طیور آزاد در مزرعه آمیش

ملوین فیشر پرورش طیور مرتعی را در مزرعه علف ارگانیک خود در سال 1997 آغاز کرد. در سال 1998، پس از دیدن مقاله ای در مورد سیستم دام آزاد در مجله ای، ملوین کتاب تولید و بازاریابی مرغداری را به قلم هرمان بک-چنویت سفارش داد. بعداً در کارگاه تولید مرغ مرتعی شرکت کرد. در سال 1999، ملوین با استفاده از نقشه‌های موجود در کتاب، شش اسکیت طیور ساخت و هر کدام را با 400 قطعه جوجه‌های گوشتی کورنیش کراس ذخیره کرد. او مرغداری های مرتعی را بازنشسته کرد و هرگز به عقب نگاه نکرد. در سال 2002 او بیش از 6000 جوجه و 150 بوقلمون تولید کرد و آنها را در تنها مرکز فرآوری غیرالکتریکی طیور تحت بازرسی USDA آمریکا پانسمان کرد. امسال او انتظار دارد دو برابر تعداد بیشتری پرنده را برای فروش به رستوران‌های ایندیانا و برای مشتریان زیادی که از مزرعه دیدنی پارک کانتی او می‌برند، پرورش دهد، بفروشد و پردازش کند.

عملیات ملوین از بسیاری جهات منحصر به فرد است. کارخانه فرآوری او نه تنها از موتور دیزلی استفاده می کند، بلکه از اسب بخار برای انتقال اسکیدها به محدوده تازه (چمنزار کوتاه) دو بار در هفته استفاده می کند. یک شاگرد 16 ساله از یک گیره دو اسب بلژیکی-پرچرون برای کشیدن اسکید استفاده می کند. او آب‌گیرهای شیر شناور و سینی‌های خوراک را روی کشتی بار می‌کند و اسکیت را حدود 100 فوت جلو می‌کشد.

جابجایی هشت اسکید که بیش از 3700 پرنده را در خود جای می‌دهند (ملوین همچنین 500 مرغ تخم‌گذار را در خانه‌های چوبی نگه می‌دارد و پولت‌ها را در محدوده قرار می‌دهد) حدود سه ساعت در هفته طول می‌کشد. ملوین بیان می‌کند که این نوع عملیات بسیار مؤثرتر از قلم‌های دستی طیور مرتعی است. در واقع، عملیاتی به این اندازه به 46 قلم حاوی 80 پرنده نیاز دارد.

خود مزرعه مرتع توسط یک حصار سیمی بافته شده در محیطی امن احاطه شده است، اما جوجه های گوشتی توسط یک رشته حصار برقی با انرژی خورشیدی و دو حیوان نگهبان، یک سگ پیرنه بزرگ و یک آب و هوای لاما محافظت می شوند. از این حیوانات برای جلوگیری از شکارچیان استفاده می شود زیرا خانه های لغزنده در شب بسته نمی شوند. از زمان معرفی گارد . مشکلات حیوانات درنده بسیار جزئی بوده است. سیم تک حصار برقی اسب ها و گاوهایی را که در همان مزرعه زندگی می کنند از لغزش و خوراک مرغ دور نگه می دارد. محدوده لایه ها و پولت ها بیشتر از جوجه های گوشتی است، بنابراین ترکیب آنها با توری برقی طیور احاطه شده است تا آنها را به خانه نزدیکتر نگه دارد.

شبدر سفید و قرمز، علف باغ، علف آبی کنتاکی، علف چاودار چند ساله و یونجه ترکیبی خوب از حبوبات و علف‌ها را برای علوفه مرتع فراهم می‌کنند. اگرچه تحقیقات دانشگاهی نشان می دهد که جوجه ها فقط 10 تا 15 درصد ماده خشک را برای جیره خود از خود مرتع دریافت می کنند و بوقلمون ها تا 30 درصد، علوفه نقش مهمی ایفا می کند. علاوه بر این، خاک مرتع، و همچنین حشرات و گیاهانی که از آن پشتیبانی می کند، تقریباً تمام ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب مورد نیاز برای یک پرنده سالم را دارد. این امر هر گونه نیاز به مکمل های ویتامینی را که همگی حاوی مواد نگهدارنده هستند، از بین می برد. بسیاری از افرادی که معتقدند به گوشت حساسیت دارند در واقع به مواد نگهدارنده موجود در آن حساسیت دارند. بنابراین، ملوین غلات ارگانیک را از سایر کشاورزان جامعه خریداری می کند و آن را بدون مواد نگهدارنده، آسیاب و مخلوط می کند.

