فرصت شغلی – خود را برای آموزش حرفه ای آماده کنید

آموزش حرفه ای آمادگی برای مشاغل ماهر است، این آمادگی مبتنی بر فعالیت های دستی و عملی است. یادگیرنده به طور مستقیم در گروه خاصی از تکنیک ها یا فناوری شرکت می کند و تخصص خود را توسعه می دهد و گاهی اوقات به عنوان آموزش فنی از آن یاد می شود.

در فیلیپین، مدارس فنی/حرفه‌ای و برنامه درسی آن‌ها توسط اداره مهارت‌ها و توسعه آموزش فنی (TESDA) تأیید و تأیید شد. مدارس وابسته به TESDA دوره کوتاهی را ارائه می دهند که 3 ماه و 2 سال طول خواهد کشید. پس از فارغ التحصیلی، دانش آموزان در آزمون مجوز از TESDA برای دریافت گواهی یا دیپلم شرکت می کنند. برخی از دوره ها برای این کار عبارتند از: فناوری خودرو، فناوری الکترونیک، کمک پرستاری، مدیریت هتل و رستوران، فناوری کامپیوتر، طراحی پیش نویس. دوره های کوتاه ممکن است از میان خانه داری، آشپزی، غذا و نوشیدنی، جوشکار و غیره انتخاب شود. اما نه در حال حاضر، زیرا آموزش حرفه ای توسعه یافته است و مشاغل و فرصت های بالقوه زیادی را در داخل و خارج از کشور ایجاد کرده است.

این روزها ما در حال تجربه و مبارزه با بحران هستیم. بسیاری از شرکت ها به دلیل رکود تعطیل شده بودند. هزاران نفر شغل خود را از دست دادند. حتی OFW تحت تاثیر قرار می گیرد. آموزش های حرفه ای و آموزش پاسخی برای شروع یک حرفه جدید برای آنها بود. دولت یک برنامه بورسیه برای جوانان خارج از مدرسه و برای دانشجویانی که نمی توانند کالج خود را ادامه دهند، منتشر کرد. این بورسیه خواسته بسیاری از والدین بوده است. بسیاری بر این باورند که مدرک تحصیلی و گواهی دوره های کوتاه مدت می تواند در مزیت ها و شایستگی ها استفاده شود.

در واقع، اگر بخواهید شغلی را به صورت آنلاین جستجو کنید، متوجه خواهید شد که لیست گسترده ای از مشاغل خالی مشاغل ماهر در سایت های شغلی خاصی وجود دارد. کشورهایی مانند استرالیا، بریتانیا، کانادا، کشورهای خاورمیانه در تقاضای بالایی برای کارگران ماهر هستند. مشکل این است که اکثر کارگران ماهر نمی توانند هزینه های بالای کاریابی و پردازش اوراق آژانس های کاریابی را بپردازند. خبر خوب، اینکه چند نفر هستند که کسر حقوق را ارائه می دهند. مورد دیگر این است که می توانید یک سایت شغلی جستجو کنید که اطلاعات کارفرمایان را به شما بدهد، از این طریق می توانید مستقیما درخواست دهید.

آماده کردن خود برای فرصت‌های کارگران ماهر به معنای فرصتی بهتر برای شغلی با پاداش و درآمد خوب است که می‌توانید به آن افتخار کنید.