فوتبال ایران می تواند در جام جهانی تاریخ ساز شود


گزارش جام جم آنلاینتیم ملی پس از کسب سهمیه جام جهانی در گروه B مقابل انگلیس، آمریکا و ولز قرار می گیرد. شکست 2-1 ماه گذشته در دیداری دوستانه مقابل الجزایر که تنها تدارکات تیم ملی ایران در جام جهانی تا اینجای کار است، فشار روی اسکوچیچ را افزایش داده است.

افشین قطبی، مربی ایرانی-آمریکایی که از سال 2009 تا 2011 هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت، گفت: اهمیت جام جهانی در سطح جهانی و به لحاظ غرور ملی، فوریت این تصمیم را افزایش داد. ایران بازی های حساسی برابر انگلیس و آمریکا دارد و این شرایط در تصمیم گیری لحاظ شد.

اگرچه این تیم به راحتی به جام جهانی راه یافت، اما عملکرد ضعیف و نتایج ضعیف مقابل رقبای قدرتمند کره جنوبی و الجزایر باعث شد تا هواداران و بازیکنان کلیدی به مربی خود بی اعتماد شوند.

فدراسیون فوتبال ایران در حال بررسی است که آیا تیم ملی ایران باید مربی بومی مانند انگلیس، آمریکا و ولز داشته باشد یا خیر.

کوتبی که در جام جهانی 1998 در کادر مربیگری آمریکا حضور داشت، به همراه دو مربی سابق دیگر به عنوان جایگزین احتمالی اسکوچیچ نام برده می شود. علی‌رغم اینکه علی دایی این پیشنهاد را رد کرده است، بهترین گلزن ایران همچنان در لیست فدراسیون فوتبال ایران قرار دارد و امیر گلنویی که از سال 2006 تا 2008 هدایت این تیم را برعهده داشت نیز جزو گزینه‌های نهایی است.

جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی ایران، بازیکنی که بیش از 150 بازی برای کشور به عنوان بازیکن انجام داده و در حال حاضر سرمربی فولاد است، در کنار یحیی گل محمدی که با پرسپولیس دو قهرمانی لیگ را کسب کرده و فرهاد مجیدی گزینه های دیگر هستند. .

اگر یک خارجی سرمربی شود می تواند یکی از دو مربی سابق باشد. برانکو ایوانکوویچ که این تیم را به جام جهانی 2006 رساند و اکنون هدایت عمان را برعهده دارد و کارلوس کی روش سرمربی سابق رئال مادرید که ایران را به دو دوره اخیر جام جهانی رسانده و در حال حاضر بدون تیم است، در دسترس هستند.

ایران در پنج بازی قبلی جام جهانی فوتبال نتوانسته از مرحله گروهی خارج شود، اما قطبی معتقد است که تیم فوتبال ایران می تواند با تیم والیبال ایران برابری کند و تاریخ ساز شود، به خصوص که خاورمیانه برای اولین بار میزبان جام جهانی خواهد بود. زمان.

وی گفت: گروه ایران گروه سختی است اما گروهی است که اگر تصمیمات درستی گرفته شود ایران می تواند به مرحله حذفی صعود کند.

منبع: ایسنا