صرفه جویی در هزینه بیمه خودرو، بیمه کسب و کار، بیمه سلامت

این روزها بیمه در چهار گوشه ایالات متحده ازدحام کرده است. چه بخواهیم چه نخواهیم بیمه یک نیاز است. چرا؟ این واقعیت را نمی توان انکار کرد که یک فاجعه می تواند تأثیر مخربی بر یک شرکت، یک خانواده و یک فرد داشته باشد. این می تواند آسیب، ورشکستگی و مرگ باشد که به چند مورد اشاره کنیم. چه عواملی را باید در نظر بگیریم و چگونه می توانیم بیمه مورد نیاز خود را بشناسیم.

بیمه خودرو/خودرو

باید هدف از مالکیت آن را برای استفاده شخصی، استفاده از حمل و نقل عمومی مانند تاکسی شخصی یا استفاده برای حمل و نقل کالا و مواد صنعتی در نظر گرفت. سن نیز یکی از نکات مهم است. خودروهای قدیمی حق بیمه بیشتری نسبت به خودروهای جدید پرداخت می کنند. نوع و مدل خودرو نیز نقش اساسی دارد. هنگام خرید آنلاین بیمه خودرو/خودرو، سایت هایی وجود دارند که ابزارهای خودکار را ارائه می دهند. آنها از یک تحلیلگر پوشش خودکار استفاده می کنند که در آن شما باید به چند سوال در مورد وضعیت مالی، وضعیت خودرو و غیره پاسخ دهید. از این اطلاعات مشخص می شود که به چه دسته ای از پوشش نیاز دارید.

بیمه کسب و کار

شرکت‌های بیمه‌ای هستند که سیاست‌هایی دارند که حفاظت از تمام ریسک‌های اصلی اموال و مسئولیت را در یک بسته ترکیب می‌کنند. اما شما همچنین می توانید با یک پوشش جداگانه که به آن خط مشی صاحب کسب و کار (BOP) می گویند، بروید. برای محافظت در برابر آسیب ناشی از سیل، دریابید که آیا دفتر شما در منطقه سیل قرار دارد یا خیر. و اگر چنین است، باید به دنبال سیاستی باشید که پوششی در برابر سیل فراهم کند. اگر در مناطق زلزله خیز زندگی می کنید، بیمه نامه ویژه زلزله یا تاییدیه زلزله املاک تجاری می تواند شما را پوشش دهد. با این حال، سیاست های آن دارای کسرهای متفاوتی است. در همین حال، بیمه وقفه در کسب و کار، درآمد از دست رفته را در حین خاموشی به شما بازپرداخت می کند، فقط در مورد خسارت تحت پوشش این بیمه نامه اعمال می شود. از سوی دیگر، قانون بیمه خطر تروریسم 2002 خسارت ناشی از هرگونه تروریسم را فقط برای مشاغلی پوشش می دهد که این پوشش را دارند. جراحات و مرگ و میر ناشی از اقدامات تروریستی در غرامت کارگران استثنا هستند.

بیمه سلامت

با بیمه درمانی، در صورت نیاز به مراقبت های پزشکی که می تواند بسیار گران باشد، از خود و خانواده خود محافظت می کنید. اگر بیمه دارید، بسیاری از هزینه های شما توسط پرداخت کننده شخص ثالث (شرکت بیمه/کارفرما) پوشش داده می شود، نه توسط شما.

انواع بیمه سلامت

بیمه گروهی

اکثر آمریکایی ها از طریق شغل خود بیمه درمانی دریافت می کنند یا به این دلیل که یکی از اعضای خانواده در محل کار بیمه دارد، تحت پوشش قرار می گیرند. بیمه گروهی عموما کم هزینه ترین نوع است. در بسیاری از موارد، کارفرما بخشی یا تمام هزینه را پرداخت می کند.

