غذاهای مفید ویتامین ها و مواد معدنی که به شما کمک می کنند دندان های خود را سالم نگه دارید

حفظ لبخند زیبا و سالم اغلب مستلزم کار زیاد است، فرد باید عادات بهداشتی خوبی را حفظ کند که از تشکیل باکتری‌هایی که باعث پوسیدگی دندان، حفره‌ها و سایر عوارض می‌شوند جلوگیری می‌کند، اما این به همین جا ختم نمی‌شود، یک معاینه منظم باید انجام شود. هر شش ماه یک بار انجام می شود. این چکاپ دندان کمک می کند تا قسمت های کوچکی از مواد غذایی که ممکن است بین دندان های شما گیر کرده باشد حذف شوند، این قسمت های غذا را نمی توان به سادگی با نخ دندان و مسواک زدن جدا کرد و اگر آنها را آنجا رها کنید شروع به تجزیه می کنند و قطعا باعث بوی بد دهان و حتی لثه می شوند. بیماری ها

امروز قصد داریم در مورد غذاهایی صحبت کنیم که در واقع با تامین تمام مواد معدنی و ترکیبات مورد نیاز بدن برای ساختن دندان‌های سالم به شما در ارتقای سلامت دندان کمک می‌کنند، بیایید ادامه دهیم و در مورد آنها صحبت کنیم:

کلسیم

برای داشتن دندان های قوی و سالم نیاز به مصرف منظم کلسیم دارید، این پست را می توان در غذاهایی مانند شیر (محصولات لبنی)، ساردین، نوشیدنی برنج، غلات غنی شده، کنسرو ماهی قزل آلا و سبزیجات با برگ سبز تیره یافت.

ویتامین سی

تخمین زده شده است که روزانه نزدیک به 1000 میلی گرم ویتامین C برای پیشگیری از بیماری هایی مانند التهاب لثه که اولین مرحله از یک بیماری جدی لثه است که باعث سکته مغزی، دیابت و حتی آلزایمر می شود، مورد نیاز است.

ویتامین دی

این ویتامینی است که برای افراد بالای 40 سال حیاتی است، زیرا با افزایش سن بدن ما به اندازه 20 سال قبل کلسیم جذب نمی کند. شما می توانید ویتامین D را در شیر، برنج غنی شده و نوشیدنی های سویا، مارگارین، ماهی قزل آلا پیدا کنید و بدن ما می تواند پس از قرار گرفتن متوسط ​​در معرض نور خورشید آن را تولید کند.

فلوراید

این یک عنصر کلیدی برای دندان های سالم است، در مقامات ایالات متحده که مسئول تامین آب شهر هستند، استفاده از فلوراید را برای “تقویت” آب تایید کرده اند، زیرا باعث سلامت دندان ها می شود و برای مردم بی ضرر است.