فواید پاپ کورن با هوای داغ

پاپ کورن یک میان وعده مورد علاقه بسیاری است. یکی از انواع دستگاه های پاپ کورن که به کاربر کمک می کند پاپ کورن سالم تری تولید کند، پاپ کورن با هوای گرم است. شما می توانید هوس پاپ کورن خود را با پاپ کورنی که خوشمزه، ترد، فیبر بالا و سالم تر است، برآورده کنید. پاپرهای روغنی پاپ کورن به دلیل مقدار زیادی روغنی که هنگام پختن مغزها استفاده می شود به تولید پاپ کورن پر کالری معروف هستند. در مورد پوپر هوای داغ اینطور نیست. یک گزینه بهتر برای مصرف کنندگانی که از سلامتی خود آگاه هستند پاپ کورن مایکروویو است. اما این نیز کالری بالایی دارد و تمایل به تولید ذرت بو داده با طعم ملایم دارد. برای افزایش طعم باید مواد اضافه کنید. یکی از مضرات بیشتر استفاده از ذرت بو داده مایکروویو همانطور که اخیراً مستند شده است، این است که ذرت بو داده حاصل حاوی دی استیل است، یک ماده شیمیایی که باعث برونشیولیت انسدادی یا پاپ کورن ریه می شود که یک بیماری جدی برای سلامتی است. پاپرهای هوای داغ تنها جایگزین سالم برای هر کسی است که می‌خواهد از پاپ کورن بدون مواد شیمیایی و کالری ناخواسته لذت ببرد. همچنین ارزان تر از بسیاری از پاپرهای روغنی است. در اینجا عواملی وجود دارد که بر انتخاب پاپ کورن هوای گرم شما تأثیر می گذارد:

کیفیت پاپ کورن

با کیفیت پاپ کورنی که دستگاه تولید می کند آشنا شوید. آیا کرکی و ترد است یا کاملا صاف بیرون می آید؟ سوخته یا فقط خوش ساخت؟ آیا همه هسته‌ها را پاپ می‌کند یا برخی را رد می‌کند؟

عملکرد

پوپر چند اکسسوری دارد؟ یک پاپ کورن با هوای گرم خوب باید شامل وسایلی مانند یک کاسه (برای گرفتن پاپ کورن در حین ترکیدن)، یک قاشق و یک ویژگی ذوب برای کسانی باشد که دوست دارند مقداری کره در پاپ کورن خود داشته باشند. حتی اگر شخصاً آن را دوست نداشته باشید، ممکن است بازدیدکننده ای داشته باشید که آن را دوست داشته باشد. استفاده از آن آسان است؟ آیا جمع آوری و جدا کردن آن آسان است (برای اهداف تمیز کردن بسیار مهم است)؟ به چه نوع نگهداری نیاز دارد و آیا تمیز کردن آن آسان است؟ قبل از خرید هر مدل پاپ کورن با هوای گرم همه اینها را در نظر بگیرید.

قیمت گذاری

آیا خدماتی که دستگاه به شما می دهد ارزش آن چیزی را دارد که برای دریافت آن می پردازید؟ باید پاپ کورن با کیفیت بالا تولید کند که با قیمت آن مطابقت داشته باشد. همچنین اگر قیمت بالایی دارد، باید از مواد بادوام ساخته شده باشد تا سال ها برای شما دوام بیاورد.

طعم و مزه

پاپرهای روغنی پاپ کورن با طعم بهتری تولید می کنند، اما به اندازه پاپرهای هوای داغ خشک نیستند و حتی ممکن است خیس باشند. از طرف دیگر، پاپرهای هوای داغ، پاپ کورنی را تولید نمی کنند که خوشمزه تر باشد، اما سالم تر خواهد بود. برای افزایش طعم آن می توانید از تاپینگ استفاده کنید.