غذاهای GMO ممکن است حاوی مواد مضر باشند

صنایع غذایی که توسط FDA، USDA و چندین شرکت بزرگ نمایندگی می شود، ادعا می کنند که غذاهای اصلاح شده ژنتیکی (GMO) ایمن هستند. علاوه بر این، آنها چندین عامل اضافی را ذکر می کنند که از نیاز به مهندسی ژنتیک در تولید کشاورزی حمایت می کند. اولین در میان آنها افزایش تولید توسط محصولاتی است که در برابر خشکسالی، بیماری ها و آفات مقاوم هستند. آنها همچنین ادعا می کنند که محصولات GMO کمتر به استفاده از آفت کش ها نیاز دارند و این به نفع محیط زیست و مصرف کنندگان است. در نهایت، آنها ادعا می‌کنند که غذاهای بهتری تولید می‌کنند که غنی‌تر از مواد مغذی خاص هستند یا سموم طبیعی خاصی مانند کپک را ندارند.

همه این ادعاها توسط سازمان بهداشت جهانی، آکادمی ملی علوم و انجمن پزشکی آمریکا که غذاهای GMO را به اندازه سایر غذاها ایمن می‌دانند، پشتیبانی می‌شوند. جالب اینجاست که بسیاری از کشورها کشت محصولات GMO را ممنوع کرده اند و سایرین حداقل نیاز به برچسب زدن غذاهای GMO دارند. واضح است که تمام مناطق جهان نگران پتانسیل سمیت در مواد غذایی عرضه شده توسط غذاهای GMO هستند.

یکی از تغییرات ژنتیکی در ذرت، سویا و چغندرقند این بوده است که آنها را “Roundup Ready” کنند. این بدان معناست که این محصولات به گونه ای مهندسی شده اند که در برابر اثرات گلایفوسیت، ماده اصلی در کشنده علف های هرز Roundup مقاومت کنند. گلایفوسیت عملکرد آنزیم هایی را که به گیاهان در جذب مواد مغذی کمک می کنند، مسدود می کند. سپس گیاه به سرعت از گرسنگی می میرد. کشاورزان این ماده شیمیایی را آزادانه در مزارع خود اسپری می کنند تا علف های هرز را از بین ببرند. متأسفانه این گیاهان زراعی غذایی گلیفوسیت را همراه با علف های هرز جذب می کنند. آنها به دلیل اصلاح ژنتیکی که برای مقاومت در برابر این فرآیند طراحی شده است، در نتیجه نمی میرند.

این باقیمانده گلایفوسیت سپس به منابع غذایی راه پیدا می کند، هم برای مصرف مستقیم توسط انسان در غذاهای بسته بندی شده و هم از طریق حیوانات که از ذرت GMO و سویا پرورش می یابند. سطوح بالایی از گلایفوسیت در محصولات سویا و ذرت یافت شده است. مشکل این است که گلایفوسیت همان عملکردی را که در گیاهان انجام می دهد در بدن انسان انجام می دهد. یعنی گلایفوسیت آنزیم هایی را که به ما در جذب مواد مغذی کمک می کنند، مختل می کند، که می تواند منجر به بیماری های زیادی شود. اگر اخیراً غذاهای بسته بندی شده مصرف کرده اید، به احتمال زیاد گلایفوسیت مصرف کرده اید.

یکی دیگر از اصلاحات ژنتیکی شامل مقاومت در برابر آفاتی مانند کرم است. در این مورد، محصولات ذرت و کدو اصلاح شده همان سمی را تولید می کنند که توسط باکتری هایی که به طور طبیعی در خاک وجود دارد تولید می شود. Bacillus thuringiensis (Bt) معمولاً به عنوان یک آفت کش بیولوژیکی استفاده می شود که برای از بین بردن آفات مهاجم روی محصولات اسپری می شود. هنگامی که یک آفت به یک محصول GMO حمله می کند، گیاه خود حمله را مسدود می کند زیرا آفت سم Bt را می بلعد. متأسفانه این سم در غذاهایی که در بسته بندی های مرتب به قفسه می رسد نیز وجود دارد. از آنجا وارد بدن انسان می شود و باعث آسیب به سلول ها می شود.

فهرست تغییرات ژنتیکی همچنان در حال رشد است و تأثیر دراز مدت آن تنها پس از سال ها تحقیق مشخص خواهد شد. در این میان، میلیون‌ها نفر ممکن است با مصرف این محصولات آسیب ببینند و معتقدند که آنها بی خطر هستند. شواهد نشان می دهد که این عوامل برای انسان سمی هستند و بسیاری از کشورها، به غیر از ایالات متحده، شروع به واکنش کرده اند. هر روز، این به شما بستگی دارد که یک منبع غذایی را انتخاب کنید که می دانید می توانید به آن اعتماد کنید، در مقابل چیزی که شما را درگیر یک آزمایش بالقوه خطرناک برای افزایش عرضه غذا می کند.

اجتناب از غذای بسته بندی شده به طور کلی نقطه شروع خوبی خواهد بود. اگر نمی توانید مقاومت کنید، برچسب را از نزدیک بررسی کنید. بسیاری از تولیدکنندگان شروع به شناسایی ترکیبات “غیر GMO” روی برچسب خود کرده اند. علاوه بر جست‌وجوی برچسب‌های «غیر GMO»، برخی از مواد تشکیل دهنده شاخص‌های واضحی از وجود عناصر GMO هستند. اینها عبارتند از شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS)، آسپارتام، MSG، چربی های ترانس، رنگ های غذایی، دی اکسید گوگرد و برومات پتاسیم. فهرست غذاهایی که از نظر ژنتیکی تغییر یافته اند عبارتند از: ذرت، سویا، یونجه، کلزا، پنبه، پاپایا، چغندر قند، کدو سبز، کدو سبز تابستانی، گندم، برنج و کتان.

محصولاتی را انتخاب کنید که دارای برچسب 100% ارگانیک هستند و توسط USDA تایید شده اند. داشتن گواهی ارگانیک به این معنی است که این محصول بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر رشد می کند و GMO ها در لیست تایید شده وزارت کشاورزی آمریکا نیستند. از بازار کشاورزان محلی خود حمایت کنید، اما حتماً در مورد شیوه های کشاورزی آنها سؤال بپرسید. همه کشاورزان محلی غیر GMO نیستند یا از شیوه های ارگانیک پیروی نمی کنند. در نهایت، سبزیجات خود را در حیاط پشتی خود پرورش دهید. یک فضای کوچک می تواند منبع سالمی از مواد مغذی تولید کند که می دانید بی خطر هستند.