مرغ مرتعی برای خوردن سالم تر است

یافته‌های اخیر این دیدگاه را تایید می‌کند که حیواناتی که در مراتع پرورش می‌یابند دارای سطوح بسیار بالاتری از اسیدهای چرب امگا 3، اسید لینولیک مزدوج (CLA) و بتاکاروتن هستند. این حیوانات همچنین دارای چربی کمتر و کالری کمتری هستند. نویسندگان و محققانی مانند جو رابینسون (چرا علف‌خوار بهترین است) و سالی فالون (سنت‌های تغذیه‌کننده) در حال ایجاد نوع جدیدی از مصرف‌کنندگان هستند که در مورد فواید گوشت‌های تغذیه‌شده با علف برای سلامتی آموزش‌های بهتری دارند.

عملیات میدانی

هر اسکید دارای مساحت زمین هشت در شانزده فوت است. همه اسکیدها دارای کف چوبی و دیوارهای سیم مرغی هستند. اسکیدهای اولیه سقف‌های برزنتی داشتند، اما ملوین به فلز روی آورده است. از آنجایی که او در طول فصل پرندگان پرورش می دهد، او همچنین با نصب پانل های ترکیبی تاشو و طوفان، طرح لغزش را از تولید و بازاریابی مرغداری آزاد تغییر داده است. در کتاب، لغزش‌ها به‌صورتی نشان داده می‌شوند که در هر انتها یک درب مرد دارند، اما ملوین، یک در انتهایی را به یک سطح شیبدار بالارفته تبدیل کرده است که تمام عرض اسکید را طی می‌کند. این امر به پرندگان جوان تر امکان دسترسی آسان تر به لغزش را می دهد و سایش و پارگی مرتع را کاهش می دهد. این اصلاح توسط نویسنده توصیه شده است. و طرح های اصلاح شده در نسخه به روز شده تولید و بازاریابی طیور آزاد که از وب سایت Back40Books.com یا با شماره تلفن 573.858.3244 در دسترس است، گنجانده شده است.

اسکیدها دارای کف چوبی مقاوم در برابر پوسیدگی هستند که با بستر خاک اره چوب سخت پوشیده شده است. بستر به قیمت حمل توسط نیمه بار خریداری می شود. کود دامی که در شب روی اسکیدها ته نشین می شود یک کمپوست با کیفیت بالا تولید می کند که یک کود عالی است. در مزرعه چمن ارگانیک از این کود در طول تاریخ در باغ خانوادگی ملوین استفاده شده است و از آنجایی که تولید در حال افزایش است، توسعه آینده به تولید توت و میوه برنامه ریزی شده است.

عملیات لایه

اسکیدهای مرغ های تخمگذار به گونه ای اصلاح شده اند که حاوی لانه ها و جعبه های لانه باشند. این اسکیدها هر کدام دارای 250 قطعه مرغ هستند. ملوین از لایه های تخم مرغی قهوه ای ترکیبی مانند ستاره دنباله دار طلایی استفاده می کند. ) هر سال یک نوع پرنده می خرد تا بتواند گله ها را از نظر سن و رنگ از هم تشخیص دهد. علاوه بر این، او سوابق کامل تخم گذاری را نگه می دارد تا زمانی که فرزندانش این عمل را به عهده گرفتند، بدانند کدام گونه ها بهترین عملکرد را داشتند. او لایه ها را در یک ساختار حلقه ای پرورش می دهد که از آن برای تولید خرگوش و زمستان گذرانی مرغ ها نیز استفاده می کند.

