صبحانه وگان شما – ایده ها و دستور العمل های آسان برای شروع صبح شما!

بسیاری از افراد تازه وارد در رژیم غذایی وگان فکر کردن به غذاهای خوشمزه و آسان برای تهیه آنها دشوار است. اغلب اوقات، بسیاری از مردم وقت یا انرژی لازم برای جستجوی دستور العمل های گیاهی آسان و سالم را ندارند. و وقتی نوبت به صبحانه می‌رسد، اغلب در همان غذای قدیمی گیر می‌کنند! با این حال، برای همه شما وگان های بیرونی – آگاه باشید که آنها بسیاری از صبحانه های وگان خوشمزه، سالم و آسان هستند که می توانید تهیه کنید.

ایده ها و دستور العمل های ساده و سالم برای صبحانه های گیاهی:

آب میوه تازه – اگر آبمیوه‌گیری دارید، توجه داشته باشید که درست کردن آب سبزیجات و میوه برای صبحانه‌تان سریع، آسان و فوق‌العاده سالم است. می توانید آب کرفس، چغندر، هویج، سیب، زنجبیل، جعفری یا هر میوه یا سبزی دیگری را که دوست دارید بنوشید.

اسموتی وگان – با این حال، این یکی دیگر از نوشیدنی های صبحانه وگان آسان و سالم است انجام دادن نیاز به مخلوط کن

برای یک اسموتی موز شکلاتی، 1 فنجان شیر برنج/سویا، 1 قاشق غذاخوری را با هم مخلوط کنید. پودر کاکائو 1 عدد موز خیلی رسیده 2-3 قاشق غذاخوری ماست سویا، یک قطره شهد آگاو و کمی نمک دریا. اگر اسموتی برای دلخواه شما غلیظ است، شیر بیشتری اضافه کنید.

برای یک اسموتی توت، 1 فنجان شیر برنج/سویا، 3-4 قاشق غذاخوری را با هم مخلوط کنید. ماست سویا، ½ فنجان توت یخ زده یا تازه، کمی نمک دریا و مقداری تکه یخ.

به مال خودت را بساز اسموتی وگان، موارد زیر را با هم ترکیب کنید: سویا/برنج/شیر نارگیل، سویا/ماست نارگیل، خرما، کشمش، سلطان، گوجی بری، آجیل خرد شده، دانه چیا، دانه کتان، دانه کتان، شربت افرا، شهد آگاو، نمک دریایی ، کره بادام زمینی، موز، شکلات گیاهی رنده شده، پودر کاکائو، ملاس، انواع توت ها و مقداری تکه های یخ.

میوه های فراوان!

شما می توانید میوه خود را به روش های بسیار شگفت انگیزی لذت ببرید، و اگر نه به صورت آبمیوه یا اسموتی – به روشی لذت بخش دیگر!

سالاد میوه فصل – می توانید یک کاسه بزرگ میوه تازه فصلی را به تنهایی برای یک صبحانه گیاهی فوق العاده، تازه و آسان میل کنید! یا می توانید کمی آن را با ماست سویا، گردوی خرد شده، آجیل برزیلی، گردو، آجیل ماکادامیا یا بادام و مقداری شربت افرا یا شهد آگاو تحسین کنید! جوانه های چشایی شما را می توان با یک سالاد میوه ای لذیذ درمان کرد!

موز سرخ شده – یکی دو قاشق غذاخوری گرم کنید. روغن زیتون را در ماهیتابه ای ریخته و مقداری موز ورقه شده (به صورت ورقه ای برش داده شده) به همراه یک قطره خوب شربت افرا یا شهد آگاوا اضافه کنید. هر طرف را به مدت 1-2 دقیقه سرخ کنید. روی نان تست را گرم سرو کنید، همراه با مقداری گردوی له شده و مقداری شربت افرا!

غلات وگان – سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی امروزه طیف گسترده ای از غلات گیاهی را ارائه می دهند، بنابراین باید تا آنجا که می توانید سعی کنید و مورد علاقه خود را پیدا کنید! غلات خود را با برنج یا شیر سویا و یک حبه ماست میل کنید. برای اینکه کاسه غلات خود را سالم تر، ماندگارتر و خوشمزه تر کنید، دانه کدو تنبل، تخمه آفتابگردان، دانه کتان، دانه چیا، آجیل، گوجی بری، کشمش، سلطانا یا خرمای خرد شده را به دلخواه خود اضافه کنید! این یک کاسه معمولی غلات را به یک صبحانه گیاهی پایدار، سالم (و هنوز هم آسان!) تبدیل می کند!

نان تست – بسیاری از وگان ها متوجه می شوند که وقتی نوبت به نان تست صبحگاهی می رسد، در گیر کرده اند. اما توجه داشته باشید که تاپینگ های زیادی برای لذت بردن وجود دارد! احتمالاً اغلب نان تست خود را با اسپری و مربای گیاهی می خورید. تاپینگ های زیر را نیز امتحان کنید:

– آووکادو ورقه شده، نمک دریا و فلفل

– گوجه فرنگی خرد شده، نمک دریایی، فلفل، پنیر گیاهی (در گریل یا جافل ساز قرار دهید تا پنیر آب شود)

– گسترش شکلات وگان (از فروشگاه سلامت)

– اسپری آجیل برزیلی، اسپری بادام، اسپری بادام هندی، کره بادام زمینی با قطره ای از شربت افرا یا شهد آگاو

– موز ورقه شده، روکش شکلاتی وگان، کره بادام زمینی (هر سه با هم = برای جان دادن! در صورت تمایل می توانید یک تکه نان را روی آن قرار دهید تا ساندویچ درست شود و آن را برشته کنید. موز پخته می شود و پخش شکلات شما آب می شود. به استخری از جوانه های چشایی بهشت!)

همانطور که می بینید، اگر تخیل خود را آزاد کنید، تنوع بی نهایتی از دستور العمل ها و ایده های صبحانه وگان خوشمزه، سالم و آسان وجود دارد! صبح شما هرگز نباید دوباره خسته کننده شروع شود! اگر هنوز به ایده‌ها گیر کرده‌اید، می‌توانید طیف گسترده‌ای از دستور العمل‌های گیاهی را به صورت آنلاین پیدا کنید، چه در وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، یو تیوب یا کتاب‌های الکترونیکی حرفه‌ای دستور غذای گیاه‌خواری حاوی تعداد زیادی دستور غذای خوشمزه!