملات در برنامه سعی می کنیم آنها را در ذهن مخاطب نگه داریم.

“صبح صبح” از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:30 با اجرا مهبد، رضایت از این حرفهبا توافق آتوسا برهانی نژاد از جانب رادیو صبا پخش می شود

انتهای پیام/