علائم خطرناک در چشم کودکان


بر اساس گزارش ها جام جم آنلایناحد صداقت، فلوشیپ ویتر رتین و شکبیه با اشاره به برگزاری پنجمین همایش چشم پزشکی بهاره ایران به صورت حضوری در سال جاری افزود:

وی ادامه داد: پنجمین همایش بهاره چشم پزشکی ایران به صورت حضوری توسط انجمن چشم پزشکی ایران و با همکاری مراکز تحقیقاتی و گروه چشم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

صداقت افزود: با وجود اینکه پزشکان و کادر پزشکی در دوران تاج و تخت زحمات زیادی را متحمل شدند و به این ترتیب عزیزان زیادی را از دست دادند، اما خوشحالیم که علم بالاخره راه خود را پیدا کرده و بر این بیماری غلبه کرده است.

وی گفت: در این مدت پزشکان به ویژه چشم پزشکان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و با ایجاد وبینار در فضای مجازی تمام تلاش خود را برای رسیدن این کاروان علم به هدف خود انجام داده اند. .

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پنجمین همایش بهاره همچون سال های گذشته چالش ها، تجربیات و نوآوری های متعددی را در چشم پزشکی برای همکاران فراهم می کند و شرکت در همایش ها، غرفه ها و تجهیزات پیشرفته چشمی افق های روشنی را برای هموطنان باز می کند. خانم ها.

وی گفت: در این بخش دو بخش داریم که یکی از آن ها اخبار چشم پزشکی است که به پیشرفت های جدید در تشخیص و درمان رتینوپاتی دیابتی، بیماری دژنراتیو ماکولا وابسته به سن و بیماری عروق شبکیه می پردازد. مورد بحث قرار گرفت.

صداقت افزود: مشکلات بیماری های چشمی در شبکیه چشم مطرح می شود. درمان آب مروارید در بیماران مبتلا به بیماری های مختلف شبکیه مورد بحث قرار گرفته است. مشکلات درمان جراحی و غیر جراحی انواع بیماری های شبکیه نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: قسمت دوم به تومورهای شبکیه و تومورهای داخل چشمی در کودکان و بزرگسالان می پردازد.

مدرس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در زمینه تومورهای داخل چشمی به عنوان عضوی از گروه و مسئول برنامه در خدمت همکاران هستم.

صداقت افزود: در مورد تومورهای چشمی، شایع ترین تومور داخل چشمی در کودکان، بلاستوم شبکیه است. علائمی که والدین باید به آن توجه کنند شامل موارد زیر است: سفیدی چشم یا مردمک، انحراف، التهاب و قرمزی طولانی چشم ها بزرگ شدن کره چشم و تغییر رنگ عنبیه در این موارد باید با چشم پزشک مشورت کرد.

وی ادامه داد: یکی از عواملی که باعث بهبود درمان و پیش آگهی این کودکان می شود، تشخیص زودهنگام بیماری است که والدین در تشخیص آن نقش بسزایی دارند. خوشبختانه در حال حاضر ایران تمامی درمان های مدرن این بیماری را دارد و با درمان مناسب بیش از 90 درصد این کودکان تحت درمان و پیشگیری از مرگ قرار می گیرند که از نظر آماری با کشورهای پیشرفته همخوانی دارد.

صداقت با بیان اینکه ملانوم چشم شایع ترین تومور داخل چشمی در بزرگسالان است، گفت: این تومورها می توانند علائمی مانند کاهش بینایی، کاهش بینایی یا حتی جرقه و مگس را نشان دهند. بیماران در صورت مشاهده هر یک از این علائم باید با چشم پزشک مشورت کنند.

منبع: فارس