فرصت شغلی در دندانپزشکی پس از BDS

مردم برای لبخند یک میلیون دلاری و رهایی از درد با خوشحالی به دندانپزشک مراجعه می کنند. دندانپزشکی، حرفه ای است که به درمان و معاینه دندان، لثه و سایر بیماری ها و حفره های دهان می پردازد. به عبارت ساده، دندانپزشک برای غلبه بر مشکلاتی مانند جایگزینی، برداشتن و اصلاح دندان های پوسیده، آسیب دیده یا از دست رفته نیاز است. مشخصات شغلی دندانپزشکان به سرعت در حال تغییر است و اکنون انتظار می رود که آنها تصویربرداری کامپیوتری و رزونانس مغناطیسی، کاشت دندان، پیوند بافت، جراحی لیزر و تروما را انجام دهند. نقش افزایش یافته دندانپزشکی را به شغلی پردرآمد تبدیل کرده است و راه های جدیدی را برای همه کسانی که BDS را دنبال می کنند باز کرده است.

زمانی که BDS خود را از یک کالج دندانپزشکی به پایان می رسانید، فرصت های شغلی عالی از بیمارستان ها، خانه های سالمندان، کلینیک های دندانپزشکی و بخش های بهداشت به شما ارائه می شود. و اگر به تدریس علاقه دارید می توانید به هر کالج دندانپزشکی در سراسر جهان بپیوندید. MDS بعد از BDS گزینه بهتری است زیرا تحصیلات و دانش بالینی شما را بیشتر می کند و به شما در تمرین بالینی و حرفه معلمی کمک می کند. کسب تخصص در یک زمینه خاص در طول MDS شما می تواند چشم اندازهای بهتری در زمینه دندانپزشکی ارائه دهد.

به غیر از MDS، چندین دوره دیپلم مانند دیپلم کمک دندانپزشکی، دوره گواهی در ارتودنسی و مکانیک دندان و بسیاری دیگر وجود دارد که می تواند شما را نسبت به بقیه برتری دهد و راه های جدیدی را در دندانپزشکی برای شما فراهم کند. دندانپزشکان مجرب اولین انتخاب شرکت های دولتی و خصوصی هستند. و کسانی که به دنبال یک شغل هیجان انگیز هستند می توانند برای کار در بخش پزشکی قانونی مراجعه کنند. یک فارغ التحصیل BDS این فرصت عالی را دارد که به یک موسسه تحقیقاتی بپیوندد و شغل یک محقق را دنبال کند. و اگر به خدمات مدیریت علاقه مند هستید، MBA بعد از BDS می تواند شما را به شغل مدیریت بیمارستان ببرد.

نیروهای مسلح همچنین در صورت تکمیل موفقیت آمیز BDS از یک کالج دندانپزشکی مشاغل دندانپزشکی را ارائه می دهند. وظیفه شما ارائه خدمات دندانپزشکی به پرسنل ارتش و همچنین ذینفعان آنهاست. تخصص در نبردهای دهان و فک و صورت به شما این امکان را می دهد که جان خود را در میدان جنگ نجات دهید. ارتش متخصصانی را از تمام زمینه های دندانپزشکی استخدام می کند تا امکانات بهتری را به پرسنل خود ارائه دهد.

دندانپزشکی فرصت های فراوانی را در خارج از کشور برای فارغ التحصیلان کالج دندانپزشکی ارائه می دهد. متخصصان دندانپزشکی در کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و کانادا تقاضای واقعی دارند. مبارزه در دوره اولیه می تواند به شما این امکان را بدهد که با کار در این اقتصادهای توسعه یافته بازدهی عظیمی داشته باشید. علاوه بر این، کشورهای خلیج نیز مشاغل خوب و دستمزد عالی را به فارغ التحصیلان دندانپزشکی ارائه می دهند.

دندانپزشکان همچنین می توانند در زمینه KPO (برون سپاری فرآیند دانش) که شامل تفسیر دانش دندانپزشکی آنها می شود و از طریق تماس های اینترنتی یا صوتی به بیماران بالقوه خود خدمات ارائه می دهند، کار کنند. این روزها ون های دندانپزشکی سیار سفارشی نیز محبوب شده اند و می توانند چشم انداز شغلی هیجان انگیزی را ارائه دهند. از طرف دیگر، دوره بهداشت عمومی پس از BDS می تواند شما را واجد شرایط مشاغل ارائه شده توسط WHO کند. بنابراین فرصت های فراوانی است که شما برای بررسی و انتخاب مناسب ترین مورد نیاز دارید.