برخی از کارفرمایان تنها یک طرح بیمه درمانی ارائه می دهند. برخی از کارفرمایان انتخابی از طرح ها را ارائه می دهند. اینها هستند:

الف) هزینه خدمات

شرکت های بیمه بابت خدمات ارائه شده به بیمه شدگان مشمول بیمه نامه هزینه ای پرداخت می کنند. این نوع بیمه درمانی بیشترین انتخاب را برای پزشکان و بیمارستان ها ارائه می دهد. شما می توانید هر دکتری را که می خواهید انتخاب کنید و هر زمان که خواستید پزشک خود را تغییر دهید. شما می توانید به هر بیمارستانی در هر نقطه ای از کشور مراجعه کنید. بیمه گر فقط بخشی از قبض های پزشک و بیمارستان شما را پرداخت می کند.

ب) سازمان های حفظ سلامت (HMOs)

سازمان های حفظ سلامت، طرح های بهداشتی پیش پرداخت هستند. به عنوان یک عضو HMO، حق بیمه ماهانه پرداخت می کنید. در ازای آن، HMO مراقبت های جامعی را برای شما و خانواده شما ارائه می دهد، از جمله ویزیت پزشکان، بستری شدن در بیمارستان، مراقبت های اضطراری، جراحی، آزمایش های آزمایشگاهی، اشعه ایکس و درمان.

ج) سازمان های ارائه دهنده ترجیحی (PPO)

سازمان ارائه دهنده ترجیحی ترکیبی از هزینه های سنتی برای خدمات و HMO است. مانند HMO، تعداد محدودی پزشک و بیمارستان برای انتخاب وجود دارد. هنگامی که از آن ارائه دهندگان استفاده می کنید (گاهی اوقات ارائه دهندگان “ترجیح” نامیده می شوند، و برخی اوقات ارائه دهندگان “شبکه” نامیده می شوند)، اکثر صورت حساب های پزشکی شما تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه انفرادی

اگر کارفرمای شما بیمه گروهی ارائه نمی دهد، یا اگر بیمه ارائه شده بسیار محدود است، می توانید یک بیمه نامه انفرادی خریداری کنید. می توانید از هزینه خدمات، HMO یا حفاظت PPO بهره مند شوید. اما باید گزینه های خود را مقایسه کنید و با دقت خرید کنید زیرا پوشش و هزینه ها از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. طرح های انفرادی ممکن است مزایایی به وسعت طرح های گروهی ارائه ندهند.

نکات هنگام خرید بیمه انفرادی:

o با دقت خرید کنید. سیاست ها از نظر پوشش و هزینه بسیار متفاوت است. با شرکت های بیمه مختلف تماس بگیرید یا از نماینده خود بخواهید که بیمه نامه های چندین بیمه را به شما نشان دهد تا بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید.

o مطمئن شوید که این سیاست از شما در برابر هزینه های پزشکی بزرگ محافظت می کند.

o خط مشی را بخوانید و درک کنید. مطمئن شوید که پوشش مناسب شما را فراهم می کند. وقتی بیمار هستید یا در بیمارستان هستید، نمی خواهید غافلگیری های ناخوشایند داشته باشید.

o بررسی کنید که بیمه نامه بیان می کند: تاریخی که بیمه نامه شروع به پرداخت می کند (برخی قبل از شروع پوشش دوره انتظار دارند)، و مواردی که پوشش داده می شود یا از پوشش خارج می شوند.

o اطمینان حاصل کنید که یک بند “نگاه آزاد” وجود دارد. اکثر شرکت ها حداقل 10 روز به شما فرصت می دهند تا پس از دریافت بیمه نامه خود، آن را بررسی کنید. اگر تصمیم گرفتید برای شما مناسب نیست، می توانید آن را برگردانید و حق بیمه خود را بازپرداخت کنید.

o مراقب بیمه نامه های تک بیماری باشید. برخی از سیاست ها وجود دارد که تنها از یک بیماری محافظت می کند، مانند سرطان. اگر از قبل بیمه درمانی دارید، احتمالاً برنامه منظم شما از قبل تمام پوشش های مورد نیاز شما را فراهم می کند. قبل از خرید بیمه بیشتر بررسی کنید تا ببینید چه محافظتی دارید.