فرآوری 100 هزار بشکه نفت ایران در روز در یک پالایشگاه فراساحلی در ونزوئلا


گزارش جام جم آنلاین و به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، جواد اوجی در دومین روز از همایش «به سوی تحول عرضه سوخت، فناوری در خدمت تجربه» که صبح امروز (یکشنبه 3 مهرماه) در شرکت ملی برگزار شد، گفت: برای پخش فرآورده های نفتی ایران که اولین راه اندازی یک پالایشگاه نفت فراسرزمینی به نام ال پالیتو در ونزوئلا و فرآوری روزانه 100 هزار بشکه نفت خام از میادین این کشور در این پالایشگاه انجام شد.

وزیر نفت گفت: این آرزوی دیرینه 43 ساله بود که با تلاش همکارانم در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و اقدامات متعاقب آن آقای سالاری مدیرعامل این شرکت در بخش فراساحلی، نقطه شروع این اقدام ونزوئلا بود و برنامه ریزی های انجام شده در نقاط دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

وی با قدردانی از تلاش های شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، گفت: خوشبختانه تحولات مثبتی در صنعت پالایش نفت کشور به وجود آمده و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز در مدیریت این امر سرآمد بوده است. حمله سایبری.» همیشه در دستور کار دولت قرار می گیرد. خوش آمدید. حمله سایبری یکی از مواردی بود که دشمن برای شکستن ستون فقرات انقلاب برنامه ریزی کرد، البته به فضل الهی و همت رهبری. و کارگران این عرصه، دشمن را ناامید کردند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال گذشته نتایج بسیار خوبی در زمینه تامین سوخت داشته است، افزود: در خصوص عرضه سوخت تابستانه به ویژه در یک تا دو ماه اخیر، کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی. شرکت به فضل الهی موفق بوده است. ما امیدواریم که این شما را برای آینده نجات دهد.

اوجی با تاکید بر تمایل به پروژه های جدید پالایشی گفت: خوشبختانه برای برخی از پروژه های خطوط لوله از شورای اقتصاد مصوبات دریافت شده است و امیدواریم با اجرای این پروژه ها نگرانی ما از تردد زیاد نفتکش ها در فصل زمستان باشد. حل شود.”