فواید شیر ارگانیک، یا این که فقط یک هیاهو ساده است؟

سپس دولت، تولیدکنندگان، تامین کنندگان و خرده فروشان تغییر جهت به سمت ارگانیک شدن را آغاز کردند و نتیجه این فعالیت افزایش تعداد کشاورزانی بود که به تولیدات ارگانیک روی آوردند. عرضه شیر ارگانیک در پاسخ به تقاضای بازار و حمایت مالی برای تبدیل به روش‌های کشاورزی ارگانیک که از آفت‌کش‌های مصنوعی (حشره‌کش‌ها، قارچ‌کش‌ها یا علف‌کش‌ها) در مراتعی که گاوها در آن چرا استفاده نمی‌کنند، به سرعت افزایش یافت. گاوهای ارگانیک با خوراک گاوهای تراریخته تغذیه نمی شوند. این به این معنی است که هیچ امکانی وجود ندارد که بقایای تراریخته یا حلال در شیر ارگانیک یافت شود. تخمین زده شده است که در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا، بدن ما حاوی حداقل 300 ماده شیمیایی مضر است که از غذای ما جذب می شود. خوردن غذاهای ارگانیک و نوشیدن شیر ارگانیک راهی آسان برای مردم برای اجتناب از این مواد شیمیایی است.

مطبوعات محبوب در مورد تحقیقاتی که ظاهراً ثابت می کند شیر ارگانیک سالم تر از شیر معمولی است، به گاو وحشی می پردازند. بیایید کمی عمیق تر به این موضوع نگاه کنیم….

شیر ارگانیک تمام خواص تغذیه‌ای شیر غیرارگانیک را دارد، اما به دلیل رژیم طبیعی‌تر گاو، فواید سلامتی دیگری مانند سطوح بالاتر ویتامین A، E و آنتی‌اکسیدان‌ها نیز دارد.

موضوع اصلی که صنعت شیر ​​ارگانیک در حال تبلیغ است، محتوای بالای اسیدهای چرب امگا 3 است که به وفور در ماهی های روغنی (مانند سالمون، شاه ماهی و ماهی کاد) و گردو و روغن ماهی یافت می شود. تصور می شود که امگا 3 در برابر سرطان و بیماری قلبی محافظت می کند. این محتوای بالا خبر خوبی است زیرا اکثر مردم در بریتانیا کمبود اسیدهای چرب امگا 3 دارند که برای حفظ انعطاف پذیری و انعطاف مفاصل، رشد سالم و استخوان ها و دندان های قوی ضروری است.

اما آیا این مزایا فقط ادعاهای توخالی برتری غذایی است؟ بسیاری از مفسران استدلال می کنند که مقدار امگا 3 بسیار کم است که مردم باید حداقل ماهی یک بار به جای آن ماهی بخورند و خرید شیر ارگانیک برای این منظور مزخرف است.

آژانس استانداردهای غذایی بریتانیا می گوید این موضوع را بررسی خواهد کرد، اما هنوز متقاعد نشده است که شیر ارگانیک مغذی تر از شیر غیر ارگانیک است. فقدان تحقیقات علمی قطعی در مورد فواید تغذیه ای شیر ارگانیک می تواند منجر به منفی شدن بازار کلی ارگانیک شود.

افکار من این است …. شما حق بیمه قیمت ارگانیک می پردازید، اما می توانید ویتامین های اضافی، امگا 3، شیر آلوده غیر تراریخته به علاوه حمایت از سبک زندگی سبز و روش سنتی کشاورزی خود را دریافت کنید. در این مورد، من به عنوان یک نفر آماده پرداخت هزینه اضافی هستم و به نوشیدن شیر ارگانیک ادامه خواهم داد.

برای خرید شیر ارگانیک یا خواندن مقالات ارگانیک بیشتر به دایرکتوری ارگانیک مراجعه کنید [http://www.guidemegreen.com/index_1_1.html] در GuideMeGreen.com