غذاهایی که کبد شما را از بین می برند


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینبرخی از وظایف اصلی کبد شامل هضم و پاکسازی بدن از سموم است.

شما باید سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که برای سلامت کبد شما مفید هستند و از غذاهایی که می توانند کار شما را بدتر یا دشوارتر کنند اجتناب کنید.

با گذشت زمان، شرایطی که به کبد آسیب می‌رساند می‌تواند منجر به زخم (سیروز) و در نهایت نارسایی کبد شود که یک وضعیت تهدید کننده زندگی است. اما درمان زودهنگام و پیشگیری از عوامل خطر می تواند به کبد فرصت بهبودی بدهد.

کارشناسان می گویند از داروهای بدون نسخه گرفته تا رژیم های غذایی پر قند و کالری، راه های زیادی برای فشار آوردن به کبد وجود دارد.

کبد بزرگترین عضو بدن است که عملکردهای متعددی را انجام می دهد، صفرا تولید می کند که به هضم غذا و ذخیره چربی و همچنین ایجاد ایمنی بهتر کمک می کند.

کبد یک گیاه شیمیایی در بدن ما به حساب می آید، زیرا به طور شبانه روزی برای حفظ سطح مواد شیمیایی در خون کار می کند و نقش مهمی در دفع سموم از بدن دارد.

نکته غم انگیز این است که ما ممکن است خیلی دیر به اهمیت آن پی ببریم، و راه های زیادی وجود دارد که می توانیم به طور ناخواسته به طور روزانه به کبد خود آسیب برسانیم.

از الکل گرفته تا مصرف بیش از حد مواد مخدر، رژیم های غذایی پر قند و کالری، و از دست دادن میوه ها و سبزیجات سبز، می توانیم فشار زیادی بر کبدمان وارد کنیم.

محققان می گویند: «از آنجایی که ما همان چیزی هستیم که می خوریم، باید غذاهای سالم بخوریم و از غذاهایی که کبد را سخت تر کار کرده و عملکرد آن را مختل می کنند، پرهیز کنیم.

در اینجا برخی از بدترین محصولات کبدی وجود دارد که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید:

1. سیگار کشیدن

سیگار نه تنها با سرطان ریه بلکه با سرطان کبد نیز مرتبط است. مواد شیمیایی سمی موجود در تنباکوی سیگار می تواند باعث التهاب و در نهایت سیروز شود.

سیگار تولید سیتوکین ها را افزایش می دهد، ماده ای شیمیایی که التهاب و آسیب کبدی را افزایش می دهد.

استرس اکسیداتیو ناشی از دود سیگار بسیار زیاد است و به کبد فشار می آورد تا خون را سم زدایی کند و مواد شیمیایی مضر را در بدن آزاد کند و در نهایت منجر به سرطان کبد شود.

سیگار خطر ابتلا به سرطان کبد (نوعی سرطان کبد) را در افراد مبتلا به هپاتیت B و C افزایش می دهد.

2. مصرف شکر

مصرف بیش از حد قند می تواند به کبد آسیب برساند. شکر خام، تصفیه شده و شربت ذرت با فروکتوز بالا موجود در غذاهای شیرین مانند شیرینی ها، کلوچه ها، نوشابه ها و غیره باعث تجمع چربی می شود که می تواند منجر به بیماری کبد شود. قند بیش از حد می تواند به اندازه الکل برای کبد مضر باشد.

3. مصرف الکل

این یکی از دلایل اصلی بیماری کبد است. مصرف الکل به هر شکلی روی کبد تاثیر می گذارد. هنگامی که سعی می کند الکل را تجزیه کند، واکنش شیمیایی که رخ می دهد به سلول ها آسیب می رساند و منجر به التهاب، مرگ سلولی و فیبروز می شود.

مصرف الکل منجر به سیروز کبدی می شود که می تواند عوارضی مانند استفراغ خون، یرقان، تجمع بیش از حد مایعات در بدن و سرطان کبد را به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از آسیب، باید نوشیدن الکل را کاملاً متوقف کنید.

4. آرد سفید

همیشه باید از خوردن آرد سفید خودداری کنید. بسیار فرآوری شده است، فاقد مواد معدنی، فیبر و ویتامین های ضروری است و می تواند قند خون را افزایش دهد.

از خوردن غذاهایی مانند پاستا، پیتزا، کلوچه، نان و غیره خودداری کنید. در عوض، به اینها به عنوان اقداماتی فکر کنید که باید به طور منظم برای کمک به سلامت کبد خود انجام دهید.

5. فست فود

فست فودها سرشار از چربی های اشباع شده و هضم آنها دشوار است، غذاهایی مانند همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و غیره برای کبد مفید نیستند زیرا برای فرآوری این غذاها باید سخت کار کند.

علاوه بر چاقی کبد، چربی های اشباع شده می توانند کلسترول بد را نیز افزایش دهند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند.

6. گوشت قرمز

هضم گوشت قرمز، پر از پروتئین، کار سختی برای کبد شماست. از آنجایی که تجزیه پروتئین برای کبد آسان نیست، تجمع بیش از حد پروتئین می تواند منجر به مشکلات متعدد کبدی از جمله بیماری کبد چرب شود که می تواند به مغز و کلیه ها آسیب برساند.

منبع: فارس