فواید دستور العمل های کاری مرغ برای سلامتی

مرغ

مرغ منبع عالی پروتئین است و چربی کمتری نسبت به بیشتر گوشت ها دارد، به خصوص سینه که حاوی نیمی از چربی یک استیک است. مرغ منبع خوبی از نیاسین است که دارای خواص مبارزه با سرطان و همچنین سلنیوم است.

همچنین منبع خوبی از ویتامین B6 است که همراه با نیاسین با کمک به تبدیل پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات های بدن به انرژی قابل استفاده و همچنین سلامت قلب و عروق، برای تولید انرژی مفید است.

پیاز و سیر

پیاز و سیر اغلب در دستور العمل های کاری استفاده می شوند و هر دو دارای اثرات محافظتی هستند – به عنوان مثال نشان داده شده است که پیاز در برابر سرطان معده و روده بزرگ محافظت می کند و سیر به دلیل خواص ضد قارچی و آنتی بیوتیکی خود شناخته شده است. وقتی پخته شود قدرت کمتری دارد، اما ظاهراً برای سیستم قلبی عروقی مفید است.

همچنین از پیاز قرن ها برای درمان سرفه، سرماخوردگی و آسم و همچنین آنژین، عفونت های باکتریایی و مشکلات تنفسی استفاده می شود، در حالی که سازمان بهداشت جهانی استفاده از پیاز را برای درمان کم اشتهایی و پیشگیری از تصلب شرایین توصیه می کند.

ادویه ها

در حالی که بسیاری از مردم ادویه ها را با طعم های قوی غذاهای هندی مرتبط می دانند، فراموش می کنند که مانند همه مواد غذایی می توانند ارزش غذایی مهمی را ارائه دهند.

به عنوان مثال به نظر می رسد هر دو زنجبیل و زردچوبه دارای اثر ضد التهابی هستند و برای درمان آرتریت مناسب هستند. جای تعجب نیست که زنجبیل حاوی مواد شیمیایی مشابه موادی است که در داروهای ضد التهابی معمولی یافت می شود، اگرچه در رقیق شدن خون نیز عمل می کند، در حالی که به نظر می رسد زردچوبه مواد شیمیایی مسئول ایجاد التهاب را سرکوب می کند.

دارچین همچنین در پاسخ التهابی مهم است و مصرف مقدار کمی از آن در روز به کاهش خطر عواملی که منجر به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی می‌شوند را تا 10 تا 30 درصد کاهش می‌دهد، اگرچه هیئت منصفه هنوز در این مورد حضور ندارد. خواص ضد باکتریایی دارچین

علاوه بر خواص ضدالتهابی آن، یکی از اجزای زنجبیل که به نام جینجرول شناخته می شود، اثرات تهوع، استفراغ و بیماری حرکت را کاهش می دهد و همچنین دارای ویژگی های مبارزه با سرطان است.

و فلفل دلمه ای که مسئول بیشتر گرمای کاری است، قرن ها به دلیل خواص دارویی آن نیز مورد استفاده قرار گرفته است – به نظر می رسد که بروز بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد و ممکن است به عنوان یک مسکن نیز مفید باشد.