فواید کاکائو-شکلات برای سلامتی

کاکائو و شکلات به طور گسترده توسط تمدن های باستانی به عنوان ارز استفاده می شد و به عنوان “غذای خدایان” دیده می شد.

سوابق اولیه استعمار نشان می دهد که چگونه کاکائو به عنوان یک دارو استفاده می شد و به عنوان یک حامل در تجویز داروهای دیگر در دهه 1500 عمل می کرد. ارزش دارویی کاکائو در توانایی آن در درمان بیماران ضعیف با انواع بیماری ها بود. به ویژه برای بهبود هضم و تحریک عملکرد کلیه و روده شناخته شده بود. بیماری های دیگری که به درمان با استفاده از کاکائو پاسخ دادند، کم خونی، خستگی، تب، میل جنسی کم، مشکلات تنفسی، کم اشتهایی و تولید کم شیر مادر بود. علاوه بر دانه کاکائو، روغن / کره در درمان مشکلات پوستی از جمله اگزما، پسوریازیس و سوختگی استفاده می‌شود. امروزه روغن کاکائو در استفاده از آن به عنوان یک مرطوب کننده، روان کننده پوست به عنوان یک کمک زیبایی در نظر گرفته می شود و وقتی با دانه کاکائو ترکیب می شود، برای تهیه شیرینی شکلاتی که با آن آشنا هستیم استفاده می شود. تمام شکلات ها از دانه/دانه کاکائو به دست می آیند. شکلات که اسپانیایی‌ها آن را طلای سیاه می‌نامند، هیچ رمز و رازی نیست که شکلات همچنان با رقص تلخ و شیرین خود در پالت ما، ذائقه‌های ما را مجذوب خود می‌کند.

کاکائو با بیش از 300 ترکیب شیمیایی قابل شناسایی، یکی از پیچیده ترین و لذت بخش ترین مواد غذایی روی کره زمین است. کاکائو در شکل خام خود حاوی آناندامید (ماده سرخوشی)، آرژنین (یک آفرودیزیک طبیعی)، انتقال دهنده های عصبی است که فعالیت مغز را تحریک و متعادل می کند، تریپتوفان (ضد افسردگی)، آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات مفید شناخته شده به عنوان جوان کننده و ضد پیری شناخته شده است. عناصر. کاکائو سرشار از مواد معدنی منیزیم است که برای کمک به قلب برای پمپاژ موثر خون، ساخت استخوان‌های قوی و کاهش فشار خون ضروری است. در واقع، میل شدید به شکلات در طول سیکل قاعدگی زنان ممکن است با هوس به منیزیم، ماده معدنی با ویژگی های آرام بخش، مرتبط باشد. کاکائو منبع خوبی از گوگرد معدنی زیبایی است که مسئول سلامت پوست، ناخن و مو است. در فرهنگ امروزی، از شکلات به عنوان هدیه برای مناسبت هایی مانند روز ولنتاین، عید پاک، تولدها و کریسمس و غیره استفاده می شود. بسیاری از ما به احتمال زیاد هر روز کمی شکلات مصرف می کنیم تا اثرات تقویت کننده خلق و خوی آن را داشته باشیم تا از استرس فرار کنیم. زندگی کاری. شکلات مانند هیچ ماده دیگری اشتهای ما را برای لذت سیر می کند. آیا جای تعجب است که 50 درصد از زنان شکلات را به رابطه جنسی ترجیح می دهند؟ قابل حمل بودن و در دسترس بودن شکلات باعث می شود تا در هر زمان و هر مکان از آن لذت خصوصی کاملی بسازید.

با احیای فیلم‌هایی مانند «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» و «Le Chocolat»، عاشقان شکلات در همه جا با الهام از صنعت فیلم، فانتزی‌های خود را اغراق کردند. به جرات می توان گفت که جانی دپ و شکلات یک شراکت منحصر به فرد و سازگار ایجاد می کنند که اکثر زنان خوشحال خواهند شد که شخصاً کشف کنند! بله، شکلات و رابطه جنسی دست به دست هم می دهند و وقتی در بسته بندی های قرمز و طلایی براق بسته بندی می شوند، دوستی بسیار جذاب و محرک می سازند که هیچ کس دوست ندارد بدون آن باشد.

نمادی از احساسات، هر خواستگار مردی عاقلانه است که به هر زن احتمالی یک شکلات هدیه دهد. یک جعبه لذت بخش از خوراکی های تیره که همه در فویل طلای تزئینی پیچیده شده اند، لبخند را بر روی چهره هر زن عاشق شکلات می نشاند. کاکائو همیشه توسط فرهنگ های بومی با باروری و عشق همراه بوده است.

تطبیق پذیری شکلات به ما این امکان را داده است که کارنامه خود را در مورد چگونگی درگیر شدن خود با طعم ها و بافت های شدید آن گسترش دهیم. از گتوهای خامه ای خوش طعم گرفته تا بافت مخملی ترافل، هیچ کاری نمی توانیم با شکلات انجام دهیم. این به ما الهام می‌دهد تا تغییرات دهان‌آبی بیشتر و بیشتری برای ارضای اشتهای خود ایجاد کنیم. در واقع، می توان تمام زندگی خود را وقف تبدیل شدن به یک «خلاق» شکلاتی و تمایز کرد.

شکلات همیشه یک کالای لوکس مقرون به صرفه خواهد بود که تقریباً هر کسی بدون در نظر گرفتن کلاس یا جثه می تواند از آن لذت ببرد. همه ما می توانیم طعم آزتک ها و مایاها را بچشیم و همیشه قدردان کشت دانه کاکائوی محترم و مقدس آنها خواهیم بود. باشد که ما به رابطه پرشور و سعادتمند خود با این هدیه الهی از درخت کاکائو ادامه دهیم.