علائم ساده ای که نشانه افسردگی است


بر اساس گزارش ها جام جم آنلایناختلالات روانی ممکن است در برخی از افراد با علائم طبیعی تر رخ دهد، در حالی که برخی دیگر حتی ممکن است نتوانند فعالیت های روزانه خود را به درستی انجام دهند، اما برخی از علائم رایج وجود دارد که افراد هنگام تشخیص علائم مشکلات سلامت روان باید به دنبال آن باشند.

اختلالات روانی می توانند بسیار پیچیده و منحصر به فرد باشند. این اختلالات اغلب در افراد مختلف خود را متفاوت نشان می دهند. اگر با یک بیماری روانی دست و پنجه نرم می کنید، مهم است که بدانید تنها نیستید.

میلیون‌ها نفر دیگر نیز همین مشکلات را دارند و می‌توانید از یک درمانگر یا مشاور کمک بگیرید.

چندین علامت رایج وجود دارد که می تواند به تشخیص اختلالات روانی کمک کند. هندوستان تایمز به برخی از آنها اشاره می کند:

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است فعالیت های اجتماعی را کنار بگذارند، در خواب مشکل داشته باشند یا علاقه خود را به چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می بردند از دست بدهند.

افراد مبتلا به اضطراب ممکن است در تمرکز مشکل داشته باشند، ممکن است دچار اضطراب یا بی قراری شوند و ممکن است علائم فیزیکی مانند افزایش ضربان قلب یا تعریق را تجربه کنند.

برخی از افراد ممکن است تغییراتی در خلق و خو یا سطح انرژی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در تمرکز یا خواب مشکل داشته باشند.

اختلالات روانی می تواند بر عملکرد روزانه، روابط، وظایف یا وظایف اصلی ما تأثیر بگذارد. صرف نظر از شدت اختلال، اختلالات روانی به طور کلی بر سلامت جسمی، روانی و کیفیت کلی زندگی فرد تأثیر می گذارد.

کارشناسان بر کاهش انگ مرتبط با اختلالات روانی و آگاهی بیشتر تاکید می کنند: کمک به درمان بیماری های روانی شرم آور نیست و می تواند کیفیت زندگی را در دنیا تغییر دهد. درمان علائم این اختلالات به فرد کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشد و زندگی کاملتر و شادتری داشته باشد.

منبع: ایسنا