ترکیب لایه مرغ توسط توری برقی طیور احاطه شده است و حاوی یک سگ نگهبان پیرنه بزرگ است. در هوای گرم تخم‌ها دو بار در روز جمع‌آوری می‌شوند و در خنک‌کننده‌های گازوئیلی مزرعه خنک می‌شوند. تخم‌ها در کارتن‌های فیبر یا استایروفوم جدید قرار می‌گیرند و بر اساس اندازه طبقه‌بندی می‌شوند. ملوین مشتریان عمده فروشی خود را از 1.75 تا 1.95 دلار برای هر دوجین هزینه می کند. در ایندیاناپولیس تخم‌مرغ‌های او با قیمت 2.59 تا 3.00 دلار در هر دوجین بسته به اندازه به فروش می‌رسد.

در کارخانه فرآوری مزرعه

در طول سال 2000 ملوین و خانواده اش کارخانه فرآوری جدیدی در مزرعه ساختند. برنامه ریزی برای این تسهیلات در سال 1999 آغاز شد و به شش ماه جلسات با وزارت کشاورزی ایندیانا نیاز داشت که در طراحی ورودی ارائه کرد. ساخت و ساز در سه ماه آخر دوره برنامه ریزی در حال پیشرفت بود. این ساختمان به موقع تکمیل شد تا در اواسط سال تولید 2000 به بهره برداری برسد و دارای بازرسی پرنده به پرنده است. ملوین بازرسان را شریک خود در تولید محصول باکیفیت می داند و می گوید در کار با بازرسان که “نگرش همه چیز است و احترام به اختیار یک امر ضروری است.”

کارخانه فرآوری شامل یک منطقه پردازش 20 در 30 دقیقه، پیاده روی 12 در 16 دقیقه در خنک کننده و فریزر و یک منطقه اداری و سرویس بهداشتی 8 در 24 است. لوله های آفتابی در روزهای آفتابی نور را بر روی نواحی کار تامین می کنند. دیوارها گلاسبورد (نوعی پوشش غیر قابل نفوذ در آب که برای استفاده در بسیاری از تاسیسات فرآوری مواد غذایی و خانه های شیر لبنی الزامی است) و فولاد رنگ شده است. یک کف بتنی ریخته شده مجهز به زهکشی کف است. آب فرآوری شده توسط یک چاه عمیق که از نظر خلوص آزمایش شده است تهیه می شود. هزینه ساخت این کارخانه حدود 50000 دلار است که شامل تجهیزات مستعمل تولید شده توسط Pickwick و Ashley می شود. مزرعه ارگانیک گراس تمام سنین جوجه ها را در محدوده 3 تا 5 پوند پردازش می کند. آنها همچنین بوقلمون ها را در محدوده 14 تا 30 پوند پردازش می کنند.

عملیات کارخانه

در حال حاضر این کارخانه یک روز در هفته کار می کند و حدود 250 پرنده را در یک دوره چهار ساعته پردازش می کند. البته زمان بیشتری برای بسته بندی، بریدن، توزین و تمیز کردن گیاه مورد نیاز است. خدمه پنج نفره معمولاً متشکل از ملوین، همسرش و سه دستیار نوجوان هستند. برداشت پرندگان به دلیل ماهیت راهپیمایی پناهگاه‌های اسکیت بسیار سریع است. درها بسته است و پرندگان را به لغزش محدود می کند. آنها سپس در جعبه های پلاستیکی برای سفر با اسب به کارخانه فرآوری بارگذاری می شوند.

همانطور که قبلاً گفته شد، برنامه ها برای دو برابر کردن تولید در سال جاری است، وظیفه ای که این مرکز به راحتی می تواند از عهده آن برآید. در حال حاضر اکثر پرندگان توسط ون اجاره‌ای به منطقه ایندیاناپولیس تحویل داده می‌شوند، اما ملوین از تحویل توسط خدمات سریع السیر یک شبه مانند Fed Ex و UPS برای سفارشات خدمات استفاده می‌کند. با توجه به این واقعیت که محصول او دارای بازرسی USDA است، می تواند به هر نقطه از ایالات متحده ارسال کند.

آینده مزرعه چمن ارگانیک روشن به نظر می رسد. توجه ملوین به جزئیات و تعهد او به کشاورزی پایدار و رفاه حیوانات، بازار مستمری را برای محصولات با کیفیت بالا تضمین می کند. موفقیت او باید برای همه ما که مشتاق تبدیل شدن به رهبران در تامین نیازهای غذاخوری های محلی خود هستیم، نشاط بخش باشد.