قبل از رفتن به جشنواره های بین المللی مجوز نمایش بگیرید


مدیرکل اداره نظارت بر پخش و اکران فیلم خطاب به سازندگان این فیلم گفت:

مدیر کل پخش و اکران فیلم در صفحه مجازی خود از لزوم اخذ مجوز نمایش فیلم قبل از حضور در جشنواره های بین المللی نوشت.

به گزارش خبرنگار فیلم خبرگزاری صبا، روح الله سهرابی مدیرکل نظارت بر پخش و اکران فیلم ها در صفحه مجازی خود به سینماگران بر لزوم کسب مجوز برای اکران فیلم قبل از حضور در جشنواره های خارجی تاکید کرد.

متن پیام وی به این شرح است: «تبریک

از همه همکارانم در حوزه فرهنگی و هنری به ویژه سینماگران می خواهم که برخورد ویژه ای با آثارشان داشته باشند. همانطور که در زمان نگارش، تولید و پس از تولید، تمام تلاش خود را می کنند تا از حرفه ای ترین عوامل، ابزار و سوالات برای ارتقای سطح کیفی آثار خود استفاده کنند، پس از پایان تولید و آماده سازی اثر، در همان سطح مراقبت و توجه مورد انتظار است

طی یکی دو ماه اخیر بارها و بارها لزوم رعایت قوانین حضور در جشنواره های خارجی مطرح و از همه سینماگران محترم درخواست همکاری شد. با توجه به اتفاقاتی که در حال رخ دادن است و عواقب سنگینی که برای آثاری که بدون مجوز وارد جشنواره می شوند، اول به خاطر وظایفم و بعد به خاطر اینکه قبل از اینکه خودم را مدیر بدانم خودم را نویسنده و کارگردان می دانم و برای بسیاری از رنج ها و مشکلات. من تهیه کننده فیلم بوده و هستم و باز هم از شما می خواهم که حتماً قبل از ارسال به جشنواره یا نمایش آن در هر برنامه یا جشنواره ای و یا قبل از واگذاری حق فیلم، مجوز اکران را دریافت کنید.

از منظر سازمان سینمایی، حضور در جشنواره های خارجی نه تنها عاری از ممنوعیت و آسیب است، بلکه به طور بالقوه می تواند باعث شهرت و رشد سینمای ایران شود، بنابراین تعامل دو سویه سینماگران و کارگردانان با جریان در چارچوب قانون در نهایت به نفع سینمای ایران و مخاطبان این فیلم خواهد بود. فیلم تمام خواهد شد.”

انتهای پیام/