فلسفه Rake – 10 دقیقه تا کل ارتباط ذهن-بدن-روح!

راه راک

سالها پیش در نواحی جنوبی سرزمینی دور مردی به نام هیکو زندگی می کرد. مردی فقیر در حالت مشیت، اما از نظر ذهن، بدن و روح غنی.

او می گفت: “روابط راه های واقعی ثروت روح، آرامش ذهن و سلامت جسم است”.

و،

“آرامش برای بالش نیست همانطور که بالش برای افراد آرام نیست”!

بسیاری از چیزهای به ظاهر عاقلانه و در عین حال گیج کننده او گفت. . . شاگردانی را که بیشتر از قبل در جستجوی او بودند، با خرد باقی گذاشت. آرامش خیالی بیشتر از خرگوشی در طبیعت نیست که از ترس خورده شدن از سوراخش بیرون بیاید. نه کمتر گیج شده اند و نه بیشتر بر روی وظیفه خود تحمیلی متمرکز شده اند زیرا نتوانسته اند عمل کنند.

اما آنها در جستجوی او بودند، همانطور که همه جویندگان باید به دنبال کسی غیر از خودشان باشند تا «راه» را به آنها نشان دهد!

راه “The Rake” تمام مسیرهایی را که به دلیل برگ های ریخته شده زمان نامشخص هستند پاک می کند.

و چه از شما خواننده عزیز. . . آیا شما همچنین به دنبال شفای معنوی هستید که با سخنان حکیم بزرگ هیکو حاصل می شود؟ خوشحال باشید – راز در ماهیت و اساس The Rake نهفته است! همانطور که هیکو می‌گوید «راه شنل»، «همه مسیرهایی را که به دلیل برگ‌های افتاده زمان نامشخص هستند، پاک می‌کند». و من در چند کلمه با شما در مورد فلسفه The Rake به اشتراک خواهم گذاشت و اینکه چگونه می توانید آن را امروز بدون تأخیر بیشتر از آرامش در ذهن، عمق به روح و زندگی به بدن به کار ببرید.

“همانطور که مسیر جنگل توسط برگ هایی که در آنجا می ریزند پنهان می شود … همچنین ذهن ما نیز از وظیفه ای که بر ذهن ما می افتد نامشخص است.” فناوری بسیار زیاد، فرصت‌های تجاری بیش از حد، صورت‌حساب‌های زیادی برای پرداخت و مکان‌ها و کارهای زیادی که باید انجام دهید. ما غرق شده ایم، ذهنمان به هم ریخته است، ورزش نمی کنیم، نمی خوابیم. . . ما می دانیم چه باید بکنیم اما نمی کنیم!

مدیتیشن نی است که از درک فرار می کند. یوگا یک تمرین ذهن و بدن است که همیشه رضایت بخش نیست. کریستال ها مورد بحث قرار می گیرند، در قفسه ها قرار می گیرند و فراموش می شوند. و زمانی که احساس تنبلی می کنیم، طب معمولی هیچ درمانی ارائه نمی دهد- ما به دنبال داروهای «کل نگر» و/یا «داروهای جایگزین» می گردیم تا «جایگزین» بیشتری برای «جایگزین ها» پیدا کنیم! هیکو همه موارد فوق را به عنوان منابع بالقوه شفابخش ذهن، بدن انکار نمی کند. و روح… اما باید اولین نظم و انضباط The Rake را توسعه دهید!

ارتباط روح بدن ذهن به زمین متصل است. . .

همه مذاهب اهمیت اتصال زمین روح را می آموزند. کتاب مقدس در داستان آفرینش پیدایش می گوید: “با زحمت و زحمت تمام روزهای زندگی خود را از آن خواهید خورد”. انسان پیوسته از وظیفه خود به عنوان «شوهر» سرزمین شانه خالی می کند و در شگفت است که چرا اینقدر احساس بی حالی می کند. کاشت و درو سالهای گذشته با زندگی انسان امروزی بیش از پیش فاصله می گیرد. هیکو می گوید: «به خاک حیاط خلوت خودت برس و چیزی رشد بده»!

The Way of the Rake چیزی نیست جز چنگکی که می توانید در فروشگاه سخت افزار محلی خریداری کنید. . . چنگک در دست بگیرید و زمین را لمس کنید! ذهن، بدن و روح در یک عمل ساده با هم متحد می شوند و شما متمرکز، متعادل و کامل هستید. چنگک به معنای واقعی کلمه است اما تنها بخشی از آن است. زمین را پرورش دهید، بذر را بکارید و به رشد آن کمک کنید! قانون کاشت و درو همیشه از ابتدا از طریق کاشت بذر آموزش داده شده است و پایه و اساس همه تجارت و عاشقانه است.

اگر نمی توانید راه خود را از طریق دین پیدا کنید. . . شن کش! اگر نمی توانید کاملاً ذهن خود را حفظ کنید. . . شن کش! اگر غرق در قبوض، تجارت و دغدغه های این دنیا هستید. . . شن کش!

تلویزیون و کامپیوتر را جدا کنید، به بیرون بروید و زمین را لمس کنید. انسان مدرن امروزی این انرژی های اساسی را به انسان های دیگر اختصاص می دهد که این امتیازات خدا را چیزی بیش از یک شغل 9 – 5 می دانند چگونه می توانیم مطمئن باشیم که وقتی ماه ها می رویم رنج های ذهن، بدن و روح ما چیزی جز تحمیل بر خود نیست. و برای برخی سالها بدون غلتیدن در یونجه؟

مردی با اعتقادات مذهبی که کتاب مقدس را مطالعه می کند و با این حال از “لعنت” خود دوری می کند، نمی تواند انتظار داشته باشد که خداوند به دعاهایش پاسخ دهد، به اندازه ای که می تواند انتظار داشته باشد که گوجه فرنگی در جایی که خاک را آماده نکرده رشد کند. بازگشت به سرزمین باید شعار ما باشد. کشت در خانه باید توصیفی باشد که سبزیجات روی میز ما داده می شود. و قانون کاشت و درو باید اولین قانونی باشد که بر دل ما نوشته شده است. . . ذهن، بدن و روح از جایی شروع می شود که سالاد رشد می کند.

سخنان پایانی هیکو

“برگ ها را از مسیر ذهن خود با راک پاک کنید! زمین را لمس کنید تا زمین شما را لمس کند. وقتی ما راک می کنیم از ذهن استفاده می کنیم، از بدن استفاده می کنیم و روح خود را کامل می یابیم.”