غذای گربه برای سلامت دستگاه ادراری گربه ها

گربه ها مستعد مشکلات سلامت دستگاه ادراری هستند. در واقع، 30 درصد از گربه ها در سراسر جهان ممکن است در برخی از مراحل زندگی خود از مشکلات سلامت ادراری رنج ببرند. یکی از راه‌های دور نگه داشتن گربه از مشکلات ادراری دادن غذای سالم دستگاه ادراری به گربه است. در جامعه مدرن امروزی ما، غذاهای مخصوص گربه وجود دارد که به طور خاص برای تقویت سلامت دستگاه ادراری گربه ها طراحی شده اند.

گربه ها علاقه ای به آب آشامیدنی ندارند. این به این دلیل است که آنها از خانواده ای از موجودات بیابانی هستند. مصرف مایعات آنها به غذایی که می خورند بستگی دارد. وقتی گربه ها روزانه آب کافی دریافت نمی کنند، مستعد مشکلات ادراری مانند عفونت مجاری ادراری می شوند. به همین ترتیب، آنها ممکن است از کم آبی رنج ببرند. بنابراین، ضروری است که صاحبان گربه به گربه های خود غذای سالم دستگاه ادراری بدهند که به طور خاص برای رفع نیازهای غذایی روزانه گربه ها طراحی شده است.

غذای گربه برای سلامت دستگاه ادراری به جلوگیری از شروع عفونت ادراری در گربه ها کمک می کند. اگر گربه قبلاً عفونت داشته باشد، غذای گربه برای سلامت دستگاه ادراری می تواند به تسریع بهبود سریعتر گربه از عفونت کمک کند.

غذای گربه سلامت دستگاه ادراری ممکن است به اشکال مختلف باشد. غذای گربه سلامت مجاری ادراری که به صورت تجاری فروخته می شود ممکن است به صورت خشک یا مرطوب فروخته شود. همچنین ممکن است منجمد یا از قبل مخلوط شده باشد. مهم نیست که به چه شکلی باشد، اما غذای گربه برای سلامت مجاری ادراری با ویتامین ها و مواد معدنی مناسب و سایر مواد مغذی ضروری، مانند مشتقات آمینو اسید تورین، آرژنین، نیاسین، اسید آراشیدونیک، ویتامین A و ویتامین B12 تکمیل می شود.

اغلب اوقات، زمانی که گربه از عفونت دستگاه ادراری رنج می برد، دامپزشک غذای تجویزی را برای کاهش یا جلوگیری از عود بیماری تجویز می کند. با این وجود، صاحب گربه همچنان می‌تواند به گربه‌اش رژیم غذایی دیگری بدهد که حاوی مواد مغذی لازم برای بهبود سریع‌تر گربه باشد.

غذای مرطوب در مقابل غذای خشک

غذای خشک گربه در مقایسه با غذای مرطوب گربه ارزان تر است. همچنین راحت‌تر است زیرا می‌توان آن را برای چندین روز در کاسه گربه گذاشت بدون اینکه خطر خراب شدن آن وجود داشته باشد. علاوه بر این، تصور می‌شود که به خراشیدن جرم دندانی گربه‌ها کمک می‌کند. با این حال، غذای خشک گربه با مشکل چاقی در گربه ها مرتبط است. به همین ترتیب، می تواند منجر به برخی مشکلات ادراری در گربه ها شود، زیرا حاوی رطوبت کمتری است و به نیاز روزانه به مایعات در گربه ها اضافه نمی کند.

غذای مرطوب گربه، چه کنسرو شده و چه خانگی، ممکن است حاوی 75 تا 78 درصد آب باشد و بنابراین، مایعات لازم را برای گربه فراهم می کند تا بتواند به طور موثر ارگانیسم ها و باکتری های ناخواسته را در سیستم خود دفع کند. همچنین به گربه‌ها کمک می‌کند تا آب بدنشان کم شود. دادن غذای مرطوب به گربه یکی از راه های جلوگیری از مشکلات دستگاه ادراری در گربه شما است.

از آنجایی که گربه ها برای دریافت آب کافی به غذای خود متکی هستند، اکثر دامپزشکان و متخصصان گربه رژیم های غذایی بهداشتی دستگاه ادراری گربه را توصیه می کنند که حاوی رطوبت زیادی باشد. بنابراین، بیشتر نسخه‌ها ممکن است بیشتر شامل غذای مرطوب و سایر اشکال رژیم غذایی باشد که می‌تواند مصرف مایعات گربه شما را تکمیل کند.