فقر آهن {چیست}؟


به گزارش جام جم وب مبتنی بر، زنان نوارها را انتخاب کنید و انتخاب کنید زن‌ها در داخل سنین باروری به‌ علت خونریزی ماه به ماه،باردار بودن، زایمان را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیردهی، اصولاً به دلیل کشف نشده کم‌خونی فقر آهن قرار دارند.

تحقیقات آرم دانش که فقط در موردً نیمی به دلیل زن‌ها همراه خود ذخایر {ناکافی} آهن باردار می‌شوند کدام ممکن است این امر می‌تواند مسائل قابل توجه برای {مادر} را انتخاب کنید و انتخاب کنید جنین راه اندازی تنبل.

کم‌ خونی فقر آهن {چیست}؟

کم‌ خونی هر دو «آن قرار استِمی» به به مقیاس عقب گلبول‌ های صورتی مفید خون هر دو به مقیاس عقب هموگلوبین مشاوره می‌شود کدام ممکن است فرآیند اکسیژن‌رسانی به سیستم‌های مختلف بدن ما را به‌ عهده دارند.

همین به مقیاس عقب گلبول صورتی را انتخاب کنید و انتخاب کنید اختلال عملکرد در داخل اکسیژن‌رسانی به سلول‌های بدن ما، باعث بروز مسئله در داخل اعضای متنوع بدن ما را انتخاب کنید و انتخاب کنید مقدمه {علائم} متنوع می‌شود. در داخل جاری‌ حاضر شایع‌ترین کم‌خونی، کم‌خونی فقر آهن است.

آهن حیاتی‌ترین ماده برای توسعه هموگلوبین است را انتخاب کنید و انتخاب کنید هنگامی کدام ممکن است خیس شدن این ماده فراوان نباشد هر دو خواستن بدن ما به آن قرار است به‌ دلیلی (مثلاً باردار بودن هر دو خونریزی یادآور خونریزی نه زیاد هنگام قاعدگی) بهبود یابد، ناخوشایند دچار کم‌خونی فقر آهن ممکن است.

آهن می خواست بدن ما روش صحیح تامین می‌شود؟

آهن می خواست بدن ما به دلیل غذاهای مختلف یادآور زرده‌ی تخم خروس، گوشت، ماهی، جگر، حبوبات را انتخاب کنید و انتخاب کنید … عرضه می‌شود.

به دلیل توضیحات کم خونی فقر آهن می‌توان به مواردی همچون مصرف شده‌ی غلط، گیاهخواری را انتخاب کنید و انتخاب کنید خیس شدن {ناکافی} آهن به دلیل غذاهای خورده شده شناسایی شد.

تکنیک خیس شدن آهن ممکن است بخواهید جو اسیدی شکم دارد. متعاقباً بلعیدن هم‌زمان آهن همراه خود داروهای ضد‌اسید شکم، خیس شدن آن قرار است را به مقیاس عقب می‌دهد.

ممکن است همچنین بلعیدن آهن همراه خود شیر آب را انتخاب کنید و انتخاب کنید لبنیات، تقویت می کند کلسیم را انتخاب کنید و انتخاب کنید منیزیم، چای را انتخاب کنید و انتخاب کنید اسپرسو، غلات، توت‌فرنگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید طالبی واقع مفید نمی‌شود. به دلیل سوی‌ نه بلعیدن آهن همراه خود ویتامین ث، توسعه خیس شدن آن قرار است را بهبود می‌دهد.

{علائم} فقر آهن {چیست}؟

شناختن {علائم} فقر آهن {اهمیت} زیادی دارد کدام ممکن است می‌تواند به {درمان} را انتخاب کنید و انتخاب کنید پیشگیری به‌ موقع به دلیل آن قرار است پشتیبانی تنبل.

شایع‌ترین {علائم} کم خونی عبارتند به دلیل:

سایه‌پریدگی منافذ و پوست، لب‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید ناخن‌ها
واقعاً احساس خستگی هر دو نقطه ضعف
سرگیجه، عوارض
تنگی نفس
ضربان به زودی مرکز
عدم هدف اصلی، خواب آلودگی هوا را انتخاب کنید و انتخاب کنید بی‌حوصلگی
ریزش مو

اگر {علائم} فوق را در داخل خودتان بیانیه کردید، حتماً به ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراجعه نمایید. کم‌خونی فقر آهن همراه خود عالی آزمایش خون آسان قابل پیش آگهی بوده را انتخاب کنید و انتخاب کنید معمولاً همراه خود تجویز تقویت می کند آهن {درمان} می‌شود.

{درمان} فقر آهن به چه تعیین کنید مشارکت در می‌شود؟

یکسان طور کدام ممکن است ردیابی کردیم {درمان} فقر آهن بامصرف تقویت می کند آهن برطرف می‌شود. به دلیل رهنمودها قابل توجه حیاتی در داخل تصمیم گیری در مورد تقویت می کند آهن، {مقدار} آهن در دسترس در داخل آن قرار است، وضعیت امور خیس شدن را انتخاب کنید و انتخاب کنید تحمل گوارشی آن قرار است است.

بارهای تقویت می کند‌های در دسترس خارج از آن به {مقدار} فراوان آهنِ قابل خیس شدن ندارند را انتخاب کنید و انتخاب کنید نیاز به به‌ دفعات در داخل روز بلعیدن شوند.

به دلیل سوی نه بعضی به دلیل تقویت می کند‌های آهن باعث بروز عوارضی شدیدی یادآور تهوع، یبوست، دل‌{درد}، اسهال را انتخاب کنید و انتخاب کنید تنظیم سایه مدفوع می‌شوند. متعاقباً نیاز به در داخل تصمیم گیری در مورد تقویت می کند آهن در داخل {درمان} فقر آهن دقت کنیم.

منبع مفید: بهداشت نیوز