فست فود – برای سلامتی شما خطرناک است

رستوران های فست فود از اقتصاد ضعیف رونق می گیرند و این مایه شرمساری واقعی است. چرا این را بگویم؟ از آنجایی که تمام صنایعی که نیازی به افزایش درآمد واقعی ندارند، صنعت فست فود نباید سودمند باشد. غذای آنها برای سلامتی شما مضر است و عامل بسیاری از بیماری هاست.

تصویر کلی از سلامت کشور ما در حال حاضر یک تصویر وحشتناک است. مردم با خوردن فست فود سلامت خود را از بین می برند و یا متوجه نمی شوند که چقدر بر سلامتی آنها تأثیر می گذارد یا واقعاً تا زمانی که از خوردن این نوع غذا لذت می برند برایشان مهم نیست که چه بلایی سرشان می آید.

این داستان واقعی است که باید بدانید:

* فست فود حاوی مقدار زیادی کالری، چربی اشباع شده، قند، سدیم، کربوهیدرات و پروتئین است.

* چربی ترانس (بدترین چربی ها)

سفال مرغ KFC دارای 13 گرم است

سیب زمینی سرخ کرده مک دونالد 8 گرم دارد

سس سیر دومینوس 7 گرم است

* کالری

صبحانه لوکس مک‌دونالد حاوی 1220 کالری است که 550 کالری آن از چربی است که 17 گرم چربی اشباع شده را شامل می‌شود.

کاسه پوره سیب زمینی کی اف سی با سس حاوی 690 کالری و 31 گرم چربی است که 9 تای آن چربی اشباع شده است.

پیتزا هات – پای عاشقان گوشت شکم پر. 2 برش شما را با 1000 کالری پر می کند. 82 گرم چربی کل، 22 گرم از آن اشباع شده است.

حتی اگر به اندازه کافی بد است که بزرگسالان این نوع غذاها را مصرف می کنند، همه ما باید بیشتر نگران عادات غذایی فرزندانمان باشیم. در 30 سال گذشته درصد کودکان دارای اضافه وزن بیش از دو برابر شده است.

و به آن اضافه کنیم 67 درصد از کودکان شهری 2-4 ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند که 40 تا 80 آگهی تبلیغاتی دارد. از بین این تعداد تبلیغات می توانید شرط ببندید که بسیاری از آنها برای فست فود، نوشیدنی های شیرین و هر چیز دیگری که مصرف آن برای آنها مضر است باشد. سال گذشته، آمریکایی ها حدود 115 میلیارد دلار برای فست فود هزینه کردند که بیشتر از هزینه تحصیلات عالی یا رایانه های شخصی یا اتومبیل است.

بنابراین در اینجا آمده است که چگونه اقتصاد ضعیف به صنعت فست فود کمک می کند. دو تا از بزرگترین، مک دونالد و برگر کینگ، از افزایش فروش لذت می برند. مک دونالد در سال 2008 شاهد افزایش 5 درصدی فروش خود در آمریکا نسبت به سال قبل بود. برگر کینگ درآمد خود را برای سه ماهه دوم سال مالی 2000 در مقایسه با 613 میلیون دلار در دوره مشابه سال مالی 2008، 3 درصد افزایش داد.

اکنون به نظر می‌رسد رستوران‌های معمولی و ناهارخوری‌های خوب در تلاش هستند تا با کوپن‌های منوهای تخفیف ویژه و سایر تبلیغات، مشتریان را جذب کنند. ممکن است دیده باشید که دنی در فوریه 2009 صبحانه رایگان را به همه مشتریان ارائه کرد. دلیل اینکه مردم اینقدر از صنعت فست فود استقبال می کنند این است که قیمت یک وعده غذایی کمتر از هر رستوران معمولی یا غذاخوری خوب است. نه تنها به نظر می رسد که آشپزی در خانه برای کسی که امروز غذا را می پزد، کار سختی است.

اگر مردم در خانه غذا می‌خورند، باز هم به این معنی است که بسیاری از آنها در خواربار فروشی محلی توقف می‌کنند، یک غذای فرآوری شده یا منجمد می‌خرند و سپس آن را به خانه می‌برند و در مایکروویو می‌ریزند تا ظرف چند دقیقه بپزند. واقعاً دو مشکل بزرگ در این نوع تفکر نیز وجود دارد. مایکروویو به عنوان یک روش بسیار ناسالم برای پخت و پز شناخته شده است، غذای فرآوری شده چندین برابر فست فود برای شما مضر است.

به دلیل این واقعیت که ما امروزه در چنین دنیای سریعی زندگی می کنیم، امروزه مردم برای پختن غذاهای سالم وقت نمی گذارند. با این حال، اگر آنها متوقف شوند و فکر کنند که چگونه از بدن خود و بدن فرزندانشان سوء استفاده می کنند، ممکن است تأثیر قوی تری بر آنها بگذارد.

چیزی به نام پخت و پز در قابلمه یا حتی پختن به موقع در فر یا روی اجاق وجود دارد. غذایی که زودتر از موعد آماده شده و سپس برای پخت یکی از این روش ها برنامه ریزی شده است، سالم تر است. سال‌ها پیش، زمانی که غذای فست فود زیاد شنیده نمی‌شد و من و همسرم هر دو کار می‌کردیم، این دقیقاً همان روشی بود که او در آن زمان می‌پخت. در واقع، حتی امروز، او بسیاری از غذاها را در دیگ یا اجاق آماده می کند و می پزد.

اگر مردم شروع به مراقبت بهتر از سلامت خود نکنند، به زودی به خاطر آن پشیمان خواهند شد. آنها با برخی از بیماری ها و بیماری های جدی مواجه خواهند شد. آن وقت زندگی دیگر چندان خوشایند نخواهد بود. آنها احتمالا تعجب خواهند کرد که چرا ناگهان این اتفاق برای آنها می افتد.