فواید گیاهان سرپوشیده برای سلامتی

وقتی به یک گیاه خانگی فکر می کنید، احتمالاً به گیاه سبزی فکر می کنید که گهگاه به آن آب می دهید درست است؟ اما آیا می‌دانستید که این برگ‌های سبز زیبا در واقع می‌توانند برای سلامتی شما مفید باشند؟ داشتن گیاهان خانگی می تواند سلامت جسمی، روانی و روحی شما را تقویت کند.

بسیاری از مردم کاشت گیاهان در خانه‌های داخلی مشکل زیادی دارند، بنابراین برای یافتن شاخ و برگ سبز در خانه‌های خود به انواع ابریشم روی می‌آورند. اما واقعاً احساس متفاوتی در خانه شما وقتی که گیاهان واقعی هستند وجود دارد. آیا می دانستید که گیاهان زنده می توانند هوای تنفسی ما را بهبود بخشند؟ گیاهان سبز برای حذف دی اکسید کربن از هوا شناخته شده اند، اما می توانند سموم و آلاینده های مضر را نیز فیلتر کنند. این باعث می شود هوای خانه شما برای خانواده شما سالم تر شود، که به نوبه خود می تواند به سلامت خانواده شما نیز کمک کند!

علاوه بر کمک به تصفیه هوا، وجود گیاهان خانگی در خانه می تواند به پیشگیری از آلرژی در کودکان کمک کند. اگر کودکان در اوایل زندگی در معرض چیزهایی قرار بگیرند که معمولاً باعث ایجاد مشکلات آلرژی می شوند، تحمل و مصونیت خود را نسبت به آلرژن ایجاد می کنند. این کار شبیه به تزریق های آلرژی سفارشی است که افراد از متخصص آلرژی خود دریافت می کنند. متخصص آلرژی یک آزمایش آلرژی انجام می دهد و سپس سرمی از چیزهایی که فرد به آنها حساسیت دارد می سازد. فرد به صورت هفتگی از این سرم واکسن دریافت می کند تا به او در ایجاد تحمل کمک کند. قرار دادن خانواده در معرض گیاهان خانگی می‌تواند به همین شکل عمل کند، زیرا به آنها کمک می‌کند تا نسبت به گیاهان خانه شما تحمل کنند. توجه به این نکته ضروری است که اگر فردی در خانواده شما آلرژی شدید دارد، باید قبل از معرفی گیاهان خانگی به محیط با پزشک خود صحبت کنید.

گیاهان خانگی علاوه بر فواید سلامت جسمی، به سلامت روان نیز کمک می کنند. هنگامی که فردی افسرده یا تنها است، مراقبت از یک موجود زنده می تواند به او کمک کند تا در زندگی هدفی داشته باشد. بسیاری از مردم در مکان هایی زندگی می کنند که حیوانات خانگی مجاز نیستند، بنابراین یک گیاه خانگی انتخاب خوبی است. فرد در صورت نیاز درگیر آبیاری، کوددهی و پیرایش گیاه می شود. این یک درمان عالی برای افرادی است که مشکلات سلامت روان دارند.

احاطه شدن توسط موجودات زنده برای روح مفید است، بنابراین داشتن گیاهان خانگی برای سلامت معنوی شما مفید است. مراقبت از موجود زنده دیگری و قرار گرفتن در معرض زیبایی می تواند باعث شود که با دنیا یا حداقل گوشه کوچک خود در جهان احساس آرامش کنید.

مزایای زیادی برای داشتن گیاهان خانگی وجود دارد. با این حال، هیچ مزیتی برای سلامتی یک گیاه بیمار یا مرده وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که گیاهان خود را به طور منظم آبیاری می کنید و هر سه ماه یکبار کودهای کند رهش را در خاک مخلوط کنید. اگر از گیاهان خود مراقبت کنید، آنها سالها زیبایی و مزیت اضافی هوای پاک، سلامت روانی بهتر و آرامش آرامبخش را به شما خواهند داد.