طراحی صحنه «شورش» معقول است


عباس بلوندی در یادداشتی طراحی صحنه سریال «یاگی» را منطقی دانست و آن را همراهی مخاطب در لوکیشن های پیچیده سریال توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، عباس بلوندی طراح صحنه و لباس فیلم های «سرو زیر آب»، «چ»، «گست ارشاد» و «یتیم ایرانی» در یادداشتی از کارگردان سریال «یاگی» است. محمد کارت و تهیه کننده سیدمازیار هاشمی که هم اکنون از پلتفرم فیلیمو در حال پخش است.

در متن این یادداشت آمده است: «پس از مدت ها تماشای یک سریال خوب در شبکه نمایش خانگی من از جمله کسانی هستم که چه از نظر فنی و چه از نظر بازی و انتخاب بازیگر خوب کار کردم و این از آن دست هنرهای دستی است که مخاطب را مجذوب خود می کند و تماشای آن را لذت می بخشد.

طراحی صحنه سریال «یاگی» به گونه ای است که به دلیل انبوه لوکیشن های پیچیده در این اثر، مخاطب را به خود جذب می کند و در لوکیشن ها شناور می شود.

رصد برنامه ریزی و مختصات پایین شهر، مرکز شهر و بالا شهر روی صحنه ها با توجه به رنگ های به کار رفته در طراحی بسیار خوب و معقول بوده و نشان از دانش دقیق و عمیق طراحی و چیدمان دارد. صحنه هایی که بیننده را به خود جذب می کند، او را به باور کامل و درست به فضای سریال سوق می دهد.

تمامی لوازم و قطعات به کار رفته در کار با دقت انتخاب شده و در مکانی مناسب قرار داده شده است که مربوط به تمامی کارها بوده و از دوربین فراتر نمی رود. مثلا خانه جاوید و خواهرانش و همین طور سادگی و مختصات زندگی آنها برای من به عنوان یک مخاطب باورپذیر است و با من همراه است.

هم هنرمند-کارگردان و هم گروه صحنه بسیار حرفه ای کار کردند و ترکیب تیم سازنده و گروه لباس با گروه صحنه نتیجه خوبی را به تماشاگران داد.

با تمجید از جنبه های فنی کار می توان به هوش و توانایی های محمد کارت اشاره کرد که یکی از کارگردانان آینده سینمای ما است که نجار است و حرفی برای گفتن دارد. او جامعه و ته شهر را می شناسد و این یک امتیاز بزرگ برای کارگردان جوانی است که با کمی تجربه، کار بسیار باکیفیتی انجام می دهد. من محمد مپ را از فیلم های کوتاه و مستندش می شناسم و از تماشای آثارش لذت می برم.

شما می توانید برای هر بازیگری به دلیل حضور خوب و موثرشان در این اثر، سطرهایی درباره بازی ها بنویسید. علی شیدمن در این کار او به بلوغ رسیده است که بسیار خوب و قابل اعتماد بازی می کند.

شیدمن هم از نظر اخلاقی و هم از نظر حرفه ای نمونه و درخشان است و به یکی از ستاره های آینده سینمای ایران تبدیل خواهد شد.

امیر جعفری با شخصیت «عاصی کلک» یکی از بهترین نقش های خود را بازی می کند و طناز طباطبایی و پارسا پیروزفر نقش های بسیار خوب و دیدنی ایفا کردند.

به هر شخصیت این سریال خسته نباشید می گویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.»

انتهای پیام/