فیلمنامه ام دزدیده شد / شکایت کردم


این فیلمنامه‌نویس می‌گوید فیلمنامه‌اش به نام «زیپ» توسط تهیه‌کننده‌ای ساخته شده که پیش‌تر فیلم‌نامه را بدون اجازه او به او داده و نامش حذف شده است.

بهنام سرلک این نویسنده و بازیگر تئاتر و سینما در گفت و گو با سینما صبا با اشاره به اینکه یکی از فیلمنامه های فیلم کوتاهش به سرقت رفته است، گفت: چند روز پیش متوجه شدم که یکی از فیلمنامه های فیلم کوتاه من توسط یک تهیه کننده از طرف خودش و همچنین اخباری را با بی اخلاقی منتشر کرد. فیلمنامه من «زیپ» نام داشت که در آن مردی نام فیلم را تغییر داد و نام خود را به عنوان فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده صدا کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته متن این فیلمنامه را به تهیه کننده دادم و از او دعوت به همکاری کردم اما خبری نشد. متن های دیگری را هم اجرا کردم و نوشتم تا امروز که اتفاقاً خبر اسفند سال گذشته را که تنها با یک تغییر نام کوچک ساخته شده بود، ندیدم.

فیلمنامه نویسان در پاسخ به اینکه چقدر مطمئن هستید فیلم ساخته شده توسط این تهیه کننده با فیلمنامه شما یکی است، گفتند: تمام تصاویری که از پشت صحنه و کار دیده ام، حال و هوای فیلمنامه من را نشان می دهد.

برنده جایزه بهترین نمایش از چهلمین جشنواره تئاتر فجر گفت: از سال 1399 که این متن را در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ثبت کردم، بلافاصله آزمایشی و همچنین از طریق سینما به صورت جداگانه آغاز کردم. دنبال خواهم کرد.

وی افزود: برای این فیلم قرارداد داشتم و تمام پول مربوط به آن را گرفتم. متأسفانه امروز با توجه به این اتفاق ساخت فیلم تقریباً بی فایده است و خسارت مالی زیادی به من و عوامل فیلم وارد کرده است که باید جبران شود.

سرلک در پایان تاکید کرد: متاسفم برای برخی هنرمندان که فضایی را ایجاد می کنند که دیگر نمی توان به همکارانشان اعتماد کرد. دزدی هنر آزاردهنده است و حتما تا آخرین مرحله برای احقاق حقم تلاش خواهم کرد.

انتهای پیام/