فواید اسپلندا نسبت به شکر طبیعی

وقتی صحبت از شیرین کننده های مصنوعی به میان می آید، Splenda به یک انتخاب محبوب تبدیل شده است. بسیاری از غذاها از شکر استفاده می کنند و مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. تغییر رژیم غذایی برای مصرف قند کمتر در ابتدا می تواند دشوار باشد، اما در نهایت بسیار آسان تر می شود. چندین مزیت استفاده از Splenda نسبت به شکر طبیعی عبارتند از: جلوگیری از پوسیدگی دندان، محصولی بی خطر برای بیماران دیابتی، مقدار زیادی از Splenda مورد نیاز نیست و کالری آن صفر است. این مزایا عوامل مهم بسیاری را برای داشتن یک سبک زندگی سالم فراهم می کند.

سهولت استفاده

قبل از در نظر گرفتن استفاده از اسپلندا از نظر سلامتی، به این فکر کنید که چقدر این محصول در دستور العمل ها استفاده می شود. استفاده از شکر نیز آسان است، اما اگر به دنبال جایگزینی هستید، استفاده از یک منبع قند طبیعی مانند عسل یا آب میوه بسیار دشوارتر از Splenda است. دستور العمل هایی که از Splenda استفاده می کنند ممکن است دقیقاً بافت مشابهی با دستور العمل های استفاده از شکر سفره نداشته باشند، اما این چالش بسیار کمتر از تلاش برای استفاده از یک ماده مایع یا گوس است.

پوسیدگی دندان

دندانپزشک شما می تواند تأیید کند که غذاهای شیرین برای دندان های شما خوب نیستند. در حالی که قند به تنهایی برای پوسیدگی و افتادن دندان ها کافی نیست، باقی مانده قند روی دندان ها فعالیت باکتری ها را افزایش می دهد که منجر به پوسیدگی دندان می شود. سوکرالوز، ماده ای که در ساخت اسپلندا استفاده می شود، نتایج یکسانی ندارد زیرا باکتری ها از این ماده تغذیه نمی کنند. به همین دلیل است که نانی که با مخمر پخته می شود، اگر شکر را کاملاً با اسپلندا جایگزین کنید و چیزی برای فعال کردن مخمر وجود نداشته باشد، خوب ور نمی آید. اگر مسواک نزنید و نخ دندان نکشید، فقط خوردن محصولات Splenda نمی تواند دندان های شما را نجات دهد، اما Splenda به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند و مراقبت از دندان را آسان تر می کند.

ایمنی برای دیابتی ها

Splenda از شکر درست می شود، اما از نظر شیمیایی با شکر یکی نیست و بدن آن را به این شکل نمی شناسد. این بدان معناست که اگر با دیابت یا سایر بیماری‌های مرتبط با قند سر و کار دارید، می‌توانید بدون نگرانی در مورد سطح قند خون خود، از Splenda برای دریافت طعم شیرین مورد نظر خود استفاده کنید. این امر مخصوصاً برای مادران باردار مهم است و دیابت اغلب در زمان بارداری رخ می دهد. Splenda برای مادر و نوزاد در دوران بارداری و شیردهی بی خطر است.

مقادیر کم

Splenda بسیار شیرین ساخته شده است. وقتی صحبت از پخت با اسپلندا می شود، بسته بندی را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که از مقدار صحیح اسپلندا استفاده می کنید. پخت سوکرالوز معمولاً آسان است زیرا معمولاً Splenda را با شکر تعویض می کنید. برخی از دستور العمل ها ممکن است دشوارتر باشند زیرا ممکن است مواد تشکیل دهنده به طور مساوی مطابقت نداشته باشند. Splenda در طول فرآیند پخت واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد و به همین دلیل باید در نظر بگیرید که غذای شما طولانی‌تر یا کوتاه‌تر از زمانی است که از شکر سنتی استفاده می‌کنید. با این حال، در مواقع دیگر، فقط باید از مقدار کمتری استفاده کنید.

بدون کالری

Splenda یک محصول بدون کالری است. در واقع، این همان چیزی است که بسیاری از اقلام شیرین از پیش بسته بندی شده وضعیت “رژیم غذایی” را حفظ می کنند. بسیاری از مردم از Splenda برای کاهش تمام کالری هایی که با شکر طبیعی دریافت می کنند استفاده می کنند. شما می توانید این فواید را در وعده های غذایی که تهیه می کنید نیز بیاورید. Splenda به اندازه کافی همه کاره است که می تواند تقریباً با هر دستور غذایی استفاده شود، به استثنای محصولاتی که از مقدار بسیار زیادی شکر استفاده می کنند، مانند کیک غذای فرشته. تغییر به Splenda در واقع می تواند به کاهش وزن شما کمک کند، زیرا کالری زیادی را از رژیم غذایی خود حذف می کنید.

علاوه بر مزیت Splenda نسبت به شکر طبیعی، این محصول دارای مزایای متعددی نسبت به سایر شیرین کننده های مصنوعی موجود در بازار است. این مزایا شامل موارد زیر است:

o Splenda تقریباً در تمام خواربار فروشی ها، فروشگاه های مواد غذایی خاص و رستوران ها به راحتی در دسترس است.
o در اکثر موارد، Splenda در دماهای بالا ثابت می ماند، به این معنی که در طول فرآیند پخت، شیرینی خود را از دست نمی دهد، همانطور که ممکن است با سایر شیرین کننده های مصنوعی پیدا کنید.

قبل از هر گونه تغییر شدید در رژیم غذایی، مهم است که با پزشک خود در مورد فواید آن صحبت کنید و این محصول را در رژیم غذایی خود جای دهید. Splenda یک محصول عالی برای استفاده به عنوان جایگزینی برای شکر سنتی است. بسیاری از غذاها قند دارند اما می توانید به راحتی آن را با Splenda جایگزین کنید. جایگزینی شکر با Splenda یک راه عالی برای کاهش وزن است زیرا این غذاها طعم شیرین خود را بدون خطرات منفی برای سلامتی مرتبط با مصرف بیش از حد شکر حفظ می کنند. چند مزیتی که باید به خاطر داشته باشید این است که Splenda می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند، غذای فوق العاده ای را بدون کالری اضافی به شما می دهد و برای دیابتی ها بی خطر است. Splenda را می توان در بسیاری از مکان ها یافت و یک عنصر کلیدی برای شروع یک سبک زندگی سالم است. اگر به دنبال کاهش وزن هستید، باید میان وعده های شیرین خود را با محصولاتی که با اسپلندا ساخته شده اند جایگزین کنید.