فصل سوم «وضعیت زرد» تولید شد/ طنز سیاسی است


بازیگر فصل دوم سریال «وضعیت زرد» درباره این سریال و اولویت های حضورش در این سریال صحبت کرد.

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون که در فصل دوم حضور دارد سریال وضعیت زرد. او این شب ها هم روی آنتن حضور دارد شبکه دو استی در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا درباره این سریال گفت: این سریال قرار است در چند فصل جلوی دوربین برود و تاکنون دو فصل آن تصویربرداری شده است و فصل بعد نیز در آینده تولید خواهد شد. من در فصل دو هستم و با توجه به آنچه آنها می گویند، در فصل سه جلوی دوربین خواهم رفت.

وی ادامه داد: در خصوص چرایی حضورم در این نمایش باید بگویم با توجه به گستره و داستان جدید نمایش تصمیم به اجرای آن گرفتم. معتقدم باید از آثاری که حرف های نو دارند حمایت کرد، چرا که مخاطب نیاز به شنیدن حرف های جدید دارد.

بازیگر سریال دردسر بزرگ خطاب به نسل جوان سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: مورد بعدی که مرا ترغیب به حضور در این کار کرد گروه جوان و با انگیزه است. در این کار متقاعد شدم که اگر مثل زمانی به بازیگران جوان و البته با تجربه اعتماد کنیم، اتفاقات خیلی خوبی می افتد و این باعث می شود سطح کیفی سینما و سریال به چند سطح برسد.

رجبی با بیان اینکه این سریال نسبت به فصل اول با کیفیت بسیار بالاتری تولید شده است، تصریح کرد: نکته جالب در مورد Status Yellow رشد کیفی سریال در هر فصل است که من به وضوح شاهد این موضوع بوده ام و مطمئنم که فصل سوم، افزایش قابل توجهی در کیفیت وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه «وضعیت زرد» یک طنز سیاسی است، تصریح کرد: در این سریال شاهد یک طنز سیاسی خواهیم بود که به دلیل ظرافت هایی که با این نوع کارها همراه بوده تا امروز کمتر در تلویزیون مورد توجه قرار گرفته است. آثاری وجود دارد و باید در این موارد دقت عمل کرد. علاوه بر این باید اضافه کنم که تبعات سیاسی آثار تئاتر گاهی باعث می شود که بازیگران تمایل خاصی به حضور در این آثار نداشته باشند، زیرا احتمال رنج بردن از حاشیه سازی پیرامون این آثار وجود دارد، اما وقتی «وضعیت زرد» را دیدم، حقیقت بیان شد و هیچ تحریفی در این وجود ندارد، من در حضورم در این سریال شک نداشتم.

بازیگر سریال وضعیت زرد. وی با ذکر مثالی گفت: شاید بسیاری از ما بدانیم که برخی از کارگران هسته ای به دلیل تعطیلی شغل خود در مقطعی مجبور به کار در آژانس شدند. این اتفاق را در سریال وضعیت زرد می بینیم و این نوع رئالیسم هنوز در سریال وجود دارد و در این مورد اضافه می کنم که پرداختن به این حقایق که تاکنون کمتر به چشم می خورد کلید موفقیت درام است. بنابراین امیدوارم به خاطر چنین اتفاقی باید از این اثر استقبال کرد.

بازیگر فیلم «پردنشین» درباره فضای حاکم بر سریال «وضعیت زرد» گفت: این کار یک ویژگی مثبت دیگر هم دارد و آن فضای مذهبی است که جلو و پشت دوربین دیدیم. این اتفاق به دلیل عوامل کاری رخ داد، به نظرم اتفاق بسیار خوبی بود، من به شخصه خیلی خوشحالم که در آن حضور دارم.

این بازیگر در پاسخ به اینکه آیا نظرش نسبت به همه کارهای پیشنهادی مثبت است یا خیر، توضیح داد: خیلی از پیشنهادهایی که به من می شود را رد می کنم یا به این دلیل که فیلمنامه را دوست نداشتم یا اینکه بازیگران را دوست نداشتم، اما اگر میبینی من حضور شجاعی دارم من کارهای نمایشی دارم، دلیلش هم پیشنهاد زیاد است، اگر سالی حداقل به سه سریال از آثار پیشنهادی جواب مثبت بدهم، همیشه در طول سال چیزی از من روی آنتن می رود. باید اضافه کنم که گاهی در کاری حضور داشته ام که پشیمان شده ام که وسط کار بازی کرده ام، اما به دلیل قول و قراری که گذاشته ام تا آخر کار را همراهی کرده ام، البته خیلی کم این اتفاق می افتد.

او در پایان درباره حضورش در نمایش رئالیتی جوکر نیز گفت: «خیلی خوشحالم که در این پروژه حضور دارم زیرا این یک چیز بسیار جدید و مبتکرانه است و مردم را خوشحال می کند. چنین کارهایی یک نیاز برنامه ای اصلی است و باید قویاً مورد حمایت قرار گیرد. این کار با الگوبرداری از برنامه های موفق خارجی ساخته شده است. من این را به عنوان یک نقطه ضعف نمی بینم، زیرا برنامه ای که بتواند یک عملیات موفق را به خوبی شبیه سازی کند، باید قابلیت های خوبی داشته باشد.

پخش فصل دوم سریال وضعیت زرد توسط کارگردان مجید روزگار و تولید مسعود مالکی «معشور» از شبکه سه به شبکه دو منتقل شد و این سریال در فصل اول از شبکه سه پخش شد که در تابستان 1400 پخش شد.

فصل دوم برنامه زرد وضعیت شنبه تا پنجشنبه ساعت 21:30 از شبکه دو سیما پخش می شود و تکرار آن روز بعد در ساعت های 9:40، 16:20 و 1:30 بامداد خواهد بود.

انتهای پیام/