غذاهای ناسالم – سم شیرین و آهسته

بهترین چیز برای زندگی کردن غذا، غذا و فقط غذا برای افراد غذاخور است. اما آیا واقعاً به طعم یا ارزش غذایی آن توجه می کنیم؟ بسیاری از رستوران‌ها و غذاخوری‌ها رونق گرفته‌اند و از تجارت غذا درآمد خوبی به دست می‌آورند.

مثال: سدیم مونو گلوتامات اضافه شده در دستور غذای KFC در طولانی مدت منجر به نتایج منفی برای سلامتی خواهد شد.

کربوهیدرات های موجود در تقریبا تمام نوشیدنی ها به اعصاب حفره بینی و دهان آسیب می زند.

نمک سیاه که در بسیاری از اقلام چینی اضافه می شود، استخوان های شما را تجزیه می کند.

اینها فقط چند مورد برای نشان دادن تمرکز هستند. اما ما همچنان آن را می خوانیم، آن را نادیده می گیریم و به قیمت سلامتی خود از طعم آن لذت می بریم. بسیاری از بچه های تازه متولد شده با سوء تغذیه به دنیا می آیند. چه کسی مسئول است؟ آیا واقعاً به ذائقه ما توجه می کنیم یا بی توجهی ما به سلامت است. دولت نیز باید اقدامات متعددی انجام دهد و به سلامت و تغذیه مردم کشور توجه کند زیرا ما همیشه احساس می کنیم “سلامت ثروت است”.

آگاهی بهداشتی باید به مردم وارد شود و ببینند که جمعیت کشورها از سلامت خوبی برخوردار هستند. بسیاری از مردم در حال حاضر تنها به دلیل مصرف نادرست غذا از انواع بیماری ها رنج می برند. مردم در این کشور عادت کرده اند همه موادی را که ما استفاده می کنیم فاسد کنند. ما حتی می‌توانیم فقط با پاشیدن یک ماده شیمیایی روی موز خام، ببینیم که موز در چند ثانیه رسیده است. اخلاق مردم ما کجا رفته؟ آیا آنها قبل از انجام همه این کارها به فرزندان خود فکر نمی کنند؟

منتظر معجزه ای هستیم که تمام این چیزها را متوقف کند.