علائم سرطان ریه!

حتماً این جمله را شنیده اید که «سلامتی ثروت است». با افزایش تورم، استرس در زندگی ما نیز افزایش می یابد. حفظ سلامتی خود در برابر بیماری ها بسیار مهم است. هرگاه کسی کلمه “سرطان” را می شنود، تأثیر بسیار منفی بر روی فرد می گذارد زیرا علم پزشکی هنوز درمان دائمی برای این بیماری به سرعت در حال گسترش پیدا نکرده است.

جوانان و افراد مسن از همه اقشار به سرطان ریه مبتلا می شوند که یکی از شدیدترین و سریع ترین بیماری های امروزی است. آگاهی از علائم اولیه برای همه ما حیاتی است تا بتوانیم کمک پزشکی اولیه دریافت کرده و در نتیجه از انتشار آن در بدن جلوگیری کنیم.

برخی از علائم به شرح زیر است:

کاهش وزن غیر قابل توضیح:

این یکی از شایع ترین علائم سرطان ریه است. کاهش وزن غیرقابل توضیح یکی از اولین علائم است و شما باید یک برگه را نگه دارید تا سوابق شما بتواند به شما در تعیین کمیت کمک کند.

تب بی وقفه:

اکثر بیماران از تب مداوم رنج می برند. هر زمان که سرطان گسترش یابد یا بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد، بیمار از تب رنج می برد. در واقع، پزشکان در سراسر جهان احساس می کنند که تب مداوم یکی از اولین نشانه های سرطان به ویژه در مورد سرطان ریه است. تب باعث ضعف می شود و در نتیجه مقابله با بیماری را دشوار می کند.

خستگی:

ناگفته نماند که خستگی یکی از شایع ترین علائم سرطان ریه است. احساس خستگی همیشه در همه بیماران سرطانی حاکم خواهد بود. این یکی از اولین علائم است و باید توجه داشته باشید که اگر تب و خستگی مداوم برای مدت طولانی وجود داشته باشد، ممکن است سرطانی باشد که سیستم ایمنی بدن را آلوده کرده است.

خس خس سینه:

درد، ناراحتی و خس خس برخی دیگر از علائم سرطان ریه هستند. در واقع تنگی نفس و سرفه های مداوم همراه با صدای خشن از علائم و نشانه های قطعی این بیماری هولناک است.

درد قفسه سینه:

یکی دیگر از علائم بسیار قطعی درد قفسه سینه است. این در واقع یک علامت هشدار دهنده از ایجاد سرطان ریه در بدن است.

علائم ذکر شده در بالا علائم هشدار دهنده هستند و نباید آنها را نادیده بگیرید. از این رو، همه ما باید از علائم و نشانه های اولیه سرطان ریه آگاه باشیم تا بتوانیم در اولین فرصت به دنبال مراقبت های پزشکی باشیم. سرطان می تواند به طور یکسان به افراد جوان و مسن حمله کند، بنابراین لازم است همه ما از این بیماری آگاه باشیم.