فواید مکمل کورکومین زردچوبه برای سلامتی – خرید کورکومین ضد التهاب با جذب بالا

کورکومین زردچوبه (Curcuma Longa) یک آنتی اکسیدان شناخته شده است که ذاتاً دارای مزایای سلامتی زیادی است – این به دلیل توانایی آنتی اکسیدان ها در خنثی کردن و مقابله با رادیکال های آزاد است. رادیکال های آزاد مواد شیمیایی هستند که توسط بدن در طول عملکردهای طبیعی و توسط عوامل خارجی مانند آلودگی تولید می شوند. رادیکال های آزاد می توانند مشکلات زیادی را در بدن ایجاد کنند، از جمله التهاب و تورم و احتمالاً رشد سرطان را افزایش می دهند. کورکومین، به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی خود، ممکن است از برخی از این مشکلات جدی سلامتی جلوگیری کند.

کورکومین زردچوبه در رابطه با نقش آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. ممکن است با مکانیسم های مختلفی به پیشگیری و درمان سرطان کمک کند. اول، ممکن است به جلوگیری از اثرات سرطان زایی برخی از مواد شیمیایی خطرناک کمک کند. همچنین، ممکن است رشد سلول های سرطانی را مسدود کند و رشد رگ های خونی را به تومور متوقف کند که به نوبه خود از رشد تومورها جلوگیری می کند.

علاوه بر این، کورکومین ممکن است به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند. بیماری آلزایمر تا حدودی به دلیل تجمع آمیلوئید، یک پروتئین، در مغز است. مطالعات تحقیقاتی نشان داده است که به طور مستقیم تجمع آمیلوئید را کاهش می دهد. کورکومین همچنین با کاهش آنزیم COX-2 در بدن به آرتریت کمک می کند. با مهار این آنزیم درد و تورم آرتریت را کاهش می دهد.

مکمل‌های کورکومین زردچوبه در اشکال مختلفی از پودرها و قرص‌های طبیعی وجود دارند و ممکن است حاوی افزودنی‌های غیرطبیعی برای کمک به جذب بدن باشند. چالش این است که مکمل را به شکلی بخرید که بدن به راحتی جذب شود و 100% کورکومین طبیعی باشد. وقتی کورکومین را به شکل قرص می‌خرید، ذرات آن برای جذب بدن خیلی بزرگ هستند و بدن کمتر از 5 درصد مصرف می‌کند. مکمل هایی که به صورت پودر و قرص خریداری می شوند تا حد زیادی هدر دادن پول با اثرات مثبت کمی هستند.

فناوری نانو در دسترسی زیستی و اثربخشی کورکومین انقلابی ایجاد کرده است. نانو کورکومین به شکل سرم کاملاً محلول و بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی یا مواد بازدارنده است. با استفاده از فناوری نانو سوئیس، اندازه ذرات سرم اکنون تنها 8.9 نانومتر قطر دارد. این بدان معنی است که نانو کورکومین، برخلاف ذرات بزرگتر مکمل موجود در قرص ها، می تواند جذب سلول شده و کار موثری انجام دهد.

ذرات کورکومین به اندازه های بسیار کوچک شکسته می شوند و سپس برای افزایش حلالیت با امولسیفایرهای گیاهی پیچیده می شوند. این ساختار یک کره مانند با ماده فعال در هسته تشکیل می دهد و قطر آن تنها 8.9 نانومتر است. این اندازه به اندازه‌ای کوچک است که سلول‌های انسانی بتوانند کورکومین را جذب کنند و آن را به عنوان یک آنتی اکسیدان موثر برای مبارزه با سرطان، التهاب آرتریت، آلزایمر و آلرژی در دسترس قرار دهند.